Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

mikina34 12:39, 15 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
makadamia napisał(a)
wielkości wiadra?

Hahaha, fajny rozmiar
To jeszcze bądź tak miła dobra kobieto i w wolnej chwili napisz jak te magiczne kółka wyrysować żeby takie ładne fale wyszły
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 12:41, 15 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
makadamia napisał(a)
Nie wiem jak dziewczyny, ja bym była za dokupieniem, tylko Ciebie strach do szkółki wypuścić. Jeszcze wcześniejszych krzaków nie ogarnęliśmy, a Ty już kolejnych szukasz

Padłam jakbyś mnie widziała no co ja zrobię, że tak mam, nie kupuję ciuchów czy butów to się wyżywam w szkółkach ogrodniczych
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 13:06, 15 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Aaa, jeszcze jedno, serb rośnie jakieś dwa metry od ogrodzenia, wcześniej rósł przy siatce ligustr i ze względu na konieczność przycinania wszystko było sadzone w takiej odległości żeby było dojście. Teraz będą po całej długości tuje to czy powinnam go tez przesadzić bliżej ogrodzenia? W ogóle nie mam wyobraźni jakie to wszystko się duże rozrośnie później
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
makadamia 13:37, 15 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mikina34 napisał(a)

Hahaha, fajny rozmiar
To jeszcze bądź tak miła dobra kobieto i w wolnej chwili napisz jak te magiczne kółka wyrysować żeby takie ładne fale wyszły


A bardzo prosto
Mniej więcej tak samo jak mierzyłaś drzewa

Patrzysz na rysunku, jaka jest odległość rabaty od ogrodzenia co jeden lub dwa metry;
idziesz w teren i też co 1 lub 2 metry odznaczasz patykiem kolejne odległości wg rysunku. A potem łączysz te patyki w jedną linię.

Największa trudność to pilnowanie kąta prostego przy odmierzaniu odległości




____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:41, 15 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mikina34 napisał(a)
Aaa, jeszcze jedno, serb rośnie jakieś dwa metry od ogrodzenia, wcześniej rósł przy siatce ligustr i ze względu na konieczność przycinania wszystko było sadzone w takiej odległości żeby było dojście. Teraz będą po całej długości tuje to czy powinnam go tez przesadzić bliżej ogrodzenia? W ogóle nie mam wyobraźni jakie to wszystko się duże rozrośnie później


Bliżej? na pewno nie!
Źródła podają, że serby mają średnicę 2-3m. Czyli długość gałęzi od pnia 1-1,5m. Żywopłot z tuj będzie miał ok. 70 cm. Czyli akurat się zetkną ze sobą.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mikina34 13:52, 15 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
makadamia napisał(a)


A bardzo prosto
Mniej więcej tak samo jak mierzyłaś drzewa

Patrzysz na rysunku, jaka jest odległość rabaty od ogrodzenia co jeden lub dwa metry;
idziesz w teren i też co 1 lub 2 metry odznaczasz patykiem kolejne odległości wg rysunku. A potem łączysz te patyki w jedną linię.

Największa trudność to pilnowanie kąta prostego przy odmierzaniu odległości

Wiesz, że nawet tak sobie po cichu myślałam, ze w ten sposób mogłabym odmierzyć (z kątem prostym może być problem ale coś wymyślę ).
Wychodzi mi, żę najwęziej będzie jakieś 2m, najszerzej 7m i dalej przy serbie podobnie.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
makadamia 14:59, 15 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Tak sobie myślę, że jeśli nie masz jakiejś gigantycznej ekierki to może najłatwiej byłoby tak:
najpierw odmierzyć co 2m (chyba powinno wystarczyć) przy ogrodzeniu, zaznaczyć patyczkami.
potem zaznaczyć patyczkami co 2m od strony tarasu
a potem z miarką zaznaczać odległości na kolejnych poziomach
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
sylwia_slomc... 15:03, 15 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Albo jeśli masz wziąć prostokąt styropianu do ociepleń, wszystkie kąty ma proste i lekki więc nie trzeba dźwigać
Krzewuszki ukorzenia Katka z Mojej Bajki, większość mam od Niej, jak poprosisz ładnie to Ci ukorzeni
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mikina34 15:20, 15 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
makadamia napisał(a)
Tak sobie myślę, że jeśli nie masz jakiejś gigantycznej ekierki to może najłatwiej byłoby tak:
najpierw odmierzyć co 2m (chyba powinno wystarczyć) przy ogrodzeniu, zaznaczyć patyczkami.
potem zaznaczyć patyczkami co 2m od strony tarasu
a potem z miarką zaznaczać odległości na kolejnych poziomach

Hmm... odmierzyć od ogrodzenia rozumiem jak zrobić, ale od tarasu ni kija ale przypomniało mi się, że mamy taki większy metalowy przyrząd coś jak L, może tym da radę

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 15:22, 15 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
sylwia_slomczewska napisał(a)
Albo jeśli masz wziąć prostokąt styropianu do ociepleń, wszystkie kąty ma proste i lekki więc nie trzeba dźwigać
Krzewuszki ukorzenia Katka z Mojej Bajki, większość mam od Niej, jak poprosisz ładnie to Ci ukorzeni

No jest pomysł ale styropianu brak na stanie, jak sie nie uda z ta L-ką to poszukam czegoś z prostymi kątami (katon może) i tym spróbuję
Dzięki za namiar na Katkę
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies