Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Gabriela 18:18, 06 kwi 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
vita napisał(a)


, no i mekonpsy.
Wreszcie udało mi się je kupić.



i odpukać, próbuję je dotrzymać do czasu, kiedy będę mogła posadzić je do ogrodu.





Ale będzie fajnie móc zobaczyć je w polskim ogródku, to będzie mój pierwszy raz, chociaż tylko na zdjęciach. bo na pewno je zrobisz. Do tej pory widziałam je tylko w książkach, na filmach i na ChFS dwa lata temu i wszystkie były "nie nasze".
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Tamaryszek 21:18, 06 kwi 2013

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Witaj Wiktorio, zaciekawiły mnie Twoje mekonopsy, będę trzymać za nie kciuki. Piękne są.
A do mnie dziś przyjechało 1500 szt. cegieł rozbiórkowych, plany są ambitne. Pozazdrościłam Ci Twojej małej architektury.
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
Mala_Mi 21:39, 06 kwi 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Wiktorio.. u mnie już są krokusy... byle śnieg zszedł, a one już kwitną .... też się niecierpliwą
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
vita 22:16, 06 kwi 2013


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Ula, przedzierałam się dzisiaj do domku ogrodnika po doniczki i stwierdzam, że nieprędko ja wiosnę zobaczę. Ale doceniam wsparcie

Gabrielo, jaka szkoda, że nie zrobiłam zdjęcia mekonopsowi (bo po co? ) dziewięć lat temu. Mniej więcej w tym czasie zakwitł mi z siewu. Pamiętam, że codziennie z rana i po powrocie z pracy, obowiązkowe zachwyty przy maku! Jak mi się uda, to pewnie, że sesję zrobię. Ale różnie jeszcze może być. Dzisiaj dałam dawkę mączki rogowej, na zdrowie

Iza, czytałam o cegle, zastanawiam się, co kombinujesz? W warzywniku? W przedogródku?
I co to będzie? Bardzo jestem ciekawa. Potrzymaj za mekonopsy, przyda się.

Aniu, cieszę się razem z tobą. Nie widzę spod śniegu jeszcze swoich krokusów, ale czuję, że to tylko kwestia dni. Dziewięciu?

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
monteverde 22:33, 06 kwi 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Vita jaki kolor mekonopsa? kiedyś miałam i zmarnowałam zimą, bo zagnił nie lubi wody w zimie, żebym miała Zoję 5 lat temu, to może i mnie udało by się go uchować posyłam linka http://zojalitwin.wordpress.com/2011/05/01/mekonops-bukwicolistny/
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
aldonaz 23:15, 06 kwi 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841
A ja zmarnowałam moje meconopsy, które dostałam w prezencie w Irlandii. Najprawdopodobniej miały za mokro. Dużo się jeszcze muszę uczyć o hodowli roślin.
____________________
Lek na całe zło czyli mój ogród
monteverde 23:17, 06 kwi 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
aldonaz napisał(a)
A ja zmarnowałam moje meconopsy, które dostałam w prezencie w Irlandii. Najprawdopodobniej miały za mokro. Dużo się jeszcze muszę uczyć o hodowli roślin.

Aldonko otwórz ten link co wysłałam Vicie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Dzidka 18:17, 07 kwi 2013


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Tamaryszek napisał(a)
. Skojarzenie Gabrieli co do osi widokowej Od Vicarage i Twojej jak najbardziej trafne. Przecież widziałam.


Też myślę tak jak Dziewczyny. Porównanie bardzo trafione.
A co do mekonopsisów, to żałuję że nie sieją się tak jak walijskie.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Dasia 19:00, 07 kwi 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
vita napisał(a)
Ula, przedzierałam się dzisiaj do domku ogrodnika po doniczki i stwierdzam, że nieprędko ja wiosnę zobaczę. Ale doceniam wsparcie

Aniu, cieszę się razem z tobą. Nie widzę spod śniegu jeszcze swoich krokusów, ale czuję, że to tylko kwestia dni. Dziewięciu?



A ja mam nadzieję, że dwa-trzy dni i nie będzie śladu po śniegu, tylko ciekawe ile strat pod nim odkryjemy
____________________
Biały domek pod lasem
Mala_Mi 19:23, 07 kwi 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zaraz 9 dni.... za 5
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies