Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

Gruszka_na_w... 21:16, 15 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
mikina34 napisał(a)


Dolny zdecydowanie
Amnogawy nie mam, mam za to kolejnego klona - ściętolistnego . No ale mogę nabyć jak ma się ładnie komponować Z krzewów mam na tą chwilę do zagospodarowania derenia z żółtymi gałązkami, derenia świdwę, w sumie to mało mam krzewów, chciałbym kupić krzweuszkę wings of fire albo jakąś inną. Jakie są jeszcze fajne krzewy?


Z krzewuszkami rozważnie! Większość z nich jest atrakcyjna tylko dwa tygodnie i do ładnego kwitnienia potrzebuja słońca i sporych dawek wilgoci.
Przyjrzyj się tawułom nippońskim (kwitną później niż tawuły wczesne), mają tez bardziej sztywne i wzniesione gałązki), trzmielinie europejskiej, lilakom węgierskim (bezrozłogowe, kwitną później), bzom karłowym Palibin, żylistkom. Wszystkie one ładnie wyglądają jesienią. Masz jeszcze do wyboru kaliny japońskie, kaliny koralowe, koreańską, angielską i te kwitnące zimą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:39, 15 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
mikina34 napisał(a)
W ogóle nie mam wyobraźni jakie to wszystko się duże rozrośnie później


Dlatego posłuchaj rady Asi i czym prędzej wyciep tego świerka pospolitego. To żywiciel i ściagacz ochojnika, a za pare lat wyłysieje z braku słońca.
W mnie przed blokiem sąsiadka ich nasadziła ze 30. Były ładne przez 7 lat, pięknie rosły. Połowe zeżarł ochojnik, bo były za wysokie na oprysk. reszta ołysiała od środka, z igiełkami jest tylko czubek i końcówki gałązek. i zamiast zdobić -szpeci. Obdarowujący często nie ma ogrodniczej wiedzy i z pewnością zrozumie argumenty.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 21:47, 15 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82181
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Z krzewuszkami rozważnie! Większość z nich jest atrakcyjna tylko dwa tygodnie i do ładnego kwitnienia potrzebuja słońca i sporych dawek wilgoci.
Przyjrzyj się tawułom nippońskim (kwitną później niż tawuły wczesne), mają tez bardziej sztywne i wzniesione gałązki), trzmielinie europejskiej, lilakom węgierskim (bezrozłogowe, kwitną później), bzom karłowym Palibin, żylistkom. Wszystkie one ładnie wyglądają jesienią. Masz jeszcze do wyboru kaliny japońskie, kaliny koralowe, koreańską, angielską i te kwitnące zimą.

Co Ty Haniu, teraz są odmiany o dwubarwnych liściach, albo kolorowych , kwitna długo i po przycięciu powtarzaja kwitnienie, a jak kwitną to jest jeden kwiat, czasem z pod kwiecia liscie mało widoczne, to też zależnie od odmiany
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:49, 15 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82181
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Dlatego posłuchaj rady Asi i czym prędzej wyciep tego świerka pospolitego. To żywiciel i ściagacz ochojnika, a za pare lat wyłysieje z braku słońca.
W mnie przed blokiem sąsiadka ich nasadziła ze 30. Były ładne przez 7 lat, pięknie rosły. Połowe zeżarł ochojnik, bo były za wysokie na oprysk. reszta ołysiała od środka, z igiełkami jest tylko czubek i końcówki gałązek. i zamiast zdobić -szpeci. Obdarowujący często nie ma ogrodniczej wiedzy i z pewnością zrozumie argumenty.

Tez bym polemizowała z tym bo to zależy kto obdarował i nawet jeśli nie miał wiedzy to prezent z serca dany...ja Monię rozumiem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mikina34 12:22, 16 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Z krzewuszkami rozważnie! Większość z nich jest atrakcyjna tylko dwa tygodnie i do ładnego kwitnienia potrzebuja słońca i sporych dawek wilgoci.
Przyjrzyj się tawułom nippońskim (kwitną później niż tawuły wczesne), mają tez bardziej sztywne i wzniesione gałązki), trzmielinie europejskiej, lilakom węgierskim (bezrozłogowe, kwitną później), bzom karłowym Palibin, żylistkom. Wszystkie one ładnie wyglądają jesienią. Masz jeszcze do wyboru kaliny japońskie, kaliny koralowe, koreańską, angielską i te kwitnące zimą.

Haniu dziękuję za propozycje krzewów, muszę się im przyjrzeć i wybrać coś ciekawego. Przypomniało mi sie, że mam jeszcze w zanadrzu 3 berberysy erecta, budleję black knight i perukowca royal purple - zamawiałam jakieś 1,5 mc-a temu i jeszcze czekam

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dlatego posłuchaj rady Asi i czym prędzej wyciep tego świerka pospolitego.

Tego świerka kupowaliśmy jako serbskiego ale on mi coś nie pasuje na takiego dlatego określam go jako pospolitego, muszę zrobić mu fotkę to może mi podpowiecie kto zacz
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 12:23, 16 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
sylwia_slomczewska napisał(a)

Tez bym polemizowała z tym bo to zależy kto obdarował i nawet jeśli nie miał wiedzy to prezent z serca dany...ja Monię rozumiem

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 09:23, 17 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Mam posadzone dwa świerki, oba były kupowane jako serbskie i o ile jedne nie budzi wątpliwości to drugi już tak. Z lewej świerk serbski, z prawej też niby ale czy na pewno? Poniżej fotki tego "niby". Ktoś pomoże?
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 09:36, 17 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
U nas na Majówce ostatnie kilka dni były mroźne, podmarzły mi świeże listki żurawek, malin, kwiaty pigwowca i wiśni pisardi. Hiacynty chyba po prostu przekwitają albo schną z suszy, no chyba, ze tez je ściął mróz. I co najsmutniejsze zielona hakonka wypuściła młode źdźbła i też widzę, że są przemrożone

No i na kilku młodych liściach truskawek mam dziwne przebarwienia, czy to też oznaka mrozu czy coś się z nimi dzieje?
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
makadamia 09:45, 17 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mikina34 napisał(a)

Przypomniało mi sie, że mam jeszcze w zanadrzu 3 berberysy erecta, budleję black knight i perukowca royal purple - zamawiałam jakieś 1,5 mc-a temu i jeszcze czekam


parsknęłam śmiechem!
normalnie - jak sztukmistrz zająca z kapelusza
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mikina34 10:11, 17 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
makadamia napisał(a)


parsknęłam śmiechem!
normalnie - jak sztukmistrz zająca z kapelusza

mówisz i masz aż się boję co jeszcze zamówiłam, a nie pamiętam
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies