Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzyłam sobie wrzosowisko

ajka 22:37, 18 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4022
Śliczne kwiatuszki. U nas na wsi też wokół wiśnie kwitną, a moje jeszcze się zbierają.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Judith 23:20, 18 mar 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9994
Już Pissardi!? U mnie dopiero pąki
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Polon 06:33, 19 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 205
U mnie kwitnie wiśnia Kojou-no-mai, to ta na rogu z przodu domu. Ładnie, niestety krótko kwitnie. No i morela „no name” też kwitnie, ciekawe, czy w końcu zdecyduje się zaowocować
Napisz proszę coś więcej o glebogryzarce, może być priv. Mój ślubny po przekopaniu kawałka trawnika nie może się podnieść , więc może nas też czeka taki zakup
____________________
Malgo
anuska2507 15:55, 19 mar 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Aniu, u mnie na wsi już wszystkie Pissardii kwitną, moja nie jest wyjątkiem.

Judith, a no już Choć jeszcze kilka dni temu tez były pąki.

Gosia, pamiętam ta wiśnię (pokazałabyś jakieś zdjęcie )
Glebogryzarka jest firmy Stiga, chyba mamy ten model. Kupiliśmy ją trochę fartem, bo rozglądaliśmy się za czymś używanym na olx, ale dobre (czyli tanie i sprawne) znikały na pniu, zanim zdążyło się zadzwonić Ale trafiliśmy na ogłoszenie nowej bez opakowania, kilka stów taniej niż cena katalogowa. Na bardzo zbitej ziemi z kamieniami jest jej trochę ciężko, ale ogólnie daje radę. No i duży plus za to, że nie musimy już wypożyczać i martwic się o dostępność.
Używamy jej też do zrywania darni (poprostu mieszamy trawę z glebą).
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 12:09, 21 mar 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Posiałam wczoraj pomidory. Ok. 20 odmian, ponad 100 nasion. Wysiałam też por, a kilka dni wcześniej szpinak i buraki liściowe na rozsadę (już wschodzą)


____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Polon 20:08, 21 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 205
O glebogryzarka poczytałam i niestety chyba na razie odpuścimy. Te nowe jednak drogie, a używane to tak jak piszesz, trudno trafić na rozsądną ofertę.
Zdjęcia - no głupio mi wstawiać swoje zdjęcia w nie swoim ogrodzie , tym bardziej że żadne one specjalne.


Morelę koniecznie muszę przyciąć i wyprostować, chyba przed muszę się upić na odwagę, bo bez tego nie dam rady

Moje wysiewy jak z innej planety . Mam 12 sztuk ogórków (jeden rodzaj) i 4 szt cukinii. Próbuję też z papryką, ale coś nie chce wschodzić, więc do początkowych 8 szt. dołożyłam koleje 8 . No i dzisiaj wysiałam pomidory, 4 odmiany, łącznie sztuk 13
____________________
Malgo
anuska2507 20:17, 21 mar 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Oo przyszłam w samą porę nie masz powodów, żeby się krępować. Fajna ta wiśnia, taka biała chmurka.
Właśnie nie mogę sobie przypomnieć, co mówili na sadownictwie o cięciu moreli. One dość rozłożyście rosły, jakby były mało cięte.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 20:19, 21 mar 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Ja wysiewałam pomidory także dla mojej mamy. Nawet nie nam miejsca, żeby później trzymać tyle doniczek. A po drugie nie mogłam się zdecydować
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Polon 20:28, 21 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 205
dziękuję
Morela już ma tak na oko 3,5m, a że nie chcę wielkiego drzewa, to muszę ją przynajmniej zredukować i trochę doświetlić.
Będę sprawdzać u Ciebie kiedy pomidory będą Ci kiełkować, bo jak moje w tym czasie nie będą, to to będzie zły znak
____________________
Malgo
anuska2507 20:32, 21 mar 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Dam znać jak zaczną kiełkować
Na razie kiełkują tylko buraki liściowe i szpinak:

____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies