Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 22:44, 13 kwi 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
tulucy napisał(a)
Vito cudna ta mroczna piękność z ostatniego zdjęcia


Cudna! Łucjo, dałabym sobie rękę uciąć, że komentowałam w Twoim wątku przerastanie tuj przez siatkę. Czy ze mną już aż tak źle?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:50, 13 kwi 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Justyna napisał(a)
A mój rabarbar dłoniasty zielony, a nie bordowy
Mertensia też u mnie zaczyna.
Powrotu do dobrostanu życzę


Dzięki, o niczym tak nie marzę Rabarbar bordowy jest dosyć krótko, potem trochę zielenieje. W maju pojawiają się chrząszcze (muszę je w końcu zidentyfikować), też je masz?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:27, 13 kwi 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Gruszko Tak przejęta jestem warzywnikiem, że panikuję, pewnie niepotrzebnie. Ogórki, kukurydza, nawet zielony nawóz mogę posiać. Od dwóch dni niepokojąco chodzą mi po głowie ziemniaki! Posadzę ziemniaki!

Magnolio Koniczyna 'Red Feathers' już rośnie Bardzo, bardzo się na nią ucieszyłam.

Jano Pogodę mam pod psem od tygodni, a z przepracowania chodzić nie bardzo mogę, poza tym wszystko w najlepszym porządku Przylaszczki sieją się same, pod warunkiem, że przy nich nie grzebiemy

Witaj Rytla Po wizycie u Ciebie postanowiłam zabrać się za przedogródek, bo mam taki zaczęty kiedyś i niedokończony.

Mirka Nie wszystko robię sama, ale jak mam pomoc, to i prawie zawsze straty. W zeszłym roku klon pensylwański i dwa wypasione ciemierniki, na ten przykład, zasiliły kompostownik. Ot i tak

Kasiu Wizję warzywnika mam od kilku lat, może wreszcie?
To były moje pierwsze w życiu mozaiki, z trzech na szybko kupionych plastrów. Sześć barw, te wszystkie techniczne zawiłości, no trudno o arcydzieło Ale podobało mi się i coś jeszcze popełnię
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:44, 13 kwi 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Magnolia stellata 'Pink Stardust' i pierwszy trójlist T. camschatcense



Cieszynianka 'Thor', biedna, bo przesadzana jesienią i dzielona.



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Marga 08:10, 14 kwi 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Wiktorio, masz przepiękny ogród i cieszę się, że dzielisz się z nami zdjęciami.
Myślałam, że to głównie Kasia zbiera różne piękne rośliny o dziwnych nazwach, ale widzę, że wcale jej nie ustępujesz Połowę nazwy, wymienianych przez Ciebie, słyszę po raz pierwszy. Czuję się jak w ogrodzie botanicznym
____________________
Ogród dla moich synków
Joku 14:37, 14 kwi 2017


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
[quote=vita napisał(a - oj, nie udało się zacytować zdjęcia


Zazdroszczę tej łączki z cieszynianki . Długo ją hodujesz? Ma jakieś specjalne wymagania? Po przekwitnięciu zostają liście czy zanika?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
tulucy 15:51, 14 kwi 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Wiktorio, a może spróbujesz​ uprawy ziemniaków w workach? Mnie to kusi bardzo, tylko nie trafiłam na ciekawe worki...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
vita 16:33, 14 kwi 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Marga Wciągnęło mnie trochę kolekcjonowanie roślin i wyzwania w uprawie, ale próbuję przystopować. O jakiej Kasi wspominasz?

Jolu Cieszyniankę (dwie kępy) posadziłam kilka lat temu. W półcieniu, na ciężkiej glinie, którą rozluźniłam kilkoma workami zrębków. Teraz cieszynianka sieje się i zajmuje coraz to nowe przestrzenie. Nie robię przy niej nic, nie nawożę, a chwasty nie mają przy niej szans. Na moim stanowisku, po przekwitnięciu potrzebuje w razie suszy podlania, bo rośnie pod brzozą. Zachowuje liście do późnej jesieni. Super roślina, o ile jej się stanowisko spodoba

Łucjo O uprawie ziemniaków myślę w kontekście wyrobienia gleby na nowym stanowisku. Podobno ich uprawa jest jedną z lepszych metod. W workach będę uprawiała pomidory koktajlowe. Ale worki mam zamiar zrobić sobie sama i zamaskować skrzyniami i roślinami jednorocznymi.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Gruszka_na_w... 17:10, 14 kwi 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
vita napisał(a)
Gruszko Tak przejęta jestem warzywnikiem, że panikuję, pewnie niepotrzebnie. Ogórki, kukurydza, nawet zielony nawóz mogę posiać. Od dwóch dni niepokojąco chodzą mi po głowie ziemniaki! Posadzę ziemniaki!



W ogrodzie warzywnym ziemniaki są ryzykowne. Piszę to po dwukrotnym eksperymencie. Ziemniaki łapią zarazę ziemniaczaną, a zarodniki tego grzyba błyskawicznie atakują pomidory. Robi się więc wybór: pomidory czy ziemniaki? Wybrałam długie plony z pomidorów i ziemniaków już nie sadzę.

PS. Z wymienionych przez Ciebie bylin znam tylko bokkonię. Przez zupełny przypadek. Koleżanka oferowała mi sadzonki boku konia. Szukałam w internecie jak toto wygląda i tak uświadomiłam sobie istnienie bokkonii. Przestraszyłam się jej rozłogowości i u mnie nie zagościła. Z miłą chęcią pooglądam u Ciebie.

Zachwyciło mnie połączenie ciemierników z narcyzami i łan białych zawilców. Czy one długo kwitną?(zawilce)
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 17:54, 14 kwi 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Metodę na polepszenie gleby potwierdzam tam, gdzie sadziłam wiosną w glinę, przy wykopkach miałam już dość ładne gruzełki...
Na zarazę robiłam oprysk profilaktyczny z drożdży i na ziemniaki i na pomidory. Zresztą nie rosły w bezpośrednim sąsiedztwie.
A widziałaś metodę uprawy pomidorów w słomie? U Przemka w Wiejskim ogrodzie bodajże.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies