Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

ewalm 20:58, 03 lis 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Malkul, kiepskie dni się zdarzają - pewnie każdemu. Czemu masz nie dać rady? Nie przejmuj się, na pewno będzie dobrze.
Cała zima przed Tobą na myślenie i wiele życzliwych osób wokół. Nie wiem co Ci dokucza najbardziej - ciężko Ci ogarnąć wyobraźnią przestrzeń całego ogrodu czy raczej problem stanowi wybranie kierunku wśród pewnie licznych i różnych inspiracji?

Postawiłaś sobie ambitne zadanie, bo przy takim ogrodzie, jaki jak mi się wydaje chcesz mieć, trzeba być bardzo zdyscyplinowanym jeśli chodzi o dobór roślin. Nie bardzo można cos dosadzić, bo było sliczne jak kwitło w sklepie. A nie kupic roślinki jest czasem baaardzo trudno....Nie poszalejesz w ogrodniczym I ciężko podjąć decyzję co wybrać. Ale za to jaką będziesz miała satysfakcję, jak już coś bedziesz mogła zobaczyć w realu z okna swojego salonu - bezcenne

serdecznie pozdrawiam
Ewalm
____________________
Ogródek na trzy lata
Sebek 21:55, 03 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Przychodzą takie dni - ale nie martw się. Przez zimę naładujesz akumulatory - a na wiosnę ruszysz

Pozdrawiam - i niech Ci się śni śliczny ogród
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
magnolia 08:07, 04 lis 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
czasem też trzeba się zdystansować.
Ja czasem tak mam że myślę o moim ogrodzie non-stop, jak bym chciała, jak by się dało, jak by chciał mój m., jak dam radę to utrzymać, ile jeszcze trzeba przewalić ziemi i temu podobnych..... że przestaję móc spać. Wtedy muszę powiedzieć sobie basta, koniec.
I zająć głowę czymś innym. Po kilku dniach mogę znów myśleć jasno, wszystko ma swój porządek, plany robią się klarowne.
Nie martw się, pomożemy. Może nie będzie tak jak na inspiracjach, nie zawsze się da połączyć ze sobą najpiękniejsze nawet inspiracje, lub je zrealizować. Ale masz dobry kierunek, nie chcesz kolekcji, więc będzie dobrze, będzie ładnie.
Nawet 3 drzewa z polem okrywowych dobrze dobrane i posadzone , zrobią Ci świetny efekt - minimalistyczny, ze smakiem.
____________________
Pszczelarnia 08:42, 04 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ogród źródłem radości i zdyscyplinowania?! Będzie dobrze.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ewalm 09:18, 04 lis 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
oooo, właśnie - to o nabieraniu dystansu, co napisała magnolia - święta prawda
też tak mam
czasami trzeba na coś popatrzec z pewnej "odległości", żeby to w całości dobrze zobaczyć - i ta odległość może byc w sensie dosłownym lub czasowym
inaczej człowiek się zafiksowuje na jakimś pomyśle i przestaje dostrzegać inne możliwości
____________________
Ogródek na trzy lata
Wieloszka 09:30, 04 lis 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
ewalm napisał(a)
oooo, właśnie - to o nabieraniu dystansu, co napisała magnolia - święta prawda
też tak mam
czasami trzeba na coś popatrzec z pewnej "odległości", żeby to w całości dobrze zobaczyć - i ta odległość może byc w sensie dosłownym lub czasowym
inaczej człowiek się zafiksowuje na jakimś pomyśle i przestaje dostrzegać inne możliwości

Popieram! Głowa do góry, malkul! A jak Ci smutno, to pomyśl, że inni też mają takie dni A za to potem jaka wena twórcza nadchodzi!
Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Gardenarium 09:42, 04 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A ja wiem jak na to zaradzić

Trzeba kupić rośliny, poustawiać je tak, jak wg projektu ale nie sadzić. Chodzić koło tego, patrzeć z okien, poprzyglądać się, poprzestawiać i dopiero wtedy sadzić.

I uśmiech na Twojej buzi zagości Już to widzę. Tak robiłam swój ogród. Projekt był dwa razy robiony a i tak wyszło inaczej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
abiko 10:51, 04 lis 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Głowa do góry! Na wiosnę zaczniesz ustawiać roślinki i zobaczysz jak będzie Ci miło, że sama to wszystko zrobiłaś A projekt jest extra...już się nie mogę doczekać zdjęć A jak już nic nie pomaga to popatrz na mój ogródek)) od razu będzie ci lepiej) Bo tylko już czekasz do wiosny a ja w polu
ps. misie lubią pomagać w ogrodzie mamie
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Sebek 16:25, 04 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
gardenarium napisał(a)
A ja wiem jak na to zaradzić

Trzeba kupić rośliny, poustawiać je tak, jak wg projektu ale nie sadzić. Chodzić koło tego, patrzeć z okien, poprzyglądać się, poprzestawiać i dopiero wtedy sadzić.

I uśmiech na Twojej buzi zagości Już to widzę. Tak robiłam swój ogród. Projekt był dwa razy robiony a i tak wyszło inaczej


Do tego się jeszcze nie przyznałaś

Myślałem, że szłaś idealnie wg projekta
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 12:55, 06 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Coś mi się zdaje, że kokoszka nam nie wierzy we własne siły.
Co tu "kompinować" wybrzydzać, trza się brac za robotę.

Musisz to ładnie, starannie posadzić i dbać żeby była "brzytwa".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies