Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny ogród ze skarpami

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny ogród ze skarpami

amatorodniczka 00:00, 26 sie 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Zbliżenie na skarpę z kosodrzewiną z prawej strony i trawka wschodząca "gdzieniegdzie" Ponieważ te zdjęcia nie oddają tego, gdyby ktoś nie wiedział z tej strony ogrodu przez większość dnia jest po prostu "patelnia", mało gdzie tutaj mamy cień, stąd też powstała rabata brzozowa i posadziłam platana, choć myślę, że to i tak zbyt wiele nie da..
Na tarasie w upalny dzień szybko nie można usiąść (dopiero gdzieś ok 17 jest trochę cienia), więc muszę pomyśleć o pergoli lub jakiejś moskitierze.



____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Jola_M 06:44, 26 sie 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Naprawdę świetnie Wam ten ogród wychodzi! Gratulacje!
Ból południowego tarasu znam z autopsji. Pozdrawiam!
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
sarenka 07:42, 26 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Przepięknie
Taras od południa też mam, cienia zero :/ trawnik latem na wiór wyschnięty zawsze jak są upały, potem odbijał
____________________
Magda W samym sloncu
Roocika 10:45, 26 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Niesamowicie, wszystko super do siebie pasuje Bardzo dużo zrobiliście

A jaką kupiłaś kosodrzewinę?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Wiolka5_7 10:57, 26 sie 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Widać,że się nie obijaliście.... kawał pracy wykonane, brawo Wy !
Bardzo podobają mi się rabaty.... jest minimalistycznie i nowocześnie, ogród pasuje pięknie do architektury

Rabata brzozowa, Limkowa i grabowo-rozplenicowa super !

Też posadziłam drzewa od południowej strony, kiedyś będą rzucać cień na taras a póki co to pergola fajnie cieniuje

Pozdrowionka
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Magda70 10:58, 26 sie 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Weronika, ciężka praca popłaca. Jest super!
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magleska 20:44, 26 sie 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18384
Piękny nowoczesny ogród
zachwycam się
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Agi2006 21:43, 26 sie 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Ale pięknie wszystko rośnie. Z ogromną przyjemnością poogladalam zdjęcia. U mnie rozplenice jeszcze bez szczotek a u Ciebie juz nieźle dają czadu!
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
amatorodniczka 23:40, 26 sie 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Roocika napisał(a)
Niesamowicie, wszystko super do siebie pasuje Bardzo dużo zrobiliście

A jaką kupiłaś kosodrzewinę?


Dziękuję bardzo, miło słyszeć takie słowa
Odkryłam w sobie nową pasję

Kosodrzewinę mamy pinus mugo " pumilio "

Pozdrawiam
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 23:49, 26 sie 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Wiolka5_7 napisał(a)
Widać,że się nie obijaliście.... kawał pracy wykonane, brawo Wy !
Bardzo podobają mi się rabaty.... jest minimalistycznie i nowocześnie, ogród pasuje pięknie do architektury

Rabata brzozowa, Limkowa i grabowo-rozplenicowa super !

Też posadziłam drzewa od południowej strony, kiedyś będą rzucać cień na taras a póki co to pergola fajnie cieniuje

Pozdrowionka


Działamy cały czas, mąż dostał tempa jak torpeda napracował się bardzo! jestem z niego dumna, choć wiadomo nie robił sam tylko z pomocą ale cieszy fakt, że własnymi rękami.

Był czas na przemyślenia i na decyzje no a teraz już kończymy realizację większej połowy ogrodu. Za rok plany na ogród za domem, od strony północno zachodniej, z placem zabaw i miejscem na przyszłościowy "domek grillowy" oraz warzywnik, który jest już gotowy, ale w tym roku nie było czasu siać warzyw, więc szykuje się na przyszły sezon. Bardzo Ci dziękuję, dobrze słyszeć takie motywujące słowa. Mam nadzieję, że nadrobię zaległości na forum i zobaczę co się podziało w waszych pięknych ogrodach mnie właśnie chodziło o minimalizm i proste kształty, ale nie odmawiam sobie gatunków, nie mam jakiejś "zamkniętej listy" i koniec kropka. Jeśli mi się jakiś gatunek roślin podoba to staram się nie rezygnować tylko dobrze pomyśleć gdzie to "wsadzić"

Pozdrawiam Wiolu
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies