Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

malkul 20:41, 19 paź 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Danusiu: Carex elata ‘Aurea’ bardzo ładna - myslę że znajdzie u mnie swoje miejsce w dalszej części ogrodu A na ten przedogódek wybieram jednak Magnoliową czuprynę czyli Carex 'The Beatles'.
A tu mąż znów znalazł chwilke :
Dwie wersje mam:
1.

2.

____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
magnolia 08:59, 20 paź 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Fajnie.
Gdybyś miała kłopot z dostaniem Beatlesów to można się pokusić o kupno w internecie.Tu jeszcze nie kupowałam, ale zamówiła właśnie moja siostra, więc lada dzień będę wiedziała jakie wielkości mają sadzonki, jak z pakowaniem itp. Jakości jestem pewna, w końcu Smal to prawdziwy szkółkarz. Siostra też wybrała ten 'rozrywkowy' gatunek, ja dla siebie dorzuciłam jeszcze cieniolubną czuprynę Carexa 'Tiny Thin'.
Co do Waszych planów=rysunków, dla mnie 2 odpada- kostki rozrzucone w przestrzeni nie dadzę mocnego efektu i konwalnik tez lepszy w 1 masywnej grupie, 1 może być, ale poprzedni, ten sprzed kilku postów jest najlepszy po wprowadzeniu uwagi Danusi żeby zagęścić konwalnika
____________________
iwona100na 09:25, 20 paź 2011


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271
malkul - nawet nie wiesz jak bardzo chciałabym Ci cos doradzić i pomóc. Ale jestem totalnym laikiem
Ale uwielbiam słuchać porad i sprawdzac w necie roslinki o których mówią Ci mądrzejsi - dzięki temu coraz więcej wiem i wiem o czym mówią hehe
____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
Gardenarium 10:58, 20 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z tych kolejnych propozycji ta druga jest lepsza, szpalery ubrałabym w czuprynkę prostokątną z tych samych carexów co po drugiej stronie chodnika, nie same drzewa, ale w "ramach" tylko gęstych, jedna płaszczyzna.

Carex w wąskim pasku potrzebuje bardziej kamyczków niż kory. Jak kupisz brzydką korę to powstanie "śmieciowisko" Najlepiej daj także kamyczki, będzie nowocześniej i ładniej.

No i linia zewnętrzna konwalnika i kostki nr 3 powinna się pokrywać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:00, 20 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem, czy byłaś tutaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/1097-duzy-ogrod-malej-ogrodniczki-1
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ana_art 13:45, 20 paź 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
gardenarium napisał(a)
Trzeba tylko wybrać odpowiedni egzemplarz na soliter, najlepiej cięty w szkółce, wtedy jest ładnie zagęszczony.



albo P.orientalis "Aurea" o żółtych przyrostach wiosną





o mam oba właśnie (a właściwie trzy) posadzone obok siebie
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ewalm 15:05, 20 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Malkul, a musi być tak równo porozkładane? chyba, że tak właśnie lubisz..
hmm.. nie umiem tutaj wstawiać zdjęć, wstyd się przyznać, ale zajrzyj do swojego starego wątku na muratorze
podoba mi się bliskie zestawienie gabionu z kępą trawy, tak bliskie, żeby trawa zakrywała narożnik

____________________
Ogródek na trzy lata
Gardenarium 21:42, 20 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ewalm napisał(a)
Malkul, a musi być tak równo porozkładane? chyba, że tak właśnie lubisz..
hmm.. nie umiem tutaj wstawiać zdjęć, wstyd się przyznać, ale zajrzyj do swojego starego wątku na muratorze
podoba mi się bliskie zestawienie gabionu z kępą trawy, tak bliskie, żeby trawa zakrywała narożnik



Przy pisaniu postu po prawej jest "Wgraj zdjęcie" - wgrywasz i klikasz na zdjęcie i się dodaje.
Widać to na podglądzie. Nic prostszego. Poćwicz w wątku technicznym
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewalm 08:56, 21 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
dziękuję Danusiu
poćwiczę
____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 10:00, 21 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
no chyba już umiem


białe - gabiony
zielone - kostki z bukszpanu, niekoniecznie tylko sześciany
pod drzewami - prostokąt obsadzony konwalnikiem (lub kostrzewą, którą wczesniej malkul rozważała)
na wąskim pasku po prawej i obok gabionu po lewej ta sama trawa/turzyca, zależy co malkul wybierze z rozlicznych propozycji
____________________
Ogródek na trzy lata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies