Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ja też zaczynam:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ja też zaczynam:)

lenka 00:37, 20 paź 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Wieloszko, niestety i ja nie uniknęłam błędów,
Najważniejszy to taki, że zamówiłam projekt nie mając żadnej koncepcji własnego ogrodu, całkowicie zdając się na Projektanta. A że mi wszystko się podobało brałam to co dali Tym bardziej, że wizualki ładne były. W efekcie na niewielkiej powierzchni mam mnóstwo gatunków a do tego dużo takich, które zrzucają liście zimą... Więc podczytuję i podpatruję jakie rośliny polecacie i co z czym zestawiacie, mając nadzieję, że z pomocą Ogrodowiczan oraz cennymi Danusiowymi radami i mi uda się jednak stworzyć cudny ogródek
Zdecydowanie za późno trafiłam na Ogrodowisko... Chociaż na szczęście obsadziłam tylko przedogródek więc dużych strat nie będzie
Dziękuję za odwiedzinki
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Gardenarium 08:55, 20 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lenka napisał(a)
O, witaj Danusiu, dziękuję ,że zajrzałaś
Same Picea omorika wystarczą czy czymś niższym jeszcze wykończyć w stronę buka i hortensji? Między Picea a bukiem chciałabym zostawić wąskie przejście aby nie biegać naokoło domu

I jeszcze tak się zastanawiam, czy wokół placyku nie dać jeszcze jednej wiśni Umbraculifera aby stworzyć naturalny, zielony parasol.


W stronę buka dodaj jeszcze hortensji, one najlepiej wyglądają jak jest ich dużo. Nie mieszaj gatunków w jednym miejscu (chodzi o hortensje).
Natomiast co do wiśni? - tak
Można nawet dać dookoła jak leci żywopłocik z bukszpanu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lenka 12:06, 20 paź 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Danusiu a napisz mi proszę czy wizualnie różnią się Limelight i Silver Dollar? Jaką jeszcze ewentualnie mogłabyś polecić? Bo zastanawiam się czy przy buku zostawic Limelight a po drugiej stronie przed szmaragdami dać jakąś inną czy jednak lepiej zostać przy jednej odmianie?

I jeszcze jedno: czy w swoich realizacjach oddzielasz czymś trawnik od rabatek? Bo ekobordy dajesz chyba tylko przy żwirowych rabatach. Czy dbanie o równe kanciki trawy wystarcza by trawa nie wrastała w rabatki a kora nie wysypywała się na trawnik? Jak zadbać o taką ładną linię trawnika gdy jest, tak jak to ma być u mnie, w kształcie koła?
Danuś z góry dziękuję za odpowiedzi
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Wieloszka 14:41, 20 paź 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
lenka napisał(a)
Wieloszko, niestety i ja nie uniknęłam błędów,
Najważniejszy to taki, że zamówiłam projekt nie mając żadnej koncepcji własnego ogrodu, całkowicie zdając się na Projektanta. A że mi wszystko się podobało brałam to co dali Tym bardziej, że wizualki ładne były. W efekcie na niewielkiej powierzchni mam mnóstwo gatunków a do tego dużo takich, które zrzucają liście zimą... Więc podczytuję i podpatruję jakie rośliny polecacie i co z czym zestawiacie, mając nadzieję, że z pomocą Ogrodowiczan oraz cennymi Danusiowymi radami i mi uda się jednak stworzyć cudny ogródek
Zdecydowanie za późno trafiłam na Ogrodowisko... Chociaż na szczęście obsadziłam tylko przedogródek więc dużych strat nie będzie
Dziękuję za odwiedzinki


Ach te wizualki - niejednego mądrego zmyliły, a co dopiero takich laików jak my. Ja nie do końca "brałam co dali", ale takie na chybcika zastępowanie zaplanowanych roślin innymi też nie wyszło na dobre .
A propos mnóstwa zaprojektowanych gatunków roślin - właśnie ta radosna twórczość niektórych projektantów przyprawia o masę pracy w ogrodzie i pustkę w portfelu, a potem konieczność zmian. Ja mojej projektantce mówiłam wyraźnie, że ogród ma być nowoczesny i prosty w obsłudze, a tymczasem mam zaprojektowanych ponad 100 gatunków (na chwilę obecną nie mam nawet połowy - i dobrze, bo i tak będę przerabiać).
No to życzmy sobie nawzajem duuuużo powodzenia !
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Sebek 21:51, 21 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
lenka napisał(a)
Danusiu a napisz mi proszę czy wizualnie różnią się Limelight i Silver Dollar? Jaką jeszcze ewentualnie mogłabyś polecić? Bo zastanawiam się czy przy buku zostawic Limelight a po drugiej stronie przed szmaragdami dać jakąś inną czy jednak lepiej zostać przy jednej odmianie?

I jeszcze jedno: czy w swoich realizacjach oddzielasz czymś trawnik od rabatek? Bo ekobordy dajesz chyba tylko przy żwirowych rabatach. Czy dbanie o równe kanciki trawy wystarcza by trawa nie wrastała w rabatki a kora nie wysypywała się na trawnik? Jak zadbać o taką ładną linię trawnika gdy jest, tak jak to ma być u mnie, w kształcie koła?
Danuś z góry dziękuję za odpowiedzi


Trawa na siebie narasta, trzeba będzie kanty poprawiać. Ale u Ciebie będą one miały ogromne znaczenie.

Chwasty i tak się pojawią, ale jeśli gleba będzie dobrze przyszykowana i wystarczająca warstwa kory (nie wysypie się na trawę) to chwastów będzie mało
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 21:52, 21 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Silver dollar jest bardziej waniliowa - a limelight zielonkawa

No i w zasadzie tym się różnią
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
lenka 00:31, 23 paź 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Sebek napisał(a)

Trawa na siebie narasta, trzeba będzie kanty poprawiać. Ale u Ciebie będą one miały ogromne znaczenie.

Chwasty i tak się pojawią, ale jeśli gleba będzie dobrze przyszykowana i wystarczająca warstwa kory (nie wysypie się na trawę) to chwastów będzie mało


No właśnie i już się martwię czy mi się uda utrzymać ładną linie trawnika... Może jednak lepiej czymś ją oddzielić od rabat hmm?
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Sebek 16:36, 23 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ekobord byłby najlepszy bo prawie niewidoczny

Tylko na pewno trudno go w koło idealne ułożyć, ale się da
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
bociek 18:32, 23 paź 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
lenka napisał(a)
Wieloszko, niestety i ja nie uniknęłam błędów,
Najważniejszy to taki, że zamówiłam projekt nie mając żadnej koncepcji własnego ogrodu, całkowicie zdając się na Projektanta. A że mi wszystko się podobało brałam to co dali Tym bardziej, że wizualki ładne były. W efekcie na niewielkiej powierzchni mam mnóstwo gatunków a do tego dużo takich, które zrzucają liście zimą... Więc podczytuję i podpatruję jakie rośliny polecacie i co z czym zestawiacie, mając nadzieję, że z pomocą Ogrodowiczan oraz cennymi Danusiowymi radami i mi uda się jednak stworzyć cudny ogródek
Zdecydowanie za późno trafiłam na Ogrodowisko... Chociaż na szczęście obsadziłam tylko przedogródek więc dużych strat nie będzie
Dziękuję za odwiedzinki


Lenka, skad ja to znam Od jakichs szesciu lat zmieniam a efekty poki co mizerne.
Witam w klubie i trzymam kciuki
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Gardenarium 18:53, 23 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lenka napisał(a)
Danusiu a napisz mi proszę czy wizualnie różnią się Limelight i Silver Dollar? Jaką jeszcze ewentualnie mogłabyś polecić? Bo zastanawiam się czy przy buku zostawic Limelight a po drugiej stronie przed szmaragdami dać jakąś inną czy jednak lepiej zostać przy jednej odmianie?

I jeszcze jedno: czy w swoich realizacjach oddzielasz czymś trawnik od rabatek? Bo ekobordy dajesz chyba tylko przy żwirowych rabatach. Czy dbanie o równe kanciki trawy wystarcza by trawa nie wrastała w rabatki a kora nie wysypywała się na trawnik? Jak zadbać o taką ładną linię trawnika gdy jest, tak jak to ma być u mnie, w kształcie koła?
Danuś z góry dziękuję za odpowiedzi


Wizualnie Limelight ma najpierw zielone kwiaty, potem białe, potem różowiejące.
Gałazki są mniej sztywne niż SD. U SD są gałązki czerowonawe, a kwiaty niby białe, ale w odcieciu beżowawym (trudno to określić). Takie waniliowe.

Limelight




Silver Dollar




Mogę jeszcze polecić Phantom, ale jej nie uprawiałam nigdzie.

O brzegach trawnika jest tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/49-brzegi-trawnika-czyli-jak-uproscic-pielegnacje

http://www.ogrodowisko.pl/watek/60-oprzyrzadowanie-do-trawnika

http://www.ogrodowisko.pl/watek/615-przycinanie-brzegow-trawnika


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies