Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ja też zaczynam:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ja też zaczynam:)

Martek 00:40, 15 wrz 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Sama spojrzę chętnie jeszcze raz ...Dziękuję Danusiu
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
lenka 00:41, 15 wrz 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459


Tak jak sugerował Sebek przy Smaragdach są Miskanty (8),pod śliwą może zamiast hortensji lepiej posadzić rhododendrony (5) i wyciągnąć je aż pod sosnę(9) i może krzewuszkę(11) też zamienić na Rh..??

Danusiu proponujesz wiśnię Umbraculifera czy jej koronę należy przycinać aby uzyskać taki okrągły ładny kształt? A jakie "większe" drzewo miałaś na myśli?
I jeszcze jedno -w Twojej galerii w "Małych ogrodach przydomowych" na fotce 13 co to jest za iglaczek z żółtymi przyrostami? Dziękuję Ci serdecznie za cenne rady )
Pozdrawiam
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 00:46, 15 wrz 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
O....dzięki za podesłanie linka-lecę poczytać
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Gardenarium 00:59, 15 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lenka napisał(a)


Tak jak sugerował Sebek przy Smaragdach są Miskanty (8),pod śliwą może zamiast hortensji lepiej posadzić rhododendrony (5) i wyciągnąć je aż pod sosnę(9) i może krzewuszkę(11) też zamienić na Rh..??

Danusiu proponujesz wiśnię Umbraculifera czy jej koronę należy przycinać aby uzyskać taki okrągły ładny kształt? A jakie "większe" drzewo miałaś na myśli?
I jeszcze jedno -w Twojej galerii w "Małych ogrodach przydomowych" na fotce 13 co to jest za iglaczek z żółtymi przyrostami? Dziękuję Ci serdecznie za cenne rady )
Pozdrawiam


Wiśnia Umbraculifera sama rośni w kulkę
Poprosze linka do iglaczka albo skopiuj i wklej zdjęcie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lenka 10:34, 15 wrz 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Danusiu wklejam linka do iglaka o którego pytałam...Co to za drzewko?

http://www.gardenarium.pl/photos/project/15/2486/skanuj0039.jpg


____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 01:20, 18 wrz 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Byłam dzisiaj w szkółce rozejrzeć się za iglakami. Chciałam zobaczyć jak w realu wyglądają te które zaplanowałam w swoim "projekcie" czyli świerk Maigold (fotka -poz.10) i sosna Compact Gem (9)


Wróciłam rozczarowana. Maigold zupełnie mi się nie podobał taki drapaczek-wysoki ale wąski z nieregularnymi gałązkami, stwierdziłam,że odpada. Compact Gem też nie do końca mi pasuje, wolałabym chyba coś niższego,bardziej kulistego lub krzaczastego, coś co się fajnie wkomponuje między Rh. No i teraz sama już nie wiem jakie iglaki brać pod uwagę. Nadzieja w Was, że podpowiecie. Co do poz 10-podobają mi się takie iglaki które mają przewieszające gałęzie ale niestety te które oglądałam rosną bardzo wysokie a ja wolałabym drzewo które dorasta max do 3m.
Co Wam pasuje na poz 9 i 10? Dodam jeszcze,że:
7-Szmaragdy
4-wiśnia Nigra
5 i 11- Rhododendron
8- Miskanty

PS- łał jak późno-zawsze jak tu do Was wieczorkiem zajrzę to normalnie noc mnie zastaje
Dobrej nocki
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 19:08, 22 wrz 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Nikt mi nie zaproponuje ładnego iglaczka?
Danusiu proszę doradź bo sama już nie wiem... Chciałabym ładne drzewko, nie za duże.
Najpierw myślałam o świerku Maigold ale te drzewka w szkółce nieciekawe były- no chyba,że z czasem "wyrobiłyby się", nie wiem, poza tym czytałam,że komuś odradzałaś świerki kłujące. Teraz myślę o jodle koreańskiej a na niższe piętro sosna Hornibrookiana lub cis Elegantissima. Danusiu co myślisz o tym wyborze? A może coś innego doradzisz?
Fotka z planem nasadzeń powyżej.
Wyższe drzewko miałoby być na poz 10 a Hornibrookiana lub cis na 9.
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Gardenarium 08:13, 26 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lenka napisał(a)
Danusiu wklejam linka do iglaka o którego pytałam...Co to za drzewko?

http://www.gardenarium.pl/photos/project/15/2486/skanuj0039.jpg




To Picea orientalis "Aurea". Ma żółte przyrosty wiosną, potem zielenieją.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:15, 26 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zamiast tylu decyzji po prostu posadź pod nr.10 świerk serbski, tylko ładny egz.
A te wszystkie z lewej same miskanty albo jeden gat iglaków tylko np. różnej wielkości.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lenka 12:15, 26 wrz 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
O serbie myślałam, nawet w naszej szkółce ładne okazy były, tylko przeraża mnie, że one takie wielkie rosną -20m? Ostatnio mężowi o nich wspominałam to się za głowę złapał ...heh

Wszyscy tutaj radzą się i sadzą a ja jeszcze nie mogę ;( ,dopiero na wiosnę zacznę. Więc póki co kombinuję jakby tu jeszcze bardziej upiększyć swój projekt..

Pozdrawiam wszystkich podczytujących
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies