Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ja też zaczynam:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ja też zaczynam:)

Syla 20:14, 02 maj 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
lenka napisał(a)
Moja pierwsza rabatka jest już prawie skończona , pod bukiem posadziłam żurawki Marmelade a koło kulek -Midnight Rose, przed Smaragdami miskanty Zebrinus, nie mogę się tylko zdecydować czy koło sosny Smidtii na pniu posadzić kulki z bukszpanu czy jeszcze raz sosnę Smidtii- dwie sztuki tylko trochę niższe, szczepione na ok 10cm pniu ...





Lenka wyszło bombowo!!!!
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 20:29, 02 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
lenka napisał(a)


1-szmaragdy
2-śliwa Nigra
3-kilka krzaczków hortensji Vanille Fraise
4-podwójny żywopłocik bukszpan i trzmielina Emerald`n Gold
5-kule w tym jedna na pniu
6-jakiś wypelniacz- może żurawka
7-żywopłot cisowy
8-trzy wiśnie Umbraculifera
9- miskanty
10-chyba żurawka
11-grujecznik
12-trzy miłorzęby na pniu
?- jeszcze nie wiem, chciałabym jakiegoś iglaka, zobaczę w trakcie realizacji ile miejsca mi zostanie


Wiśnie nie bardzo do celu zacienienia się nadają, powinno być drzewo lub drzewa o bardziej rozłożystych koronach, Te wiśnie to drzewa alejowe i mają małe korony.

To już chyba sliwy wiśniowe na wysokich pniach będą lepsze. Szukaj innych drzew.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lenka 23:54, 02 maj 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Syla miło mi że Ci się podoba.... Ta rabatka to dopiero początek, mam nadzieję niedługo ruszyć z dalszymi nasadzeniami...
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 00:02, 03 maj 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Gardenarium napisał(a)


Wiśnie nie bardzo do celu zacienienia się nadają, powinno być drzewo lub drzewa o bardziej rozłożystych koronach, Te wiśnie to drzewa alejowe i mają małe korony.

To już chyba śliwy wiśniowe na wysokich pniach będą lepsze. Szukaj innych drzew.


Danusiu Śliwa wiśniowa odpada bo planuję ją posadzić na lewo z horti i nie chcę tu już nic zmieniać bo podoba mi się ta kompozycja i tę stronę mam już zaklepaną.
Tylko ten placyk nie daje mi spokoju!
Hmm.... czyli że wiśnie nie? No to ja już sama nie wiem co....
Heelp!
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 13:11, 03 maj 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
po szybkich przemyśleniach mam trzy koncepcje na placyk

1- posadzić buki- np Tricolor lub Pendula szczepione na pniu i prowadzić gałązki na podporach by choć częściowo zacienić placyk, tylko tutaj wątpliwość nasuwa mi się taka czy bordowe liście nie będą przygnębiające i co gdy zlecą się mszyce- mało przyjemnie siedzieć pod takim parasolem heh

2- posadzić jedno większe drzewo w rogu np ambrowca amerykańskiego lub klona Drummondii -jasno zielone liście ładnie będą kontrastować z ciemną zielenią cisa

3- postawić pergolę


ALBO

zostać przy tych wiśniach, już nie dla zacienienia miejsca ale dlatego, że fajnie by tam wyglądały - okrągłe korony przy okrągłym placyku..... Nie wiem dlaczego ale jakoś one mi się tam po prostu widzą...
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
lenka 00:42, 13 maj 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Chciałam dzisiaj kupić kulę cisową na pniu- ciężko u nas takowe dostać oj ciężko- w jednym centrum ogrodniczym stoją dwie bidulki od zeszłej jesieni i tak się czaję na jedną i czaję i już dzisiaj prawie ją kupiłam ale... ma dużo maleńkich pączków, więc zimę przetrwała i nowe przyrosty będą ale od środka zauważyłam sporo żółtych igiełek, które przy dotknięciu strasznie się sypią.





Wstrzymałam się z zakupem, proszę o radę brać ją czy nie?
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Gardenarium 08:21, 13 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Sypią się bo na bank mają miseczniki, ale bierz, bo ona żyje, a misczniki wytępisz, środek obtrzep z tych żółtych igiełęk.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lenka 22:15, 23 maj 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Chciałabym zrobić dwukolorowy żywopłocik w środku rabaty z bukszpanu i żółtej trzmieliny za nim, z przodu przed żywopłocikiem będzie kilka kulek w tym jedna na pniu, za nim hortensje bukietowe Czy ma to sens? Bo czytałam że trzmielina nie przyrasta wyżej jak na 30cm boję się ze nie będzie jej widać. Poza tym zastanawiam się czy hortensje nie wyłożą się na niej.
Poniżej fragment rabaty o który pytam



1 szmaragdy
2 drzewo o bordowych liściach
3 hortensje bukietowe
4 zywopłocik trzmielina i bukszpan
5 kulki
6 żurawki
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Gardenarium 22:58, 23 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zrób najpierw trzmielinę, potem żywopłocik z bukszpanu, będzie żółte ładnie wyglądało na tle ciemnej zieleni. Czyli kolejność na odwrót.

W tym ogrodzie zrobiłam nawet żywopłot węzłowy z trzemieliną i bukszpanem

Hortensje odpowiednio tnij i podwiązuj.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lenka 16:55, 06 paź 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Chciałam pokazać kilka fotek ale myślę, że najwyższy czas przenieść się do Naszych ogrodów
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies