Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ja też zaczynam:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ja też zaczynam:)

Syla 17:16, 24 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Dopiero teraz tutaj dotarłam .....Pięknie projektujesz
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
lenka 13:42, 25 paź 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Sylwia- dziękuję
Kiedy tylko mogę siedzę na Ogrodowisku i podpatruję i myślę co by do siebie przenieść
Ciągle też liczę na Wasze wsparcie...
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 13:45, 25 paź 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
bociek napisał(a)

Wieloszko, niestety i ja nie uniknęłam błędów,
Najważniejszy to taki, że zamówiłam projekt nie mając żadnej koncepcji własnego ogrodu, całkowicie zdając się na Projektanta. A że mi wszystko się podobało brałam to co dali Tym bardziej, że wizualki ładne były. W efekcie na niewielkiej powierzchni mam mnóstwo gatunków a do tego dużo takich, które zrzucają liście zimą... Więc podczytuję i podpatruję jakie rośliny polecacie i co z czym zestawiacie, mając nadzieję, że z pomocą Ogrodowiczan oraz cennymi Danusiowymi radami i mi uda się jednak stworzyć cudny ogródek
Zdecydowanie za późno trafiłam na Ogrodowisko... Chociaż na szczęście obsadziłam tylko przedogródek więc dużych strat nie będzie
Dziękuję za odwiedzinki


Lenka, skad ja to znam Od jakichs szesciu lat zmieniam a efekty poki co mizerne.
Witam w klubie i trzymam kciuki


Boćku teraz wierzę, że przy takim wsparciu i fachowych radach efekty szybko zobaczymy
Pozdrawiam
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
bociek 19:17, 25 paź 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
No jasne, ze tak, jestesmy w dobrych rekach

Milego wieczoru Lenka
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Gardenarium 23:26, 27 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zaglądam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
GabiK 15:23, 02 lis 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Lenko, do wiosny będziesz miała super projekt. Szkoda, że to tak długo jeszcze.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
lenka 12:54, 04 lis 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
GabiK napisał(a)
Lenko, do wiosny będziesz miała super projekt. Szkoda, że to tak długo jeszcze.


Jeszcze nigdy nie wyczekiwałam wiosny tak jak teraz...
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 13:36, 04 lis 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
No i właśnie- miałam już nie marudzić i nic nie wymyślać ale nie mogę, normalnie nie potrafię. Wybaczcie ale bez przerwy siedzi mi ten projekt w głowie i przedstawiam Wam kolejny efekt moich wysiłków czyli dopracowana poprzednia wersja




Lista roślin:
1. Thuja Yellow Ribbon
2. Thuja Smaragd
3. Prunus cerasifera Nigra
4. Hydrangea paniculata Vanille Fraise a przy buku Limelight
5. Picea orientalis Aureospicata lub Taxus baccata Dovastonii Aurea
6. Ilex crenata Golden Gem
7. Buxus-żywopłocik
8. rabata żwirowa w niej kule w tym jedna na pniu
9. Rhododendron
10. róża okrywowa Lovely Fairy
11. Prunus cerasus Umbraculifera
12. Taxus żywopłot
13. Picea omorika
14. Fagus sylvatica Purple Fountain
15.Miscanthus sinensis Gracilimus
16. Cotinus coggygria Ancot
17. Euonymus fortunei Emerald 'n' Gold na pniu
18. Sambucus nigra Eva
19. Pennisetum setaceum Fireworks

Trochę mu jeszcze brakuje a dążę do ideału , więc będę wdzięczna jeśli zechcecie podzielić się
sugestiami na temat mojej kompozycji i doboru roślin.
Tym razem skupiłam się na obsadzeniu terenu wokół placyku. W poprzedniej wersji miały być Thuje i żywopłocik z bukszpanu( foto na str 6) - zrezygnowałam z nich na rzecz cisów, do brzegów trawnika chciałam całą przestrzeń obsadzić Rh ale myślę sobie że wolę mieć coś co dłużej będzie cieszyć oko kwiatami, padło więc na różę okrywową. Co o tym myślicie?
Serby będą już w trawie bo z tyłu za nimi musi być swobodny dostęp do dalszej części ogrodu a między nimi a bukiem zostawiam wąskie "szybkie"przejście.

Mam jeszcze problem z wykończeniem przy Nigrze. Nie wiem czy to miejsce obsadzić do końca ostrokrzewem czy może hortensjami czy czymś zupełnie innym -podpowiecie?
No i tak ogólnie -mogłoby tak zostać czy jednak coś się ze sobą gryzie, nie pasuje, źle się komponuje? Piszcie bo każda wskazówka jest dla mnie cenna
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Sebek 16:22, 04 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Rozważ hortensje silver dollar także

Nie jestem pewien co do róży - możesz zahaczać o nie ubraniami - o ukłuciach nie wspomnę


Rh są za duże na to miejsce - to żywopłocik ma być wyeksponowany,a rh od razu go zakryją.
Tam na pewno nie - już lepiej przy placyku

Możesz wtedy powtykać między nie jakieś pochodnie czy latarenki i będzie ładnie przy placyku
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
lenka 22:20, 04 lis 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Sebek napisał(a)
Rozważ hortensje silver dollar także

Nie jestem pewien co do róży - możesz zahaczać o nie ubraniami - o ukłuciach nie wspomnę


Rh są za duże na to miejsce - to żywopłocik ma być wyeksponowany,a rh od razu go zakryją.
Tam na pewno nie - już lepiej przy placyku


Hej Seba
Masz na myśli te RH w pobliżu serbów? No właśnie nie wiem jeszcze dokładnie ile tam mi miejsca zostanie, wstępnie zakładam,że promień koła trawy to 4m a promień placyku to ok 1,5m ale to są założenia umowne

A jak nie róża to co?? Zastąpić ją Rh po obu stronach placu? A latem powtykać w nie donice z roślinami kwitnącymi?
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies