Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

Agania 12:35, 11 cze 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Cześć wpadam, bo zapomniałam Ci napisać o kompostowni w Baryczy,
pytaj w Centrum Ekologicznym...patrz tel.
http://www.mpo.krakow.pl/kontakt

Ciekawa jestem czy jeszcze mają kompost, jak dzwoniłam wiosną, to pan mnie zapraszał
z własnymi workami
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
MartaCho 12:31, 13 cze 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Bardzo Wam dziękuję za namiary na kompostownie. Obdzwoniłam je i tak zarówno na Baryczy, jak i w Sita jest dostępny na bieżąco kompost. Trzeba tylko mieć własny transport. Muszę to jakoś zorganizować teraz z mężem... Szczęśliwy pewnie nie będzie
Zastanawiam się jeszcze, ile tej dobroci mam wziąć, jeśli chcę i mogę na razie praktycznie tylko rabaty przed domem zasilić? Może tę przy tarasie też udałoby się zrobić. Tonę czy może pół wystarczy? Znalazłam też ogłoszenie z obornikiem w workach i transportem z Myślenic, więc będę również zamawiać
Poniżej kilka fotek z ogrodu


____________________
Marta Ogród zacząć czas
Violka 11:35, 17 cze 2019


Dołączył: 17 maj 2019
Posty: 115
Witaj Marto , jakie piękne piwonie! Ta pierwsza to pewnie Festiva Maxima? Ja posadziłam kilka odmian piwonii na jesień, a wiosną, kiedy zawiązały się pąki mróz mi je ściął Ale jeszcze o te prześliczne twoje róże chcę zapytać, co to za odmiana?
____________________
Viola Ogród leśny na polu
MartaCho 11:49, 17 cze 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Violka napisał(a)
Witaj Marto , jakie piękne piwonie! Ta pierwsza to pewnie Festiva Maxima? Ja posadziłam kilka odmian piwonii na jesień, a wiosną, kiedy zawiązały się pąki mróz mi je ściął Ale jeszcze o te prześliczne twoje róże chcę zapytać, co to za odmiana?


Dzień dobry Violu!

Bardzo mi miło, że do mnie zajrzałaś Róża to na pewno odmiana da Vinci- ma piękne pełne kwiatyi bardzo ładnie pachnie. Natomiast jeśli chodzi o piwonię, to pochodzi jeszcze z czasów "przed- ogrodowiskowych" i jeszcze niestety nie zwracałam uwagi na nazwy gatunków Tym bardziej, że nie sama je zakupiłam, tylko był to prezent od siostry dla mojej Mamy
Majowe ulewy chyba dobrze zrobiły różom, bo tak obsypane kwiatami dawno nie były, a piwonie również dały piękny pokaz w tym roku. Te jasnoróżowe z ciemnymi paskami są naprawdę piękne. Szkoda tylko, że tak krótko kwitną.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
makadamia 14:51, 18 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
MartaCho napisał(a)
Bardzo Wam dziękuję za namiary na kompostownie. Obdzwoniłam je i tak zarówno na Baryczy, jak i w Sita jest dostępny na bieżąco kompost. Trzeba tylko mieć własny transport. Muszę to jakoś zorganizować teraz z mężem... Szczęśliwy pewnie nie będzie
Zastanawiam się jeszcze, ile tej dobroci mam wziąć, jeśli chcę i mogę na razie praktycznie tylko rabaty przed domem zasilić? Może tę przy tarasie też udałoby się zrobić. Tonę czy może pół wystarczy? Znalazłam też ogłoszenie z obornikiem w workach i transportem z Myślenic, więc będę również zamawiać


Bierz, ile wlezie.

Znalazłam zdjęcie, na którym widać, jak wygląda 4 tony kompostu. I do tego jeszcze mała górka gliny. Durna byłam i zamawiałam to wszystko w zasadzie jak już ogród miałam zrobiony: trawa rosła i kora na rabatach leżała. Wszystko poszło w ciągu jednego roku a teraz mi ciągle brak.


W całych tych zakupach najwięcej kosztował mnie sam transport, dlatego uważam, że lepiej kupić raz, a dużo i się potem nie szczypać. Tylko miejsce do składowania trzeba znaleźć. Ale przynajmniej nie ma obawy, że Ci w środku roboty zabraknie.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
MartaCho 09:45, 19 cze 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Dzięki Asia za podpowiedź! Piąteczek, piątunio planujemy mieć wolny, więc namawiam eM na wycieczkę do kompostownii
____________________
Marta Ogród zacząć czas
sylwik69 11:57, 19 cze 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
MartaCho napisał(a)
Dzięki Asia za podpowiedź! Piąteczek, piątunio planujemy mieć wolny, więc namawiam eM na wycieczkę do kompostownii

Zacna wycieczka
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
MartaCho 13:14, 19 cze 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
sylwik69 napisał(a)

Zacna wycieczka


Nowe wrażenia, nowe doznania, trochę ruchu przy tym, same plusy
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 08:02, 07 sie 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Wybrałam się wczoraj z córcią na spacer do biblioteki, a tam jakby czekała na mnie zaraz na pierwszym regale taka niespodzianka!

____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 07:17, 08 sie 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Po długiej przerwie witam wszystkich ponownie!
Po ściągnięciu czarnych szmat i przekopaniu ziemi pod przyszłe rabaty, po ustaniu fali upałów i niemiłosiernej suszy i po urlopach, biorę sprawy ogrodu ponownie w swoje ręce. Przyznam, że dodatkowo zmotywował mnie jeden z wpisów u Joli Lojalnej o tym, iż mają 4 z przodu trzeba się już spieszyć z ogrodem...

Czytałam u Violi proporcje "witamin" i odżywek do użyźnienia ziemi pod przyszłe rabaty- Toszka wspomniała o 8 tonach obornika na 100mkw. A jak się to ma do obornika granulowanego? Czy jest w ogóle ok, czy raczej odradzacie?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies