Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zakręcie.

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zakręcie.

anna_grreen 21:45, 23 lut 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Coś narysowałam , ale nie umiem rysować w tym programie. Nie wiem jak wy robicie takie ładne łuki.Może ten rysunek pokaże jednak o co mi chodzi. Chciałabym mieć prostszy przejazd na drugą część działki ( na przejazd traktora). Na jej końcu w odległości około 30m może posadzić brzozy lub inne drzewa dla ładniejszego tła.
____________________
Anna Na zakręcie
makadamia 07:41, 27 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Jeżeli ten dom na końcu będzie zasłonięty, to jak najbardziej taka opcja jest też ok. Przyznaję, że zaszalałam z wielkością tej rabaty przy warzywniku
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Agania 20:59, 27 lut 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Aniu którędy leci ten przejazd dla traktora?

Te drzewa to ma być coś w rodzaju lasku?
Ja bym postawiła na brzeziniak lub buczynę

Jak rysuję rabaty to sobie coś wyobrażam... u Ciebie wyszedł mi samochodzik, skarpeta i pantofelek

Samochodzik sobie zostawiłaś
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anna_grreen 10:45, 28 lut 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Agania napisał(a)
Aniu którędy leci ten przejazd dla traktora?

Te drzewa to ma być coś w rodzaju lasku?
Ja bym postawiła na brzeziniak lub buczynę

Jak rysuję rabaty to sobie coś wyobrażam... u Ciebie wyszedł mi samochodzik, skarpeta i pantofelek

Samochodzik sobie zostawiłaś


Asiu przejazd będzie między tymi dwiema rabatami zaznaczonymi na czerwono. Na wprost przejazdu, w odległości ok 30m posadziłabym kilka brzóz zwykłych, na mijankę, tak żeby zasłonić ogrodzenie i stworzyć jakieś tło. Myśle, że brzozy będą dobre bo znoszą piach i szybko rosną.Buki też są piękne ale chyba potrzebują więcej wody.
Chciałabym w pierwszej kolejności posadzić drzewka na tej największej, czerwonej rabacie na Twoim "samochodziku" Myślę, że na jej wąskim końcu mogę dać brzozę Doorenbos a bardzie do środka klona tatarskiego. Klon tatarski pasowałby na tą glebę i rośnie ponoć do 5 metrów. Albo odwrotnie, brzoza do środka bo będzie wyższa a klon na koniec. Między nimi może derenie?.
____________________
Anna Na zakręcie
Agania 19:34, 28 lut 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ja nie jestem Asią... ale jak myślisz o samochodziku to tylko jeden gatunek drzew bym sadziła
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anna_grreen 19:50, 01 mar 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Agata przepraszam , namieszałam Mówisz, że jednak lepiej jak będzie jeden gatunek, w takim razie zdecyduje się na brzozy Doorenbos. Myślę, że 3 się zmieszczą.
____________________
Anna Na zakręcie
pawel_snopek 20:38, 01 mar 2020


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Aniu ten dereń może mieć problem z brakiem wilgoci latem pod tymi brzozami , myślę że lepiej by tam wyglądał dereń sibirica on też ma czerwone pędy zimą i fajnie by kontrastował z białą korą tylko trzeba będzie go mocno przycinać wiosną to będzie dawał więcej nowych fajnych pędów .
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Aggaa 20:43, 01 mar 2020


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Aniu przyszłam się przywitać oficjalnie
Ja też mam piachy, więc możemy sobie podać ręce. Ja mam u siebie klony (strzępiasty i tatarski), jarząbki (autumn spire i red bird) narazie są małe, ale mam nadzieję, że szybko urosną. Jeśli chodzi o brzozy to postawiłabym raczej na odmianowe np. doorenbosy bo te zwykłe to tak szybko rosną i tyle wody piją, ze nic obok nie chce rosnąć. Wiem bo mam samosiejki i myślę by z czasem wymieniać je na odmianowe.
____________________
Aga Z miłości do brzozy
anna_grreen 21:21, 01 mar 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
pawel_snopek napisał(a)
Aniu ten dereń może mieć problem z brakiem wilgoci latem pod tymi brzozami , myślę że lepiej by tam wyglądał dereń sibirica on też ma czerwone pędy zimą i fajnie by kontrastował z białą korą tylko trzeba będzie go mocno przycinać wiosną to będzie dawał więcej nowych fajnych pędów .

Dziękuję Paweł, poszukam informacji na jego temat
____________________
Anna Na zakręcie
anna_grreen 21:26, 01 mar 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Aggaa napisał(a)
Aniu przyszłam się przywitać oficjalnie
Ja też mam piachy, więc możemy sobie podać ręce. Ja mam u siebie klony (strzępiasty i tatarski), jarząbki (autumn spire i red bird) narazie są małe, ale mam nadzieję, że szybko urosną. Jeśli chodzi o brzozy to postawiłabym raczej na odmianowe np. doorenbosy bo te zwykłe to tak szybko rosną i tyle wody piją, ze nic obok nie chce rosnąć. Wiem bo mam samosiejki i myślę by z czasem wymieniać je na odmianowe.

Witaj Aga Ciesze się, że jesteś. Nie wiem czy widziałaś plan ale tak jak piszesz mam zamiar zrobić. Zwykłe brzozy chcę posadzić na końcu niezagospodarowanej części działki żeby się zasłonić. Od planowanych rabat to około 30 metrów. nie powinny więc przeszkadzać. Na rabacie którą chcę w pierwszej kolejności obsadzić planuję właśnie doorenbosy. Idę do Ciebie zobaczyć klony i jarząby
____________________
Anna Na zakręcie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies