Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony zakątek z Antonówką

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zakątek z Antonówką

KasiaLangier 14:47, 07 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Bardzo dorodne masz hosty, żurawki, podglądam Twoje kompozycje ponieważ jesienią będę robiła rewolucje na rabatach. Teraz obawiam się cokolwiek wykopywać, bo u mnie straszna susza..Co to znaczy, że hosty się zminiaturyzują ?

____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
AnnaMS 17:37, 07 lip 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Dziękuję:
Basiu ładnie to nazwałaś - szlaczki ,
Agnieszko to prawda, dwa różne ogrody, większość innych roślin i to jest fajne ,
Moniko mówisz czary mary, żeby to było takie proste
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AnnaMS 17:41, 07 lip 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
KasiaLangier napisał(a)
Bardzo dorodne masz hosty, żurawki, podglądam Twoje kompozycje ponieważ jesienią będę robiła rewolucje na rabatach. Teraz obawiam się cokolwiek wykopywać, bo u mnie straszna susza..Co to znaczy, że hosty się zminiaturyzują ?


Dziękuję Kasiu podglądaj, 'miniaturyzują' tzn. że hosta która jest duża w tym roku, na przyszły rok będzie wyglądała jak hosta 'mysie uszka', będzie malutka, jaka jest tego przyczyna ? nikt dokładnie tego nie wie ...
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
sylwia_slomc... 22:45, 07 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
AnnaMS napisał(a)
Troszkę fotek na dobranoc


Ale ładnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AnnaMS 23:08, 07 lip 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Dziękuję Sylwio jak ogarnę inne miejsca to pokarzę więcej ogródka
np.: miejsce z ławeczką i rabata w leśnym zakątku, albo drugi szlaczek wzdłuż ścieżki przy tujach, ale to jeszcze ...
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Zana 23:15, 07 lip 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Aniu, zaglądam i od razu chwalę oczko. Szast prast i wygląda jak by tam od dawna było.
Piękne hostowisko zrobiłaś przy ścieżce. Nie rozumiem dlaczego hosty miały by się zminiaturyzować? Z uwagi na złe warunki glebowe? Ja miałam taką sytuację z kilkoma hostami, zaczęły mi się cofać w rozwoju, zanikać. Jedną przesadziłam do donicy, ale niestety nie przeżyła. Inne poprzesadzałam w dużo lepsze warunki i odżyły, rosną w oczach.
Piękne masz te cieniste zakątki.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
AnnaMS 00:03, 08 lip 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Dzięki Aniu no nie takie szast prast kolejny punkt z planu zrealizowany
Tych host to i ja do końca nie rozumiem ...
Patrząc na Twoje rabaty to czuję niedosyt koloru wśród mej zieleni Postaram się więcej bylin kwitnących zaprosić do ogrodu, choć to nie będzie takie proste
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
anna_g 09:57, 08 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Aniu, przejrzałam cały Twój wątek. Miałam tutaj wkleić jakąś fotkę która najbardziej mnie ujęła... Ale nie mogę... Powiem Ci tylko tak - pięknie! Taki ogród jak Twój chciałabym mieć. W takim ogrodzie odpoczywać, spacerować (nawet jeśli nie jest duży), pracować, żyć. Jest tak klimatyczny, uspokajający, urzekający. Twoja leśna część ogrodu mnie zachwyca ogromnie, miejsce pod Antonówką, nowe oczko... Aniu, dla mnie to raj Jeśli kiedyś będę w Twoich okolicach... oj chciałabym być w Twoich okolicach. Twój ogród to uspokojenie dla mych oczu i mej duszy.
Pozdrawiam Cię gorąco i pokazuj... pokazuj... pokazuj to cudo
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
AnnaMS 10:10, 08 lip 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
anna_g napisał(a)
Aniu, przejrzałam cały Twój wątek. Miałam tutaj wkleić jakąś fotkę która najbardziej mnie ujęła... Ale nie mogę... Powiem Ci tylko tak - pięknie! Taki ogród jak Twój chciałabym mieć. W takim ogrodzie odpoczywać, spacerować (nawet jeśli nie jest duży), pracować, żyć. Jest tak klimatyczny, uspokajający, urzekający. Twoja leśna część ogrodu mnie zachwyca ogromnie, miejsce pod Antonówką, nowe oczko... Aniu, dla mnie to raj Jeśli kiedyś będę w Twoich okolicach... oj chciałabym być w Twoich okolicach. Twój ogród to uspokojenie dla mych oczu i mej duszy.
Pozdrawiam Cię gorąco i pokazuj... pokazuj... pokazuj to cudo

Dzięki Aniu to nie takie cudo, pamiętaj że pokazujemy to co ładne
Jeżeli będziesz w okolicy to oczywiście zapraszam, tylko daj znać ze dwa dni wcześniej aby mieć czas na ogarnięcie ogrodu bo lubi zarastać chwastami i krzaczorami Pozdrawiam
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Zana 10:13, 08 lip 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Aniu, u mnie nie ma jakoś bardzo dużo kwitnących bylin. Dopiero mam zamiar zacząć z nimi przygodę na dużej słonecznej rabacie pod płotem od strony drogi. Kawałeczek misz maszu z rabaty słonecznej to tak mniej więcej 1/6 jej całego obszaru. Kawał darni czeka do zdjęcia, potem przekopanie itd. A sadzenie to może dopiero w przyszłym roku.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies