Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony zakątek z Antonówką

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zakątek z Antonówką

katel 22:37, 27 sie 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Aniu ta roślinka o której rozmawiałyśmy to arizema Amurska
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
AnnaMS 23:17, 27 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
anpi napisał(a)
Ślicznie karbowana ta Augusta
Aniu ...a jak nie busz to co?Przecież trzeba gdzieś te wszystkie chciejstwa pomieścić,a ogrody pod linijkę z wielokrotnościa takich samych roślin można pooglądać u tych bardziej zdyscyplinowanych w zakupach,czy tworzących ogród gołej ziemi

Dzięki Aniu wiesz, ja jestem zdyscyplinowana, mam wielokrotność Host
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AnnaMS 23:29, 27 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
katel napisał(a)
Aniu ta roślinka o której rozmawiałyśmy to arizema Amurska

O, zaraz zobaczę co to za ziółko masz rację to może być Arizema tylko jaka, muszę poszukać po kształcie liści, ale to już jutro może i Amurska Buziaki za identyfikację
Dzięki za milutkie spotkanie


____________________
Zielony zakątek z Antonówką
anna_g 23:35, 27 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Aniu - jakie to grzybki są ?
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
AnnaMS 23:39, 27 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
anna_g napisał(a)
Aniu - jakie to grzybki są ?

Pewnie podgrzybki w każdym razie jadalne
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
anna_g 23:44, 27 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Ania, jak to mówią - wszystkie grzyby są jadalne, ale niektóre tylko raz

Ta jaśniejsza obwódka wokół kapelusza i trochę inny kolor nóżki by mnie zmyliły gdybym je widziała w lesie Ale ja grzybiarz jestem raczej średnio-kiepski
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
AnnaMS 23:51, 27 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
anna_g napisał(a)
Ania, jak to mówią - wszystkie grzyby są jadalne, ale niektóre tylko raz

Ta jaśniejsza obwódka wokół kapelusza i trochę inny kolor nóżki by mnie zmyliły gdybym je widziała w lesie Ale ja grzybiarz jestem raczej średnio-kiepski

Wiesz Aniu, pisząc to o tym samym pomyślałam tylko już nie napisałam - że wszystkie grzyby są ... itd.

Gatunków czy rodzai podgrzybków jest wiele, na wygląd wpływa też miejsce gdzie rosną, te akurat rosły w trawie na podjeździe, gdzie mąż często parkuje, więc wiele światła nie miały bo eM jest na zwolnieniu trzeci tydzień ...
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
anna_g 23:59, 27 sie 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
O widzisz, to znowu wiem coś nowego.
Tak czy inaczej - śliczne są i te ich aksamitne kapelusze... Mniam.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
KasiaBawaria 07:13, 28 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Aniu dziekuje za odpowiedz odnosnie oczka. Ryby musza miec do zimowania okolo 1 metr. Dla roslin pewnie tez lepiej glebiej. Ale fitra nie masz?
____________________
Zapraszam na kawe
AnnaMS 09:27, 28 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
KasiaBawaria napisał(a)
Aniu dziekuje za odpowiedz odnosnie oczka. Ryby musza miec do zimowania okolo 1 metr. Dla roslin pewnie tez lepiej glebiej. Ale fitra nie masz?

Kasiu, oczko powstało żeby mieć tylko roślinki, brakuje mi tych co pod wodą rosną i natleniają ją, a te co na wodzie pływają to chyba tak czy inaczej zimować nie będą, czy to głęboki zbiornik czy płytki, chyba że jest jakiś gatunek czy odmiana o której nie wiem bo dopiero raczkuje w tym temacie, a lilia którą już nabyłam to na 100% ma przezimować, musi zamarznąć aby na przyszły rok ruszyła i zakwitła Czy tak będzie ? zobaczymy Trawa którą dostałam rośnie przy brzegu, korzenie mam w wodzie, to i może moja sadzonka darowana da radę
Czas pokaże, będę uczyć się na błędach i słuchać tych co mirad udzielają. Filtra nie mam, może same rośliny dadzą radę natlenić no i czasem kijem zamieszam, może to wystarczy
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies