Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Malwowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Malwowy ogród

ElaS 23:42, 17 sie 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
AniazUroczyska napisał(a)


Gdybym " czarną nocą" wypiła "czarną kawę" , to bym z pewnością w ogóle nie zasnęła Co Cię najbardziej rozbawiło?

O ja też bym nie usnęła, tym bardziej, że sypiam przeważnie na prochach.
Kawę pijam do 17 stej. Uwielbiam z ekspresu, z mleczkiem. No i z rana.
Srana jak to mawia moja przapsióła. Srana kawa niezbędna

____________________
Malwowy ogród
ElaS 23:44, 17 sie 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
ElzbietaFranka napisał(a)
Elu witam

Jeżeli chodzi o szarłat jak masz jednego to zostaw go nie usuwaj go jesienią on się rozsieje i wiosna uważaj aby nie usunąć młodych siewek.

Chyba, że chcesz wysiać z kupionych nasion, ale nie ma takiej potrzeby rozsiewa się sam. U mnie rośnie wszędzie nawet przy ognisku jak wyrywam składam przy ognisku i się wysiewa. Szkarłat to pierwsze zboze.

A czy te młode siewki można przesadzać ?
Bo u mnie szarłat rośnie kole studni. A ja bym chciała mieć też w innych miejscach.
____________________
Malwowy ogród
AniazUroczyska 00:41, 18 sie 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Elu , jeśli ten szkarłat tak się rozsiewa, to może mogłabym się uśmiechnąć o jakieś sadzonki?
Uśmiecham się
AniazUroczyska 00:44, 18 sie 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Elu Franko- co to znaczy :" Szkarłat to pierwsze zboże"?
KasiaLangier 10:25, 18 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
ElaS napisał(a)
[img

Bazylia robi u mnie za kwiat ozdobny. Pięknie do tego pachnie jak poczochra się ręką, co często robię


I moja różyczka w której jestem zakochana. Tegoroczny zakup, nadal nie mam pojecia czy ma jakąś nazwę.


Z Bazylią świetny pomysł, muszę w przyszłym roku zrobić sobie taką pachnącą kompozycje w donicy Różyczka śliczna
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
ElzbietaFranka 11:51, 18 sie 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
AniazUroczyska napisał(a)
Elu , jeśli ten szkarłat tak się rozsiewa, to może mogłabym się uśmiechnąć o jakieś sadzonki?
Uśmiecham się

Mn

Aniu chętnie bym dała, ale naprawdę nie ma sensu wysyłać sadzonek. One rosną cały czas mam nawet takie które już się rozdziały z tegorocznych.
Nasiona szarłatu sa wszędzie w każdym sklepie z nasionami. Wysięj wiosna i będziesz go miała wszędzie po dwóch latach.

Przeczytaj o szarłacie. Egipcjanie szarłat traktowali jako zboże. Robili z niego pieczywo.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 11:55, 18 sie 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
ElaS napisał(a)

A czy te młode siewki można przesadzać ?
Bo u mnie szarłat rośnie kole studni. A ja bym chciała mieć też w innych miejscach.




Mozna młode siewki przesadzać. Szarłat zachowuje się jak chwast, tylko jest bardzo elegancki. Ziemia przysypiesz flance przychodzisz za tydzień a on rośnie w najlepsze.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
AniazUroczyska 13:43, 18 sie 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
ElzbietaFranka napisał(a)

Mn

Aniu chętnie bym dała, ale naprawdę nie ma sensu wysyłać sadzonek.


Elu Franko jestem tego samego zdania, nie śmiałabym prosić nikogo o wysyłanie sadzonek, bo to duży kłopot
Uśmiechałam się do Eli S, bo nasze działki są położone niedaleko siebie i mamy nadzieję,że wreszcie uda nam się spotkać i poznać osobiście.
Oczywiście wszystko można wysiać, ale u mnie jakoś sadzonki pewniejsze. Wysiałam w tym roku bardzo dużo różnych roślinek , a niewiele wzeszło
ElaS 22:33, 03 wrz 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Ogród się rozrasta. Mnie coraz mniej
Wgram zdjęcia. Wrzucę na Forum jak burze i tsunami miną. Uśmiecham się do Was
____________________
Malwowy ogród
ElaS 22:43, 03 wrz 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Dobra, nie mogę być smutasem. Coś wrzucę, może nie z dzisiaj
Może już było - trudno.



____________________
Malwowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies