Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Madziarzeszow 07:19, 13 gru 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Aniu ja na te wianki przyleciałam i co? i nic
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
Mala_Mi 07:42, 13 gru 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mariusz napisał(a)
Też byłem adwersarzem, i to jeszcze jakim (już na forum raz o tym wspominałem), czasem wstyd wspominać, dopóki nie pojawiły się te dwie pociechy ze zdjęcia. Jak im odmówić karmienia ptaków, jak odmówić tysiącu dzieci, które oprowadzam rok w rok i którym opowiadam miedzy innymi o ptakach. Czyż to własnie nie oni obejmą odpowiedzialność za to co nas otacza, czy nie warto pobudzić w nich miłość i poczucie owej odpowiedzialności, raczej najważniejsza sprawa, wszystko inne staje się drugorzędne.
W szacownym gronie mój kolega ornitolog zapytał, czy ktoś zauważył spadek liczebności bądź masowe wymieranie jakieś populacji ptaków w wyniku dokarmiania? - cisza ...

Aniu wstawiam niegrzecznie fotkę, ale jutro ją usunę aby Ci nie zaśmiecać - przepraszam.





Mariusz, ani się waż niczego usuwać Jest u mnie i już moje A tak swoja drogą pozdrów wszystkie miłe panie, od najstarszej do najmłodszej.

Cieszę się, że fachowiec w dziedzinie podjętej dyskusji wypowiada się, bo ja laik jestem i bazuję tylko na obserwacji i zdrowym rozsądku. Ładnie ująłeś w słowa również moje myśli.
Ja z M nie jesteśmy dziećmi, a też obserwując ptaki, owady, pszczółki, żabki, zaczęliśmy przestawiać nasz tor myślenia, i często zamiast ładnie przeważa ekologicznie. Ptakom nie szkodzimy tak bardzo dokarmiając, ale przejęliśmy za nich odpowiedzialność.. a to już się przekłada na wiele innych rzeczy.
Melduję, że karmniki pełne, pora śniadaniowa była.. i zaobserwowałam 1 dzwońca, kilka sikorek i tyle. Temperatura minus 2, śniegu prawie zero, pogodnie.. ptaki szaleją w terenie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 08:07, 13 gru 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Bogdzia - nie dość, że mają takiego Tatę i to i taką Mamę... A ja za oknem widzę 3 sierpówki i 1 srokę... siedzą sobie na sztachetkach płotu...

Madżen - narzekaliście, wiec schodki dopasowane do samego dołu.. miały być regulowane i takie tam, a wyszło jak zwykle, że nie dało sie spasować wszystkich elementów, bo ..... ale M złota rączka uporał sie z tym...

Madzia - jak na razie mam pistolet, dwie gałązki ostrokrzewu z koralikami (wczoraj ukradłam z cudzego ogrodu), zero chęci i czasu....... troszkę mało na wianek Ale też nie jest to przysłowiowe zero..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Margarete 11:55, 13 gru 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Pozwolisz, że zacytuje twój wpis u Anuli :
asc napisał(a)
A ja oglądam, podziwiam i też czekam skąd brać takie półprodukty do wianka Te wiankowanie to jak zaraza.. bronie sie jak mogę, ale czuję że i mnie dopadnie bestyja..


Tak mysłam Aniu asc.....bronisz sie, bronisz się....... ale pewnie cos zrobisz u siebie....... czekamy aż nam to pokażesz......
Ja swoje ozdoby nabyłam drogą kupna w markecie budowlanym na literkę N, podobnie pistolet do kleju i druciki ( takie zielone ogrodnicze) a same podstawy do wianków, gałęzie, kokardy itp. dzisiaj rano kupiłam na giełdzie kwiatowej.Na pewno podobna giełda jest u ciebie w Rzeszowie też...
Miłego wiankowania zycze !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
gierczusia 13:45, 13 gru 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
A u mnie zamieszkał chyba szpak czy kos..aaa... Nie wiem nigdy .., takie małe , czarne i zółłtym dziobem ... Łazi sobie przed domem , jak nas widzi , to tylko kuknie i idzie dalej obżerać nasze berberysy. .... Tylko czemu robi tyyyyyle kupasów ??... I to czerwonych na dodatek
Jest słodki

Buziaki Aniu
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 13:46, 13 gru 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
To już 1800 stron strzeliło .. Łoo matko , ale to leci ... A my Bidoczki gonim i gonim. ... Uwielbiam to
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
boguslawa_ma... 15:36, 13 gru 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Gratki na 1800 stron
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Bogdzia 16:14, 13 gru 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
gierczusia napisał(a)
A u mnie zamieszkał chyba szpak czy kos..aaa... Nie wiem nigdy .., takie małe , czarne i zółłtym dziobem ... Łazi sobie przed domem , jak nas widzi , to tylko kuknie i idzie dalej obżerać nasze berberysy. .... Tylko czemu robi tyyyyyle kupasów ??... I to czerwonych na dodatek
Jest słodki

Buziaki Aniu


Szpaki odleciały wiec to jest kos.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 16:15, 13 gru 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
gierczusia napisał(a)
To już 1800 stron strzeliło .. Łoo matko , ale to leci ... A my Bidoczki gonim i gonim. ... Uwielbiam to


Nie 1800 tylko 2800 bo wczesniej cały wątek czyli 1000 stron z naddatkiem.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 16:29, 13 gru 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Małgosiu - u nas giełda jest taka sobie do ............... niczego.. i trzeba skoro świt i tam gdzie najgorsze korki i przez całe miast.. grrrr

Gierczuś - czarne z żółtym dziobem to pan kos....

Bogusia -

Bogdzia - ja już nie liczę stron.. nie liczę dat....

Byłam pochować węże z ogrodu, bo śnieg stopniał gdzie leżały na trawniku .. i zmarzłam.. liście z wierzby do zbierania ho, ho, ho... trawa nie skoszona, po zimie będzie fatalna... pomacałam gałązki wierzbowe na wianek.. i nie ucięłam, szkoda ich.. lepsze na drzewie niż na wianku I zdecydowanie dłużej będą zdobić
Lód na oczku dobrze trzyma, weszłam na taflę i się nie złamała Fontanna już chyba sie zostanie.. i pompa.... do świąt prognozy podają bez śniegu ,ale w rejonie 0. Dziś było kilka na plus, ale wcale nic nie topi..




____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies