Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

MartaCho 08:12, 19 sie 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2144
Jest! Nareszcie jest! Kompost
Teraz po użyźnieniu ziemi, jak długo najlepiej będzie odczekać z nasadzeniami?

____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 08:17, 19 sie 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2144
Wrzucam również mój pierwszy mały projekt rabaty frontowej- na pewno poznacie, że jest niebywale podobna do rabat innych osób z ogrodowiska, ale czy tak będzie w porządku? Rabata 3,40 x 3,40.
1. Miskant kleine Fontane
2. Hortensje Limelight
3. Buxus kulka
4. Jeżówki, np. Vintage Wine?
5. Sesleria jesienna
6. Miłorząb Mariken
7. Nie jestem pewna co tutaj, może Emerald's Gold?



Ciąg dalszy wkrótce
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Dorii 09:22, 19 sie 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Nie pamiętam czy już się witałam u ciebie ale podglądam od jakiegoś czasu. Dobrze wam z dostępem do kompostu u nas nie ma. Szukam obornika dobrze przerobionego ale raczej świeży mają a jak jest to trochę daleko i bez dowozu.

Jakie wymiary ma ta rabata? I usytuowanie, gdzie płot, kostka, dom.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
MartaCho 09:53, 19 sie 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2144
Cześć Dorii,
bardzo miło, że zaglądasz, szkoda, że tak mało się dzieje.
Mi najwięcej czasu zajęło zorganizowanie transportu kompostu. Najpierw myślałam, że sami to ogarniemy, ale już teraz mam kontakt do pana i będę korzystać w razie potrzeby. Takie czasy, że człowiek się cieszy z obornika i kompostu

Rabata ma 4,80x3,80 wg wcześniejszych pomiarów. Zdjęcie mam tylko jeszcze z czasów przed przekopaniem i użyźnianiem. Wystawa wschodnia, pomiędzy chodniczkiem do domu i podjazdem, na plecach rabata będzie mieć bramę przesuwną.


____________________
Marta Ogród zacząć czas
Dorii 10:51, 19 sie 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Na zdjęciu wygląda na prostokątną.
Na kartce ok może tylko dodała bym jeszcze jednego miskanta. Nie mogę jednak tego przełożyć sobie na zdjęcie. Sprawdź może jeszcze te wymiary i warto rysować projekt na siatce, gdzie widać będzie wymiary np cm to metr. Mi najlepiej wychodzi na kartce w kratkę.
Sprawdzałaś jak to będzie wyglądało z wejścia, okna, od bramki. Dobrze jakby z każdej strony była atrakcyjna ale najważniejsze z tego miejsca gdzie będziesz najczęściej oglądać.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
MartaCho 11:00, 19 sie 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2144
Dzięki za wskazówki. Rysowałam w paincie z siatką, ale nie szło mi to najlepiej. Może faktycznie do kartki i ołówka wrócę
Nie jestem pewna jak to od prawej strony będzie wyglądało, gdzie trzmieliny wzdłuż chodnika planowałam. Może je jednak na seslerię albo inną trawkę, np. hakone zmienić? Albo dać trzy trzmieliny na pniu? Niestety stopnie nie są równe- pierwszy jest krótszy niż dwa pozostałe...
Pytanie jeszcze mi się nasuwa, czy od tyłu za hortensjami też im powinnam coś podsadzić, żeby zakryć dolne ich partie?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Dorii 11:21, 19 sie 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Na pniu już bym tam nic nie dawała ale trawki super pomysł. Hakone bym tam widziała, za hortkami i pod marikenem też. Z drugiej strony już senserie masz tam wkomponowane więc można by je powtórzyć.

Cały czas mi coś nie pasowało i chyba wiem co. Wydaje mi się że lepiej by wyglądało gdyby przesunąć hortki bardziej na środek i Marlena też trochę odsunąć od brzegu rabaty. Ale może się mylę.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
MartaCho 11:28, 19 sie 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2144
Faktycznie jest teraz spora dziura między seslerią a bukszpanami, można je przesunąć i będą wówczas hortensje bliżej środka.
Fajnie, że pomysł z obwódką z Hakone też Ci się podoba
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Dorii 11:57, 19 sie 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Przerobiłam ciut projekt i naniosłem na siatkę tylko teraz patrzę że zapomniałam o miskantach
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
MartaCho 12:02, 19 sie 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2144
Może być i bez miskantów Bardzo fajnie to wygląda, bardzo mi się podoba! Myślę, że fajnie kolorystycznie odcienie zielonego będą ze sobą współgrały.
Super! Dziękuję!
Teraz czas na realizację
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies