Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony zakątek z Antonówką

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zakątek z Antonówką

KasiaBawaria 07:58, 27 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
To chyba taki okres, ze wiele osob ma watpliwosci ogrodowe. Wiosna minie Choc ja w tamtym roku w tym okresie porobilam duzo zmian i mi sie bardziej teraz podoba.

Masz czysta wode w oczku. Jak je pielegnujesz?
____________________
Zapraszam na kawe
AnnaMS 09:04, 27 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
KasiaBawaria napisał(a)
To chyba taki okres, ze wiele osob ma watpliwosci ogrodowe. Wiosna minie Choc ja w tamtym roku w tym okresie porobilam duzo zmian i mi sie bardziej teraz podoba.

Masz czysta wode w oczku. Jak je pielegnujesz?

Kasiu, masz rację, jak wiosną zobaczę te swoje liściory to jakoś inaczej patrzę na ogród
Oczko zrobione było w tym roku, słońce prześwieca przez konary jabłoni, zrobił się osad na ściankach i dnie, dopiero teraz dodałam "dobre" bakterie - łyżeczkę od herbaty białego proszku rozmieszałam w konewce w wodzie z oczka i wlałam do zbiornika i teraz czekam na efekt Czy będzie widoczny to tego nie wiem, może trzeba było dać na start a teraz to może jest za późno ? może nie, nie chciałam mieć krystalicznej wody w czyściutkim zbiorniku, chcę mieć taki efekt zbliżony do naturalnego, przynajmniej w wyglądzie, czas pokaże jaki będzie ten efekt końcowy, bluszcz ma zakryć krawędzie plastikowe, więc czekam aż urośnie Jeszcze muszę dokupić roślin, bo nie ma równowagi biologicznej, nie wiem jak zimować rośliny, dadzą radę w zamarzniętym oczku, czy co roku nowy wydatek ? czy łowić rośliny i zimować w misce np. w piwnicy na oknie ? sama nie wiem, muszę się doszkolić w tym temacie
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
anabuko1 17:15, 27 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
AnnaMS napisał(a)
Roślinki w oczku rozrastają się






a na koniec hosty 'Regal Splendor' w paprociach i bodziszku

Regal Splendor to piękna hosta.
Aniu, a co to za roślinki w tym oczku ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
AnnaMS 18:51, 27 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Aniu, w oczku pływają: Pistia - rozetki z podłużnymi listkami, Hiacynt wodny - rozetki z zaokrąglonymi listkami i takim okrągłym balonikiem przy łodydze, lilia wodna - kwiat w kolorze jasnego różu /ze zdjęcia bardzo podobna do 'Hollandii'/ i trawka - dostałam ją od cioci
Nic wyszukanego, to co miał sprzedawca to wzięłam , tylko nie wiem jak te roślinki zimują.

Hosty 'Kross Regal' i 'Regal Splendor' to jedne z moich ulubionych, są takie wyniosłe
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
anabuko1 20:38, 27 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
No właśnie o tą Pistię - rozetki z podłużnymi listkami i chodziło.
Piękna roślinką inna.
Musze o niej poczytać.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
AnnaMS 21:15, 27 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
anabuko1 napisał(a)
No właśnie o tą Pistię - rozetki z podłużnymi listkami i chodziło.
Piękna roślinką inna.
Musze o niej poczytać.

Szybko się mnoży, kupiłam jedną dorosłą rozetkę a już mam z 5 czy 6 młodych, matka wypuszcza pędy jak truskawka na którym wyrastają młode co widać na fotce
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Joku 21:22, 27 sie 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12103
Pistia i hiacynt nie przetrwają zimy. Można spróbować przezimować w domu, mnie się nie udało (oczko miałam dawno temu w innym ogrodzie). Lilie wodne zimowały bez problemu (moje oczko nie było głębokie, ok. 50 cm). Miałam też wywłócznika, bobrka, też zimowały bez problemu.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
AnnaMS 21:25, 27 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Joku napisał(a)
Pistia i hiacynt nie przetrwają zimy. Można spróbować przezimować w domu, mnie się nie udało (oczko miałam dawno temu w innym ogrodzie). Lilie wodne zimowały bez problemu (moje oczko nie było głębokie, ok. 50 cm). Miałam też wywłócznika, bobrka, też zimowały bez problemu.

Bardzo Ci dziękuję Jolu za informacje Moje oczko ma gdzieś tak gł. 40-50 cm.
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AnnaMS 22:23, 27 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Grześ, fotka dla Ciebie Jeszcze nie ma się czym chwalić, myślę że w przyszłym roku oczko będzie troszkę lepiej wyglądało



Grzybki z mojego trawniczka

____________________
Zielony zakątek z Antonówką
anpi 22:27, 27 sie 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Ślicznie karbowana ta Augusta
Aniu ...a jak nie busz to co?Przecież trzeba gdzieś te wszystkie chciejstwa pomieścić,a ogrody pod linijkę z wielokrotnościa takich samych roślin można pooglądać u tych bardziej zdyscyplinowanych w zakupach,czy tworzących ogród gołej ziemi
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies