Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Patrycja_KG_Lu 13:10, 25 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2656
Opowiesz coś więcej jak ukorzeniałaś te cisy? Była gdzieś wcześniej fotorelacja?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Polon 14:55, 25 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 201
Napisałam się i wcięło mi wszystko
W sobotę przesadziliśmy rodki, teraz mają świeży torf i kompost, mam nadzieję, że w końcu odżyją. Jak zobaczyłam w czym rosły, to szok, że w ogóle jeszcze żyły - sam piach i glina. A jak je sadziłam, to w dół tak min 60/60 z ziemią do rododendronów - wszystko „zjadły”
No i gapię się ciągle na te moje rozsady. Mam niestety podejrzenie, że ziemia jakaś trefna była, bo może też za mało podlewałam, ale w innej ziemi ogórki i cukinia wzeszły, więc aż tak tragicznie z tym podlewaniem musiało nie być. Pomidory, papryka i sałata - śpią.
Cisy - to sadź naprzemiennie, będzie dobrze
____________________
Malgo
anuska2507 22:39, 25 mar 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Opowiesz coś więcej jak ukorzeniałaś te cisy? Była gdzieś wcześniej fotorelacja?

Tak, dodałam kiedyś relację w tematycznym wątku o rozmnażaniu cisów.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Patrycja_KG_Lu 22:49, 25 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2656
Bardzo dziękuję. Zapisałam wątek.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
anuska2507 22:50, 25 mar 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Polon napisał(a)
Napisałam się i wcięło mi wszystko
W sobotę przesadziliśmy rodki, teraz mają świeży torf i kompost, mam nadzieję, że w końcu odżyją. Jak zobaczyłam w czym rosły, to szok, że w ogóle jeszcze żyły - sam piach i glina. A jak je sadziłam, to w dół tak min 60/60 z ziemią do rododendronów - wszystko „zjadły”
No i gapię się ciągle na te moje rozsady. Mam niestety podejrzenie, że ziemia jakaś trefna była, bo może też za mało podlewałam, ale w innej ziemi ogórki i cukinia wzeszły, więc aż tak tragicznie z tym podlewaniem musiało nie być. Pomidory, papryka i sałata - śpią.
Cisy - to sadź naprzemiennie, będzie dobrze

Na regenerację rodków podobno działa dolistna mikstura Bogdzi z florovitu, pinivitu i żelaza. Piszę "podobno", bo u mnie i tak sobie nie radziły i w końcu je eksmitowałam, ale wiele osób poleca tą mieszankę
Może trafiłaś na mocno przesuszoną ziemię? Może spróbuj trochę więcej podlewać. Nasiona też mogą być trefne, stare. Papryka czasem długo wschodzi.
Moje pomidory wysiane 19 i 20 marca i dzisiaj widać pierwsze małe kiełki, w tym pokazał się jeden kiełek Philovity od Ciebie
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Polon 07:11, 26 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 201
O rodkach trochę poczytałam, m.in. w wątku Bogdzi, na razie ledwie dotknęłam tematu, natomiast duży nacisk autorka kładzie na właściwe sadzenie. Dodatkowo pisała, że system korzeniowy jest „skoncentrowany”, więc przesadzanie jest bezproblemowe. Stwierdziłam, że w stanie w jakim są, muszę zacząć od ziemi. Mieszankę dolistną też mam przygotowaną , nakupowałam też różnych siarczanów i siarkę pylistą, więc oręż do walki mam . Będziemy też prowadzić nitkę z nawadnianiem w ten rejon, co też powinno pomóc.
No i z rana miła niespodzianka - widać milimetrowe kropki wskazujące na początek kiełkowania pomidorków
Edit - zapomniałam napisać, że przesadziłam przebiśniegi zgodnie z Twoją radą, tj. jak jeszcze nie zanikły i chyba jest ok., bo przesadziłam ze dwa/trzy tygodnie temu i nadal żyją
____________________
Malgo
anuska2507 08:23, 26 mar 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
O to jesteś przygotowana do walki trzymam kciuki za powodzenie.
Przebiśniegi na pewno będą żyć ja tak przesadzałam także krokusy.

A to moje pierwsze pomidorki:
Philovita


Alice's dream i Aurija. I tu pytanie do Patrycji: czy te fioletowe kielki to Alice's a zielone to Aurija? Posiałam razem, a dziecko zamieszało w doniczce i teraz nie wiem
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Patrycja_KG_Lu 08:50, 26 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2656
Masz rację. Alice’s Dream czasami fioletowieje, raz myślałam nawet, że mi się „przeziębiła”, doczytałam wtedy, że ta odmiana tak ma.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
anuska2507 10:03, 26 mar 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Dzięki, to będę mogła je rozróżnić.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Polon 18:54, 26 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 201
Moja jedna Philovita też się pokazała
Będzie można porównać jak rosną w różnych miejscach
____________________
Malgo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies