Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wymarzyłam sobie wrzosowisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzyłam sobie wrzosowisko

LIDKA 22:03, 05 sie 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7239
anuska2507 napisał(a)
Mojito to chyba zbyt wyszukana odmiana jak na zakupy w markecie Chociaż, kto wie



Taaa te markety...
Ja kupowałam silver dolar a mam nn
Hiihiii
Podejrzane przez Olciemanolcie i Mrokasie
o bycie candelight.

Takie to marketowe nabytki.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Monika83 16:23, 06 sie 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3030
anuska2507 napisał(a)

Dzięki, że zajrzałaś. Właśnie nie pasował mi ten limonkowy kolor.
W ogóle tak czytając forum to mam wrażenie, że te markety zamawiają jeden rodzaj etykiet, czy to hortensji, czy tulipanów, a potem sprzedają pod nimi co popadnie
Te Diamant nie mają właśnie zbyt dużo słońca, bo rosną od wschodu, bezpośrednie słońce mają jakoś do godziny 13.

Dlatego ja już przestałam kupować w marketach hortensje, wolę podjechać do pobliskiego sklepu ogrodniczego bo przynajmniej odmianowo się zgadzało.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
anuska2507 11:20, 08 sie 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Lidka, no niestety nie udało nam się trafić na upatrzone Silverki.

Monika, patrzyłam też na cenę. Brałam pod uwagę, że ryzyko pomyłki jest duże i nie jestem nią zdziwiona. Tak tylko marudzę wiem, że po konkretną odmianę to trzeba lecieć do porządnej szkółki.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 11:41, 17 sie 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Sezon w pełni, forum pędzi do przodu tak szybko, że nie nadążam Zostawię tylko trochę aktualności.

Rabatka z przypalonym klonem i hortensjami. I z szalejącymi kretami
Te małe zielone kępki przed hortensjami to turzyca Raureif - wyszło mi 5 szt. z jednej sadzonki


Cisy Hilli mają dużo nowych przyrostów


Diamant Rouge:

____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 11:54, 17 sie 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Ogródek warzywny - część opielona ogórki chyba łapią już grzyba, ale jeszcze owocują. Co chwilę muszę je przerabiać


Pomidory. Ostatnio sąsiad zagadnął, żebym zdradziła, co robię, że mam tyle pomidorów na jednym krzaczku, a u niego 1-2 lub nawet wcale. Obornik i gnojówki zrobiły swoje. Dałam mu trochę gnojówki ze skrzypu na podratowanie, choć o tej porze roku chyba niewiele już pomoże.



Mam już jarmuż i pory. Nie wiem, czy nie za późno, ale wczoraj dostały jeszcze małą porcję gnojówki z pokrzywy.

____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 12:00, 17 sie 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Klon Going Green. Wciąż myślę, ze nim nie jest, bo jakiś taki pomarańczowy, podczas gdy egzemplarz mojej mamy, z tej samej półki sklepowej, ma zielone przyrosty.

____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
ajka 23:04, 17 sie 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4023
U mnie pomidorów w tym roku też bardzo dużo, koktajlowych najwięcej. Niestety w tym roku ogórków jak na lekarstwo, podobnie jest z cukiniami, których rok temu i dwa lata temu miałam mnóstwo. Pory masz piękne, mi zawsze rosły małe i twarde wypierdki
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 18:06, 18 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Ładne warzywka

A klony to różnie się wybarwiają. Może to zależeć też od ilości słońca. Albo to po prostu pomyłka .
Nie zapomnę, jak zamawiałam graba japońskiego, a przyjechał klon shirasawy .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
anuska2507 15:10, 19 sie 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
ajka napisał(a)
U mnie pomidorów w tym roku też bardzo dużo, koktajlowych najwięcej. Niestety w tym roku ogórków jak na lekarstwo, podobnie jest z cukiniami, których rok temu i dwa lata temu miałam mnóstwo. Pory masz piękne, mi zawsze rosły małe i twarde wypierdki

Ja na ogórki i cukinię nie narzekam. Cukinię mam tylko 1, ale jest ogromna i ma dużo owoców.
Pory mam drugi raz. Może to kwestia nasion/sprawdzonej odmiany, bo u mojej mamy też rosną takie wypierdki, a ja dostałam rozsadę/nasiona od teściowej i te się 2 razy udały.
Zostawię sobie ze 2 szt. na nasiona
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 15:13, 19 sie 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Agatorek napisał(a)
Ładne warzywka

A klony to różnie się wybarwiają. Może to zależeć też od ilości słońca. Albo to po prostu pomyłka .
Nie zapomnę, jak zamawiałam graba japońskiego, a przyjechał klon shirasawy .

Warzywka dziękują
Z klonem najbardziej prawdopodobna jest pomyłka. W końcu jest z tego samego źródła, co hortensje

A propos, w biedzie są już cebulowe
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies