Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ja też zaczynam:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ja też zaczynam:)

Gardenarium 23:54, 09 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebek napisał(a)

Ciąć dla zdrowia i urody Super, no to ja już się nie boję serbów!
A w jakim okresie najlepiej ciąć i jak często to robić?


wiosną najlepiej - według mnie raz w roku wystarczy - chyba


Wczesną wiosną, zanim ruszą
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lenka 21:37, 11 paź 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
gardenarium napisał(a)

Natomiast po drugiej stronie przy ścianie domu same hortensje. Czy te berberysy mogłabym zostawić?


Tak, można zostawić.


Wiesz Danusiu, chyba jednak na nowo rozrysuję ten przedogródek, ale później, bo wiosną chciałabym najpierw zająć się rabatkami z tyłu ogrodu, przy tarasie. Wypowiesz się o tych moich nieszczęsnych liniach rabat, proooszę Co myślisz o zamknięciu tej części ogrodu i przysłonięciem ekranem z cisa od strony garażu? Fotki powyżej.
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 00:38, 12 paź 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Przyszło mi jeszcze do głowy,że mogłabym pozostać przy I wariancie tylko w trawniku przed garażem zrobić rabatę a w niej jakieś ładne drzewo iglaste z kilkoma innymi nasadzeniami tak aby przez cały rok tworzyło parawan dla garażu (to ta różowa plama )



Więc jeszcze raz: zaczynam od wytyczenia linii rabat/trawnika i zależy mi na przysłonięciu garażu , która wersja lepsza ta powyżej czy ta:



Piszcie jakie są Wasze odczucia, proooszę i z góry dziękuję

aha na I zdjęciu trochę garaż mi się wysunął do przodu - wybaczcie ale już o tej porze nie chce mi się nic skrobać
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Sebek 20:55, 13 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Mi się podoba z kołem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
lenka 23:26, 14 paź 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Dzięki Sebuś Ja też bardziej skłaniałam się ku tej wersji. Fajnie, że ją poparłeś . Więc tak zostawię. Zdecydowałam również, że nie będę już wymyślać nic na siłę, zmieniać, kombinować i marudzić Wam. Mam częściowe nasadzenia,których będę się trzymać a o resztę będę się martwić w trakcie realizacji bo np. kompletnie nie wiem jak fajnie obsadzić rabatę wokół placu. Może w trakcie nasadzeń mnie olśni i coś się nasunie, a może coś jeszcze na Ogrodowisku wypatrzę? Gdybyście byli ciekawi tego co mam to proszę bardzo:



1. Thuja Yellow Ribbon
2. Thuja Smaragd
3. Prunus cerasifera Nigra
4. Hydrangea paniculata Limelight
5. Buxus żywopłocik , może połączyć oba ze sobą?
6. Taxus kulki w żwirku, w tym jedna na pniu
7. Prunus cerasus Umbraculifera
8. iglaki może Picea Omorika
9. Fagus Purple Fountain
10. Miscanthus
11. Cotinus coggygria Ancot
12. Euonymus fortunei na pniu
13. Sambucus nigra Eva
14. Tsuga canadensis Jeddeloh

Wstępnie myślę, że przy Nigrze posadziłabym Rh. a za żywopłocikiem z bukszpanu może choiny Jeddeloh, albo ostrokrzew Golden Gem, ale pomyślę o tym dopiero, gdy zrobię powyższe nasadzenia które są bardzo fajne takie Ogrodowiskowe nie Nie mogę się doczekać wiosny...
Pozdrawiam


____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Sebek 10:36, 16 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Żywopłocik połącz, ale może przy kole posadź go z cisa?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
lenka 23:49, 18 paź 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Sebek napisał(a)
Żywopłocik połącz, ale może przy kole posadź go z cisa?


Wiesz Seba z cisa to raczej nie- za wysoki, bo obok zaraz thuje. Poza tym wolałabym aby w tym miejscu, gdzie będzie stał stolik coś kwitło, pachniało.... Myślę też o pergoli a na niej może róże...? Nie wiem, nie mam pojęcia, niczego ciekawego nie znalazłam aby móc podgapić Ty bywasz we wszystkich wątkach, może jakąś inspiracje podsuniesz
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Gardenarium 23:53, 18 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lenka napisał(a)
Dzięki Sebuś Ja też bardziej skłaniałam się ku tej wersji. Fajnie, że ją poparłeś . Więc tak zostawię. Zdecydowałam również, że nie będę już wymyślać nic na siłę, zmieniać, kombinować i marudzić Wam. Mam częściowe nasadzenia,których będę się trzymać a o resztę będę się martwić w trakcie realizacji bo np. kompletnie nie wiem jak fajnie obsadzić rabatę wokół placu. Może w trakcie nasadzeń mnie olśni i coś się nasunie, a może coś jeszcze na Ogrodowisku wypatrzę? Gdybyście byli ciekawi tego co mam to proszę bardzo:



1. Thuja Yellow Ribbon
2. Thuja Smaragd
3. Prunus cerasifera Nigra
4. Hydrangea paniculata Limelight
5. Buxus żywopłocik , może połączyć oba ze sobą?
6. Taxus kulki w żwirku, w tym jedna na pniu
7. Prunus cerasus Umbraculifera
8. iglaki może Picea Omorika
9. Fagus Purple Fountain
10. Miscanthus
11. Cotinus coggygria Ancot
12. Euonymus fortunei na pniu
13. Sambucus nigra Eva
14. Tsuga canadensis Jeddeloh

Wstępnie myślę, że przy Nigrze posadziłabym Rh. a za żywopłocikiem z bukszpanu może choiny Jeddeloh, albo ostrokrzew Golden Gem, ale pomyślę o tym dopiero, gdy zrobię powyższe nasadzenia które są bardzo fajne takie Ogrodowiskowe nie Nie mogę się doczekać wiosny...
Pozdrawiam




Ta najładniejsza, a Picea omorika dwie za mało, co najmniej trzy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lenka 00:08, 19 paź 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
O, witaj Danusiu, dziękuję ,że zajrzałaś
Same Picea omorika wystarczą czy czymś niższym jeszcze wykończyć w stronę buka i hortensji? Między Picea a bukiem chciałabym zostawić wąskie przejście aby nie biegać naokoło domu

I jeszcze tak się zastanawiam, czy wokół placyku nie dać jeszcze jednej wiśni Umbraculifera aby stworzyć naturalny, zielony parasol.
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Wieloszka 00:21, 19 paź 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Witaj,
No, chociaż jedna co zaczyna od dobrej strony - czyli od dobrego projektu pod okiem fachowców, a zwłaszcza Szefowej. Nawet nie wiesz, ilu kłopotów dzięki temu uniknęłaś Tak trzymaj!!!
A projekt - dla mnie bomba!
Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies