Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ja też zaczynam:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ja też zaczynam:)

lenka 15:58, 09 wrz 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 16:09, 09 wrz 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
gardenarium napisał(a)




Ładnie to rozrysowałaś

Linie śliczne ale złotokap ... nieee
Wszystkie duże rośliny nie zimozielone
Kulka na kiju najlepsza z cisa. tuje trzeba ciąc i to ostro, bo zarosną jak u Babci Jasi

Bażyna może byc ale nie kwitnie. Wrzosiec o żółtych gałązkach byłby ładniejszy i krokusy w nim niebieskie


Krokusiki właśnie posadziłam przy Frohburgu-tylko wrzościów brak.. ale na wiosnę dosadzę .
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 01:42, 10 wrz 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Danusiu jestem zauroczona Twoimi projektami i bardzo żałuję, że nie mogę u Ciebie takiego zamówić... Więc od kilku wieczorów nic innego nie robię tylko przeglądam Twoją galerię i nieudolnie próbuję swój projekt choć troszkę upodobnić do Twojego stylu-efekt taki ,że chodzę nieprzytomna w dzień
Ale coś tam nabazgrałam -jeśli można to bardzo proszę Ciebie i wszystkich miłośników Twoich projektów -zerknijcie na to i powiedzcie jak Wam się to widzi? Jeśli kiepsko to tym bardziej piszcie co poprawić...


1.bez czarny Eva
2.żywotnik Aurescens
3.żywotnik Sunkist
4.śliwa wiśniowa Nigra
5.hortensja Anabelle
6.kulki bukszpanu a miedz nimi trzmielina Emerald'n'Gold
7.żywotnik Smaragd
8.miskant
9.mała sosna-Compact Gem lub Pal Maleter lub Hornibrookiana
10.świerk Maigold pzred nim Funkie
11.krzewuszka Nana Purpurea
12.żywotnik Aurea Nana między nim
13.Kalina Watanabe
14.irga Coral Beauty
15. ?? zostawić lilaki (Krasavitsa Moskvy, Mrs Edward Harding) czy zamienić na coś innego
16.żywotnik barabant
17.buk Purple Fontain
18.hortensja Limelight
19.perukowiec Ancot
20.trzmielina na pniu ,między nimi żurawka bordowa
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 15:54, 11 wrz 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
I jeszcze kilka pytań do powyższego projektu:

1.kompletnie nie wiem co posadzić przed szmaragdami obok śliwy ,został prostokąt o wym ok 1m x 1,60m

2.perukowiec -pasuje przy tarasie czy zamienić na coś innego- potrzebne mi przysłonięcie garażu (widok z salonu)

3.Co na rabatę w murku? Rabata z tarasem będzie na wysokości ok 90cm. Wymiaru 150x180
Cały teren opada od ulicy w stronę garażu.

Z góry dziękuję za wszelkie pomysły i uwagi
Pozdrawiam
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Sebek 19:12, 11 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
1 - a może dasz tam miskanta morning light? albo limelighy

2 - perukowiec nie jest zimozielony - weź to pod uwagę. Może dasz tam ekran z cisa?

3 - rabata ta jest bliziutko tarasu, więc powinno tam miło pachnieć. Może różanka z lawedną i różami Davida Austina?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Bea 19:24, 11 wrz 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
Sebek napisał(a)
1 - a może dasz tam miskanta morning light? albo limelighy

2 - perukowiec nie jest zimozielony - weź to pod uwagę. Może dasz tam ekran z cisa?

3 - rabata ta jest bliziutko tarasu, więc powinno tam miło pachnieć. Może różanka z lawedną i różami Davida Austina?


Jeżeli mogę dodać. Zdecydowanie Sebek ma rację, perukowiec raczej nie.
____________________
Beata W miniformacie
Gardenarium 16:45, 12 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lenka napisał(a)
Danusiu jestem zauroczona Twoimi projektami i bardzo żałuję, że nie mogę u Ciebie takiego zamówić... Więc od kilku wieczorów nic innego nie robię tylko przeglądam Twoją galerię i nieudolnie próbuję swój projekt choć troszkę upodobnić do Twojego stylu-efekt taki ,że chodzę nieprzytomna w dzień
Ale coś tam nabazgrałam -jeśli można to bardzo proszę Ciebie i wszystkich miłośników Twoich projektów -zerknijcie na to i powiedzcie jak Wam się to widzi? Jeśli kiepsko to tym bardziej piszcie co poprawić...


1.bez czarny Eva
2.żywotnik Aurescens
3.żywotnik Sunkist
4.śliwa wiśniowa Nigra
5.hortensja Anabelle
6.kulki bukszpanu a miedz nimi trzmielina Emerald'n'Gold
7.żywotnik Smaragd
8.miskant
9.mała sosna-Compact Gem lub Pal Maleter lub Hornibrookiana
10.świerk Maigold pzred nim Funkie
11.krzewuszka Nana Purpurea
12.żywotnik Aurea Nana między nim
13.Kalina Watanabe
14.irga Coral Beauty
15. ?? zostawić lilaki (Krasavitsa Moskvy, Mrs Edward Harding) czy zamienić na coś innego
16.żywotnik barabant
17.buk Purple Fontain
18.hortensja Limelight
19.perukowiec Ancot
20.trzmielina na pniu ,między nimi żurawka bordowa


Poz3 zamień na zieloną tuję bo dwie odmianyżółte obok siebie nikoniecznie. Daj smaragdy

poz15 zamienić lilaki na ładne drzewo liściaste np. wiśnia Umbraculifera lub całkiem większe.
poz 18-19 może byc tylko Limlelight 3 szt. przed bukiem.


Wokół placyku ze stolikiem można by dać bukszpanowy żywopłocik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lenka 00:19, 15 wrz 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Sebek napisał(a)
1 - a może dasz tam miskanta morning light? albo limelighy

2 - perukowiec nie jest zimozielony - weź to pod uwagę. Może dasz tam ekran z cisa?

3 - rabata ta jest bliziutko tarasu, więc powinno tam miło pachnieć. Może różanka z lawedną i różami Davida Austina?


Hej Sebku, dzięki za pomysły . A wiesz ,że róż jakoś w ogóle nie brałam pod uwagę..hmmm może faktycznie fajnie byłoby zrobić taką różaną rabatę w tym murku... A co poza lawendą dobrze się komponuje z różami?
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Martek 00:37, 15 wrz 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Dzięki ogrodowisku pierwszy raz poznałam róże w zestawieniu z trawami .Przemówił do mnie taki duet Nie wiem tylko gdzie tego szukać,chociaż jestem przekonana,że mogłam to zobaczyć za sprawą Danusi ,szefowej
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Gardenarium 00:39, 15 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W artykule o towarzystwie dla róż.


http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/178-kompozycje-z-rozami-w-roli-glownej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies