Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

Makusia 11:54, 14 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Dobre, dobre
Oj zapodałabym ja wam gwarą małopolską byśta się uśmioły
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
AniMa 14:46, 18 lip 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Wpadam z rewizyta Asiu. Oglądam trawnik i płaczę nad swoim pseudo...Na razie idę do kącika;(
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
makadamia 09:00, 19 lip 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110


O ja durna...

Sypię ten kompost do kompostownika, sypię go na rabaty, a M mówi, że pod łóżkiem też jeszcze mamy miejsce.

Zaczęłam go nawet przesiewać, bo trochę śmieci w nim jest, żeby mniej go było.

Pytanie takie mam - jak nim "mulczuję" rabaty, to powinnam go jeszcze przysypać korą? Bo w angielskich programach chyba tego nie robią, ale mam wrażenie jakbym zapraszała chwasty "proszę, rozgośćcie się u mnie, przygotowałam dla Was ucztę"
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anbu 09:04, 19 lip 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
makadamia napisał(a)


O ja durna...

Sypię ten kompost do kompostownika, sypię go na rabaty, a M mówi, że pod łóżkiem też jeszcze mamy miejsce.



O ja Cię
Asiu aleś poszalała, rośliny podziękują za takie traktowanie
____________________
Ania Ogród Ani :)
makadamia 09:08, 19 lip 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Jeszcze bardziej by dziękowały, gdybym sypnęła go na samym początku, zamiast tej ziemi, którą tam rzuciłam

Powiem Wam, że wszyscy dookoła się dziwują, samym pomysłem dodawania kompostu do rabat: "naprawdę to jest kompost?! myślałem że on śmierdzi! i że do ogródka daje się czarną ziemię!"
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Toszka 11:33, 19 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jeśli masz plastikową skrzynkę na warzywa, to syp ten kompost do skrzynki i chodząc, przesiewając równomiernie możesz cienką warstwą obsypać/zasilić trawnik.

Anglicy nie dodają kompostu, bo primo - juz dawno masowo lasy wycięli; (edytowałam - chodziło o korę, rzecz jasna. Ot chochlik się wdarł - psze wybaczyć blondynce)
secundo - maja inną glebę.

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
makadamia 12:55, 19 lip 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Skrzynkę się załatwi

Eee, Toszko, ja dziś trochę "tąpnięta" jestem i mogę nie kumać, ale co ma wycięty las do kompostowania?!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Makusia 12:57, 19 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ale kompościk! Mój nie ma takiego koloru
Ten to wygląda tak, że w zasadzie mogłabym go zjeść. Serio serio- apetycznie Roślinki będą przeszczęśliwe
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
makadamia 13:23, 19 lip 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
To fakt
Zastanawiam się, czyby nie zrobić z niego jeszcze w tym roku ANHK (Marta - nowy skrót do rozszyfrowania espeszially for ju)

Na moje niefachowe oko jest bardzo przyjemny, mimo że dużo w nim jeszcze nieprzekompostowanych gałązek (właściciel uprzedzał) i trochę śmiecia.

Z rozmowy z właścicielem wynikało, że kompost nie jest wapnowany, bo ich główny odbiorca sobie nie życzy, a kompostują materiał z targowisk, Łazienek i cmentarzy (w to ostatnie najłatwiej mi uwierzyć, bo strasznie dużo tam drutów z wieńców)
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Makusia 15:39, 19 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Aktywnie Napowietrzona Herbatka Kompostowa
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies