Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zakręcie.

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zakręcie.

Agania 09:53, 11 lut 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Aniu cieszę się że już Ci się coś klaruje mnie też zostawiam Ci propozycję włączenia tego co już jest w 5 rabat, możesz je zostawić lub nie lub kształtować je dowolnie jak Ci pasują

Narysowałam je na Twoim planie:

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 09:58, 11 lut 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anna_grreen napisał(a)
Wydaje mi się, że ta przestrzeń do wypełnienia krzewami i roślinami zadarniającymi mogłaby wyglądać tak ( zaznaczona na fioletowo).szerokość działki 40m. Strona południowa.


Pokazuję dla porównania od czegoś trzeba wyjść
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anna_grreen 08:57, 12 lut 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Agania napisał(a)
Aniu cieszę się że już Ci się coś klaruje mnie też zostawiam Ci propozycję włączenia tego co już jest w 5 rabat, możesz je zostawić lub nie lub kształtować je dowolnie jak Ci pasują

Narysowałam je na Twoim planie:


Dziękuję, podoba mi się, faktycznie lepiej wyglądają tak rozbite rabaty, niż jedna duża, którą narysowałam. Teraz widzę, że wyglądała sztucznie. Kilka rabat lepiej wpisuje sie w całość ogrodu.Tworzy się fajna ścieżka - droga pomiędzy rabatami. Zastanawiam się tylko nad tą rabatą przy altance. Pomiędzy jabłonką a brzozą zawsze rozwieszam hamak więc przydałaby się tam jednak zwykła trawa.
Jak sie pozbyć takiej ilości trawnika na rabatach, muszę poczytać. Może dałoby się ją wstępnie zagłuszyć ściółkując skoszoną trawą.Może jakieś podpowiedzi
____________________
Anna Na zakręcie
Anda 08:58, 12 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Bardzo ladny plan narysowala Ci Agania
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anna_grreen 09:12, 12 lut 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Anda napisał(a)
Bardzo ladny plan narysowala Ci Agania

Dziękuję Ewa, też tak uważam. Poczytałam trochę o ogrodach natralistycznych i pooglądałam podpowiedziane inspiracje i koncepcja takiego ogrodu bardzo mi odpowiada.Wszelkie pomysły co do obsadzenia rabat mile widziane
____________________
Anna Na zakręcie
Anda 09:25, 12 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Bardzo chetnie uczestnicze w gdybaniach kompozycyjnach na rabatach Jak juz zaczniesz, to wolaj Najpierw musialabys cos zrobic z darnia, wyznaczyc rabaty.

Ja moja rabate, ktora jest jeszcze trawnikiem, zaczne przygotowywac jesienia. Pokryje ja tektura, kompostem, materia organiczna, co tam znajde. Potem wiosna, chce wysiac sloneczniki, facelie i moze cos jeszcze. Sadzenie bede robic dopiero za rok.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 10:52, 17 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Aniu, wróciłam i zgodnie z obietnicą wrzucam swoją propozycję:


Podobnie jak Agania uważam, że kilka rabat wyspowych lepiej się w tym przypadku sprawdzi niż jedna duża.

Zrobiłam większą rabatę dookoła altany, rabatę zasłaniającą garaż i rabatę otulającą dom.

Płotek przy warzywniku pociągnęłabym do samego garażu i wydzieliła nim strefę gospodarczą, z kompostownikiem.
przy warzywniku zrobiłabym rabatę, która trochę zamknie widok na to otwarte pole (niską rabatę, żeby nie zacieniać warzywnika). Mam nadzieję, że przejścia z boku pomiędzy rabatami wystarczą, żeby zapewnić przejazd na pole.
Nie wiem, co to jest ten kwadrat w środku i jak wygląda, więc nic tam jeszcze nie narysowałam. Jeśli byś chciała, to można jeszcze zrobić rabatę pomiędzy tymi dwoma małymi drzewkami niedaleko altany.

Rabatę pod tujami, od której wszystko się zaczęło, poprowadziłam na dwa sposoby: ten ładniejszy wymaga wycięcia/przesadzenia paru krzewów, ten mniej ładny nie. Chociaż tego bordowego buka tak czy inaczej zabrałabym z tego miejsca.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 11:30, 17 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
anna_grreen napisał(a)
Zdjęcia strony południowej działki, którą chciałabym częściowo osłonić od drogi.Myślę o niewysokich drzewach które zniosą piaszczystą glebę.Może jarząb, grusza ozdobna,


o, właśnie ten widok bym nieco przesłoniła. i ścianę budynku też
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 13:20, 17 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Witaj Anno, grusza ozdobna słabo się będzie czuła na piaskach. Trzeba by to dobrze sprawdzić i dopytać szkółkarzy, okolicznych czy uprawiają je na piaskach.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
anna_grreen 21:04, 23 lut 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Dziewczyny cieszę się bardzo ,że jesteście
Ewo, dziękuję za informację o gruszy, jeśli piaski jej nie odpowiadają nie ma co jej męczyć.
Asiu, plan bardzo mi się podoba, jednak rabata przy warzywniku musiałaby być trochę mniejsza. Myślałam , że może oddzielić część za garażem i warzywnik żywopłotem z irgi błyszczącej. Powiększyłabym za to tą najniższą rabatę z sosną i przedłużyłabym ją w stronę warzywnika. Żeby zasłonić sąsiada może jednak zdecydowałabym się na końcu działki nie objętym planem , posadzić brzozy, które stanowiłyby zielone tło. Jak myślisz? Spróbuję coś narysować.
____________________
Anna Na zakręcie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies