Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ja też zaczynam:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ja też zaczynam:)

Limka 19:31, 26 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Posadziłam kilka dni temu te serbskie, na tyłach domu, miałam jeszcze posadzić przed domem, ale ciągle się miotam, ta wysokość mnie również przeraża, coraz bardziej Danusiu czy te serby ciąć w poziomie górą jak osiągną np ze 4 metry, co roku na 4 metry?
____________________
Nasadzenia przed domem
Sebek 23:16, 30 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zależy jaką chcesz docelową wysokość - od Ciebie to zależy
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
lenka 22:50, 03 paź 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Czy ja dobrze rozumiem, że można nie tylko przyciąć gałązki ale również ściąć czubek na określonej wysokości? To można tak? No ale to przecież świerk jak on będzie wyglądał taki poprzycinany?
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Gardenarium 21:03, 04 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja mam poprzycinane, jeśli rosną blisko siebie po prostu będą gęściejsze. Ładnie wyglądają
Nadmieniam, że w szkółkach (dobrych) przycinają je celem zagęszczenia, a nie pędzą chudzielców wzwyż, żeby kasę zarobić na wysokości

Cięte są dużo ładniejsze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:09, 04 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W tle widać je poprzycinane





Te z prawej


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:11, 04 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zobacz ile ma wierzchołków

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lenka 23:28, 04 paź 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Ciąć dla zdrowia i urody Super, no to ja już się nie boję serbów!
A w jakim okresie najlepiej ciąć i jak często to robić?
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Sebek 16:10, 07 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
lenka napisał(a)
Ciąć dla zdrowia i urody Super, no to ja już się nie boję serbów!
A w jakim okresie najlepiej ciąć i jak często to robić?


wiosną najlepiej - według mnie raz w roku wystarczy - chyba
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
lenka 21:22, 09 paź 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Witajcie
Zaglądam do Waszych pięknych, zadbanych ogrodów, z wypiekami oglądam kolejne realizacje Danusi i zapiera mi dech z wrażenia
Intensywnie myślę więc o swoim ogrodzie a w zasadzie o projekcie, który chciałabym zacząć realizować w przyszłym roku i doszłam do wniosku,że może lepiej będzie jednak zmienić linie rabat/trawnika.
Pierwotna wersja wyglądała tak



Problematyczny jest garaż i część ogrodu która znajduje się za nim,bo muszę zostawić swobodny dostęp do tej części ogrodu a jednocześnie chciałabym stworzyć przyjemną część wypoczynkową i osłonić się od tego nieszczęsnego garażu. Wymyśliłam więc coś takiego:



9- żółta Thuja np Yellow Ribbon
10- świerk serbski
11- coś wąsko kolumnowego jak cis ale czy będzie dobrze wyglądał nieprzycinany? Musi być wysoki, chciałabym mieć ładny widok z salonu przez cały rok, trochę mi żal, że zmniejszam trawnik ale lepiej zawiesić oko na zieleń drzew i krzewów niż patrzeć na ścianę garażu

Co o tym myślicie? Bardzo proszę o sugestie
Celowo rysowałam na kratce 1cm=1m
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Gardenarium 23:52, 09 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lenka napisał(a)
Natomiast po drugiej stronie przy ścianie domu same hortensje. Czy te berberysy mogłabym zostawić?


Tak, można zostawić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies