Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

KasiaLangier 19:03, 22 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Dziś wielki dzień, bo dąbki zostały "prawie" posadzone. Prawie..bo zabrakło mi ziemi. To nie była prosta sprawa. Nie wiem dlaczego, ale poprzedni właściciel wybrukował miejsce, które zaplanowałam dla dąbków. Powody mogły być dwa, albo miała być tam druga furtka do lasu. Ja z takiego rozwiązania zrezygnowałam. Czuję się bezpieczniej mając jedną furtkę. Albo miała tam stanąć pergola dla gości. Trochę mało miejsca, poza tym za pergolami nie przepadam.. W efekcie trzeba było rozebrać "ładnych" kilka metrów bruku, dodatkowo porośniętego gęstwiną bluszczu. Okazało się, że pod brukiem, było ponad pół metra żółtego piachu. Całe szczęście, że głębiej jednak była czarna ziemia. U mnie na działce raczej się tak nie zdarza, w przewadze jest piach..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
mrokasia 19:37, 22 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Ale ładna ta hortensja. Ona zawsze tak późno kwitnie???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
KasiaLangier 19:45, 22 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
mrokasia napisał(a)
Ale ładna ta hortensja. Ona zawsze tak późno kwitnie???

Kasiu, nie wiem, ale podejrzewam, że normalnie kwitnie wcześniej. Moja była taka trochę zabiedzona..ogólnie jest wiotka, ale śliczna..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Aurelllia 19:53, 22 paź 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Oj Kasiu znam to kopanie dołów i wybieranie tego piachu..... a potem sypanie dobrej ziemi, żeby roślinki miały na start dobrze Właśnie teraz tak się męczę, ale nie wyobrażam sobie jak mogłabym dać taką cudną sadzonkę w piach i z czego ona miałaby wtedy czerpać składniki
A ziemię kupujesz? czy z własnego kompostu dodajesz ?
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
KasiaLangier 20:55, 22 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Aurelllia napisał(a)
Oj Kasiu znam to kopanie dołów i wybieranie tego piachu..... a potem sypanie dobrej ziemi, żeby roślinki miały na start dobrze Właśnie teraz tak się męczę, ale nie wyobrażam sobie jak mogłabym dać taką cudną sadzonkę w piach i z czego ona miałaby wtedy czerpać składniki
A ziemię kupujesz? czy z własnego kompostu dodajesz ?

Mieszam co się da Uważam, że łatwo dostępna ziemia, czyli torf z nawozami to mała atrakcja dla roślin. Na własny wartościowy kompost trzeba czekać..Kupuję ziemię, ale robię mieszanki, na zasadzie co kto lubi. Mam zawsze pod ręką mączkę bazaltową, glinkę do sadzenia, nawozy organiczne, obornik, drobną korę, liście, fusy, skorupki jajek, popiół drzewny, hydrożel. I robię ciasto bo najważniejsza zasada to wymieszać to wszytko z rodzimą ziemią. Dzisiaj wszystkiego brakło, więc dodałam na spód dołka..jeszcze nie do końca przekompostowaną ziemię, ona da radę, a dżdżowniczki aż się wiły Generalnie jestem zadowolona z efektów takiej uprawy, jest coraz lepiej na moich piaskach, ale wymaga to wysiłku..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
basia3012 00:33, 23 paź 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9459
Witam się Kasiu w Twoim ogrodzie, w Twoim pięknym, leśnym ogrodzie. Ja też w tym roku posadziłam rajską jabłonkę o żółtopomarańczowych jabłuszkach, chyba odmiana Dolgy.
Ta hortensja u Ciebie ma bardzo ciekawe kwiaty, chyba trochę inne od tych powszechnie znanych. Przynajmniej na zdjęciu tak jakoś wygląda.
Czytałam o zmianach, przerabianiu rabat i przesadzaniu hortensji. Fajnie bo pogoda sprzyja, tylko dzień już krótki. Po pracy to niewiele można zrobić. Powodzenia Kasiu.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
ElzbietaFranka 11:37, 23 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Kasiu ładnie. Przed polarem można siedzieć, zaglądać jaki piękny. Mam 8 szt każde oglądam z osobna mam zamiar wiosna jeszcze kupić.
Nie zajmuje dużo miejsca a bardzo zdobi ogród
Jabłuszka tylko do schrupania ptaszki zima będą się cieszyć
Ładna ta ławeczka taka lekka.

Kasiu jak posadzisz wszystkie Dąbki to pokaż. Nie wszyscy wiedzą, że Dąbki to marcinki, astry. W naszych stronach Dąbek to Dąbek nie prawdaż
Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
KasiaLangier 15:11, 23 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
basia3012 napisał(a)
Witam się Kasiu w Twoim ogrodzie, w Twoim pięknym, leśnym ogrodzie. Ja też w tym roku posadziłam rajską jabłonkę o żółtopomarańczowych jabłuszkach, chyba odmiana Dolgy.
Ta hortensja u Ciebie ma bardzo ciekawe kwiaty, chyba trochę inne od tych powszechnie znanych. Przynajmniej na zdjęciu tak jakoś wygląda.
Czytałam o zmianach, przerabianiu rabat i przesadzaniu hortensji. Fajnie bo pogoda sprzyja, tylko dzień już krótki. Po pracy to niewiele można zrobić. Powodzenia Kasiu.
Pozdrawiam.

Witam Cię Basiu Dziękuję za odwiedziny w moim ogrodzie Rajskie jabłonki są śliczne Nie mam pojęcia jaką mam odmianę, ma kolumnowy pokrój
Pogodę mamy śliczną, rzeczywiście szkoda, że dzień już tak krótko trwa.
Pozdrawiam serdecznie i również życzę powodzenia

____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 15:27, 23 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
ElzbietaFranka napisał(a)
Kasiu ładnie. Przed polarem można siedzieć, zaglądać jaki piękny. Mam 8 szt każde oglądam z osobna mam zamiar wiosna jeszcze kupić.
Nie zajmuje dużo miejsca a bardzo zdobi ogród
Jabłuszka tylko do schrupania ptaszki zima będą się cieszyć
Ładna ta ławeczka taka lekka.

Kasiu jak posadzisz wszystkie Dąbki to pokaż. Nie wszyscy wiedzą, że Dąbki to marcinki, astry. W naszych stronach Dąbek to Dąbek nie prawdaż
Pozdrawiam



Elu, fajnie, że masz tyle miejsca w ogrodzie. Mnie mimo, że hortensja Hayes Starburst nie jest duża, na razie z ledwością udało się wygospodarować miejsce dla jednej sztuki
Nie wiedziałam, że marcinki to dąbki Marcinki już u mnie przekwitły, nieciekawie wyglądały po pierwszym przymrozku, a resztę dokonała susza.

Na razie moim młodym dębom brakło ziemi i będę z tym walczyć w najbliższym czasie. Gdy skończę rabatkę, pewnie w weekend, zamieszczę zdjęcia, żeby nie było wątpliwości, że to dęby Green Pillar
Pozdrowienia przesyłam
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
ElzbietaFranka 16:15, 23 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Kasiu kupowałam przez internet w Lidlu wejdź na ich stronę tam się wszystkiego dowiesz.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies