Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Justyna 21:33, 19 kwi 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Takich łanów cieszynianki to nigdy nie widziałam. Piękna. I pozostałe Twoje rarytasów też piękne.
Jak ochłodzenie? Okrywałaś coś?
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
vita 11:29, 20 kwi 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Jano Parę osób wizytujących ogródek pytało widząc cieszyniankę: uprawiasz pragnię syberyjską?! Dla mnie ma rzeczywiście sporo zalet, tylko niepokojąco zbyt mocno się sieje. Ach, własne ziemniaki!

Madzenko To będziesz pewno jedną z nielicznych, którzy zechcą podziwiać ziemniaki Jadam sporo dzikich roślin i mam wiele zastrzeżeń do sprzedawanej żywności. Sentyment mam tylko do młodych ziemniaków, a ostatnio nie trafiam na smaczne, nawet w lipcu. Oj, będą mnie wyśmiewać miejscowe, znajome ogrodniczki

Sebek Odmian zawilca gajowego jest sporo, polecam. Nie kwitną długo, ale wcześnie, wdzięczne rośliny. Powodzenia w uprawie, dla jaj posadzonego

Miro Na uprawę ziemniaków w workach na pewno się nie zdecyduję
Pytasz o warzywnik. Do ziemi niestety nie siałam jeszcze nic. Jest za zimno, a glebę mam wolno nagrzewającą się.
Ale mam już skiełkowany w papierowych doniczkach bób i zielony groszek, czosnek. Wysadziłam przed świętami rozsady selerów, porów, cebuli cukrowej i kapusty. Przykryte wszystko, ale daje radę. Czekam na ciepło, bo sporo jeszcze różnych rozsad czeka do wysadzenia.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 11:43, 20 kwi 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Łucjo Uważaj na gatunek zawilca, z czasem nie dasz rady się go pozbyć.
Chyba, że masz bardzo dużo miejsca? Odmianowe nie są tak ekspansywne i te warto do ogrodu wprowadzić

Agato Wiosna u mnie niestety powoduje zanik wyobraźni Liczę straty i zmykam do ciepła, wczoraj przy +4 nie dało się pracować. Głowaczek tatarski to bylina gigant. Kwitnie późno, ale ma ciekawe kwiaty. Przyznam, że nie posadziłabym gdybym wcześniej zobaczyła go w ogrodzie botanicznym i w Rykach. Ale stało się, raczej na pewno będzie wymagał podpierania.
Mam jeszcze głowaczka siedmiogrodzkiego, niższego, o naturalistycznym wyglądzie. Filomena miała pobrać siewki i zapomniałyśmy. Pokażę go jak zakwitnie
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 12:00, 20 kwi 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Pszczelarnia napisał(a)
Nawet nie wiedziałam, że jest tyle odmian zawilców. To wdzięczne i niekłopotliwe rośliny.


Ja z pytaniem, czy Ty pisałaś z jakiego zioła można zrobić obwódki w warzywniku? Albo pamiętasz taką wymianę zdań na forum? Zapomniałam, co to może być. Hyzop?


Wspominałam gdzieś o cząbrze górskim Satureja montana. Pomysł na zrobienie z niego obwódek wpadł mi do głowy już jakiś czas temu. To niewielka, trwała krzewinka. Aromatyczna i jak zaobserwowałam dobrze znosi cięcie, czyli oskubywanie
Mam dwa krzaczki i pod koniec sezonu już mi brakuje pędów. Może też dlatego nigdy nie doczekałam nasion?
Teraz się zastanawiam, czy w warzywniku nie miałby zbyt żyznego podłoża?

Hyzop jest też do przetestowania. Ale z tego co widzę u siebie, dałby zbyt solidny żywopłocik.
O jakiej ożance wspominasz, Miro?
Mam nierównoząbkową, Teucrium scordonia 'Crispum'. Odmiana nie pokłada się, jest niska, ale rośnie dosyć szeroko na boki.

Zauważyłam, że podrożało. W Puławach widziałam maleńkie siewki cząbru górskiego, w bardzo maleńkich doniczkach: 5,40!
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
margaretka3 12:04, 20 kwi 2017


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
mira napisał(a)
O Hyzopie coś mówiła Margaretka względem obwódki ale nie pamiętam - wsadziłam dwie kępki na razie i czekam na ładne krzaczki.
A z ożanki ?

O hyzopie mówiła, że wysoki i się pokłada. Może ziemia za bogata, jeszcze nie wie.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 12:06, 20 kwi 2017


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Pszczelarnia napisał(a)


Margaretka ma trzmielinę, dobry pomysł. Szukam czegoś jadalnego, wieloletniego.

Wokół warzywnika ma trzmielinę, a hyzop ma wzdłuż ścieżki przez środek. I tu myślała, żeby zmienić, ale ma go tak dużo, ze nie ma gdzie upchnąć na razie
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
vita 12:10, 20 kwi 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Justyna napisał(a)
Takich łanów cieszynianki to nigdy nie widziałam. Piękna. I pozostałe Twoje rarytasów też piękne.
Jak ochłodzenie? Okrywałaś coś?


Ochłodzenie wyziębia mi wyobraźnię, cierpię. U mnie wegetacja zawsze opóźniona, więc wiele roślin jeszcze dobrze nie wyszło. Kwiaty jednej magnolii zmarnowane, dwie mukdenie. Okrywam na noc trójlisty i obuwiki i jeszcze parę co cenniejszych roślin. Może się to wreszcie skończy?
W paru ogrodach już łany cieszynianki bujają
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 12:14, 20 kwi 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
margaretka3 napisał(a)

O hyzopie mówiła, że wysoki i się pokłada. Może ziemia za bogata, jeszcze nie wiem.


Niech tnie nisko, będzie się mniej pokładał
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
margaretka3 12:15, 20 kwi 2017


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Vito, nadrobiłam zaległości. Podziwiam piękne i rzadkie rośliny i Twoje zacięcie do ich zdobywania. Niebywałe, o ilu nawe nie słyszałam. Człowiek się podciągnie troszkę przy Tobie, a ile nagoogluje
Wysiałam w tym roku głowaczka. Masz jego zdjecie z lata?
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 12:15, 20 kwi 2017


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
vita napisał(a)


Niech tnie nisko, będzie się mniej pokładał

Opitoliła nisko tej wiosny
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies