Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

malkul 10:28, 06 paź 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
No właśnie tak myślałam że to o to chodzi. Myślę, że sobie z tym poradzę.
Czy platan będzi ok do takiego formowania? nie jest za duży? Jesli jest ok to jaki maksymalnie okaz mogę kupić , żeby jeszcze był na tyle giętki coby dało się go tak zacząć prowadzić?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Ewa 21:43, 06 paź 2011


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Malkul, byłaś ostatnio u Kapiasów?
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
malkul 09:53, 07 paź 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Ewciu - byłam na "kolory jesieni". A czemu pytasz? Coś fajnego jest?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
malkul 10:41, 12 paź 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Danusiu jak znajdziesz chwilke proszę oceń czy ten plan przedogródka na stronie 16-tej jest ok czy coś jeszcze pozmieniać.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Gardenarium 21:52, 12 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
malkul napisał(a)
Takie coś wypłodziłam, czy jednak zrobić wersje Magnoili?


Nie powinna być wypełniona cała powierzchnia kostkami. U góry bardziej mi się podoba, tak asymetrycznie.

Lewe 2 trzeba przysunąć do grabów - tak czuję.

Czarna trawka nie w trójkącikach ale "porozlewana" między kostkami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malkul 15:56, 13 paź 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Danusiu, dziekuję za ocene. poprawię w wolnej chwili i wstawię tu. Te graby sa namalowane jako formowane w kwadrat, ale nie będę , pozostana raczej naturalne ewentualnie potem jako bonsai.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
malkul 08:29, 15 paź 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
PILNIE potrzebuje porady. Namierzyłam sobie pięknego PLATANA i nie wiem czy nie jest za duzy by go zacząć formować w ścianę. Mierzy 4 metry. Zarezerwowałam go aby Was dopytać czy do formowania kupić mniejszego i młodszego czy taki będzie ok. Jasne że wolę większego bo będzie go już widać w ogrodzie. Prosze o pilną radę.PLATAN czeka na mnie i woła.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
justi 14:02, 15 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Limka napisał(a)



Danusiu, pokazałaś zdjęcie bonsai z cyprysika za 390 zł. A ja na tym zdjęciu z Waszej realizacji widzę bonsai i od razu mi się kojarzy z kosztem kilku tysięcy zł ok. 5-7 tys zł. A może się mylę, może to jest dużo tańsze, wyprowadź mnie jak coś z błędu, bo może żyję w nieświadomości.


Ja ściągłam trochę to nasadzenie, ale ciutek dodałam jeszcze od siebie, chociaż Danusia pozwala ściągać.
Jeszcze nie jest wszystko dopracowane, reszta na wiosnę. A jakiś efekt to ja może za 5 lat osiągnę, jak kulek namnożę. Jakoś tak pasowało mi to wszystko razem z narożnikiem, żeby ukryć moje nieszczęsne szamba i zaadoptować ogromnego cisa. Chciałam go przyciąć na kostkę, o bonsaiku tez myślałam i na razie pozostał kulą znowu. Dosadziłam też wkoło kuli dużo krokusów.

Z takich nowoczesnych nasadzeń podobał mi się ogród Mai Palmy prezentowany w programie Maja w ogrodzie, widziałaś?. Jak nie to poszukaj na stronce programu, może coś podpatrzysz.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
witali2 20:36, 15 paź 2011

Dołączył: 15 paź 2011
Posty: 4
Witam wszystkich serdecznie .
Potrzebuję projekt wodospadu ogrodowego .
Czy jest ktoś w stanie mi pomóc?
Będę bardzo wdzięczny .
Pozdrawiam
____________________
witali2 20:38, 15 paź 2011

Dołączył: 15 paź 2011
Posty: 4
Witam Panią .
Na zdjęciach wczesniejszych widziałem budowę wodospadu ogrodowego.
Czy ma panio do niego projekt?
Pozdrawiam
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies