Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny ogród ze skarpami

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny ogród ze skarpami

amatorodniczka 14:40, 13 kwi 2021


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Dzięki za rady, tak zrobimy! przesadzimy je na inne miejsce, bo w innych miejscach gdzie mam na żywopłot to rosną nawet nawet..

A kto z Was ma Laurowiśnie i czy też wam pomarzły?
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 19:41, 02 maj 2021


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Rabata z brzozami Doorenbos rok temu

____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 12:14, 07 maj 2021


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Przetacznik Veronica longifolia "First Lady" w zeszłym sezonie


____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 12:31, 07 maj 2021


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Agi2006 19:02, 07 maj 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Hej Weronika. Pokazując tamtegoroczne fotki wzbudzasz jeszcze większą ciekawość tego co teraz dzieje się w Twoim ogrodzie. Ja osobiście z ogromną niecierpliwością czekam na nowe kadry.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
amatorodniczka 11:14, 19 maj 2021


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Agi2006 napisał(a)
Hej Weronika. Pokazując tamtegoroczne fotki wzbudzasz jeszcze większą ciekawość tego co teraz dzieje się w Twoim ogrodzie. Ja osobiście z ogromną niecierpliwością czekam na nowe kadry.


Dzięki widzę, że znalazłaś mnie na IG. Tam wrzucam więcej aktualnych zdjęć bo tutaj więcej czasu to zajmuje, ale oczywiście jak będzie czas wrzucę i tutaj
W tym roku chcielibyśmy jeszcze dokończyć część ogrodu "za domem", z placykiem zabaw.
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
ilopez 10:04, 28 maj 2021

Dołączył: 28 maj 2021
Posty: 2
Dzień dobry,

Chciałam zapytać, jak Pani docelowo rozwiązała problem wąskiej rabaty (z drzewkami Pissardi) i zapytaniem o cisy? Posadziła Pani te cisy za Pissardi?
Niestety nie znalazłam odpowiedzi od Pani Danusi na zadane przez Panią pytanie, a temat ten bardzo mnie interesuje.
Z góry bardzo dziękuję.
Agi2006 10:14, 28 maj 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
amatorodniczka napisał(a)


Dzięki widzę, że znalazłaś mnie na IG. Tam wrzucam więcej aktualnych zdjęć bo tutaj więcej czasu to zajmuje, ale oczywiście jak będzie czas wrzucę i tutaj
W tym roku chcielibyśmy jeszcze dokończyć część ogrodu "za domem", z placykiem zabaw.


Weronika to chyba nie ja Ale bardzo proszę o namiar! I tu też czekam na kolejną dawkę zdjęć
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
amatorodniczka 07:40, 04 cze 2021


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
ilopez napisał(a)
Dzień dobry,

Chciałam zapytać, jak Pani docelowo rozwiązała problem wąskiej rabaty (z drzewkami Pissardi) i zapytaniem o cisy? Posadziła Pani te cisy za Pissardi?
Niestety nie znalazłam odpowiedzi od Pani Danusi na zadane przez Panią pytanie, a temat ten bardzo mnie interesuje.
Z góry bardzo dziękuję.


Witam, a więc tak, były w tym miejscu cisy, ale z racji, że w tym miejscu po ulewach często stoi woda to miejsce nie było dla nich odpowiednie. W tym roku przesadziliśmy te wszystkie cisy (ok 50 sztuk) w inne miejsce, a przy pissardi posadziliśmy tuje smaragd uzupełniając w ten sposób resztę rosnących już długo smaragdów.
Dodam zdjęcie jak to teraz wygląda.

____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 07:44, 04 cze 2021


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537


Wrzucam wstępny plan ostatniej części ogrodu, który pozostał nam do zrobienia.
Plac zabaw już gotowy. Teraz czekam aż mąż zrobi miejsce na rabaty, aby uzupełnić je odpowiednią mieszanką ziemi z obornikiem. Na rabatach planuję posadzić:
molinie, szałwie, trawy pampasowe i magnolie w odmianie 'Susan' oraz cisy.

Była debata ponieważ mąż nie chciał tutaj rabat tylko trawnik, ale ja jak zwykle uparcie trwam przy swojej wersji.

Wzdłuż ogrodzenia (białe miejsce na rysunku) rosną przesadzone cisy (ok 40 sztuk), które zamierzam prowadzić na żywopłot o ile się przyjęły po przesadzeniu
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies