Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

KasiaLangier 18:13, 06 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Z prac ogrodniczych, które wykonałam jeszcze przed pierwszym uderzeniem Bestii ze Wschodu, było podkrzesanie sosen. Obawiałam się, że pod naporem śniegu, gałęzie sosen połamią się. Niestety tak się działo w poprzednich latach. Poza tym potrzebowałam gałęzi, żeby okryć bardziej wrażliwe rośliny przed siarczystym mrozem


Całkiem nieźle wyszło:

Góra gałęzi do wywiezienia była imponująca

____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 18:17, 06 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Milka napisał(a)
Czego zazdroszczę, czasu aby móc obserwacje ptaków prowadzić, mnie ciągle go brak.
Ciekawe czy i u mnie są sójki, śliczne ptaszydła.


Mam ten komfort, bo często pracuję w domu, to taka wartość dodana pandemii Sójki rzeczywiście są śliczne, ale to drapieżniki i odstraszają mniejsze ptaszki, ale cóż, natura potrafi sobie sama radzić...cieszę się, że są
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
zawitka 18:22, 06 lut 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Kasiu Twój ogród taki ciepły , spokojny i kolorowy .Bardzo mi się podoba .Widziałam bazanta jak dasz mu jeść to będzie przylatywał codzienni e i wołał o jedzenie takie to cwaniaki a drą się że spać nie można.

Nie chowasz mebelków na zimę???Pozdrawiam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
KasiaLangier 18:32, 06 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
zawitka napisał(a)
Kasiu Twój ogród taki ciepły , spokojny i kolorowy .Bardzo mi się podoba .Widziałam bazanta jak dasz mu jeść to będzie przylatywał codzienni e i wołał o jedzenie takie to cwaniaki a drą się że spać nie można.

Nie chowasz mebelków na zimę???Pozdrawiam


Dziękuję za miłe słowa Dokarmiam wszystkie ptaki, ale bażanty mają u mnie fory, bo to dla mnie takie kury darmozjady )) Nawet kupiłam im specjalną karmę. Niestety obok mojej działki była prowadzona budowa i nie pokazywały się przez rok. Ogrodziłam działkę prawie dwumetrowym płotem, ale na szczęście bażanty sobie z nim radzą i w tym roku wróciły. Jestem uszczęśliwiona. Dogadzam im, podobnie jak wiewiórkom i moim kotom Jestem skłonna wstawać nawet w nocy Pozdrawiam serdecznie

PS. W tym roku stwierdziłam, ze nie schowam mebelków i zobaczę jaki będzie efekt. I tak są do odświeżenia, a jednak o tej porze bardzo cieszą oko
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Alija 21:05, 06 lut 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
KasiaLangier napisał(a)
Z prac ogrodniczych, które wykonałam jeszcze przed pierwszym uderzeniem Bestii ze Wschodu, było podkrzesanie sosen. Obawiałam się, że pod naporem śniegu, gałęzie sosen połamią się. Niestety tak się działo w poprzednich latach. Poza tym potrzebowałam gałęzi, żeby okryć bardziej wrażliwe rośliny przed siarczystym mrozem


Całkiem nieźle wyszło:

Góra gałęzi do wywiezienia była imponująca


Kasiu! U nas też było podcinanie drzew. No i pierwszy raz zdarzyło się, że śnieg połamał i to bardzo grube gałęzie sosen. Byłam zaskoczona.
Twoje koty są cudne. Moje też tak "śpiewają" obserwując ptaszki przez okno.
Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
KasiaLangier 11:19, 07 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Alija napisał(a)

Kasiu! U nas też było podcinanie drzew. No i pierwszy raz zdarzyło się, że śnieg połamał i to bardzo grube gałęzie sosen. Byłam zaskoczona.
Twoje koty są cudne. Moje też tak "śpiewają" obserwując ptaszki przez okno.
Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli.


Alicjo! Cieszę się, ze zdążyłam podkrzesać gałęzie, bo później tak to wyglądało:




Wykorzystałam gałązki do okrycia delikatniejszych roślin:


Postanowiłam w maju przyciąć sosnom w miarę możliwości nowe przyrosty, może się trochę zagęszczą.
Przesyłam pozdrowienia i również życzę miłej niedzieli !

____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 11:49, 07 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Właśnie uświadomiłam sobie, że mija kolejny, czwarty rok, a w Casa Verde nie ma przylaszczek ! Dla mnie to chyba najbardziej uroczy zwiastun wiosny !

" Do wiosny zostały 1 miesiąc i 13 dni. Dzieląc ten czas na poszczególne wartości otrzymamy:

wiosna za 3 542 400 sekundy, lub licząc w minutach...
wiosna za 59 040 minuty, lub licząc w godzinach...
wiosna za 984 godziny, lub przeliczając na dni...
wiosna za 41 dni."



____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 15:53, 07 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Tymczasem dzisiaj, przed kolejnym "uderzeniem" zimy uzupełniłam pojemniki na smalec z ziarnem dla ptaków

____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 19:06, 07 lut 2021


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
W tym roku zima jest biała, bardzo piękna. Ale myślę, że powoli trzeba zacząć zaklinać rzeczywistość, ponieważ bardzo brakuje innych kolorów. Dlatego postanowiłam zacząć robić podsumowanie
W tym roku pierwszy śnieg spadł 29 listopada

W doniczce pod śniegiem widać jeszcze kwitnącą śmagliczkę



____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Alija 19:13, 07 lut 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Piękne krokusy! Oj, ja też dziś przygotowałam ptakom kubeczki z topioną słoniną z nasionkami. Ale ta druga konstrukcja to z czego?
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies