Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

MarekW 09:31, 23 mar 2014


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
ja natomiast trawę rozsypuję po rabatach w mniej widocznych miejscach jako ściółkę i się ładnie rozkłada i nawet mniej chwastów przełazi
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
hanka_andrus 10:14, 23 mar 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
A ja wkładam między maliny, widziałam też u Zuzanki otulone nią pomidory w gruncie. Nie wolno takiej dużej masy zielonej miazgi kłaść do kompostu. Jak podeschnie wtedy nie zagniwa a rozkłada się.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
AniaDS 11:25, 23 mar 2014


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Mala_Mi napisał(a)
A ja rewizytuję i sie poddaję.... idę spać.. jestem zgon.. jakoś muszę poczytać od ostatniego wpisu.. inaczej nie umiem.... i zajmuje mi to dużo czasu

Ja też tak mam, czasem muszę się sporo cofnąć, żeby zobaczyć co ja u kogo ostatnio pisałam. I wiele czasu na to tracę. Wątków wiele a czasu nie za bardzo, tym bardziej teraz, jak ogród wzywa
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Mala_Mi 11:42, 23 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Haniu - teoretycznie wszytko to prawda, ale z mojego trawnika co ok. 5 dni.. mam co najmniej metr sześcienny zmulczowanej i ubitej trawy.. to jest 10 worków 100 litrowych.... Z sezonu mam ponad 30 m3. Gzie to suszyć i gdzie uprawiać tyle pomidorów.. moja szklarnia ma 24 metry kwadratowe.. zasypałabym pomidory na wysokość półtora metra, czyli szklarnię po sufit .. Zmulczowna trawa już niewiele siada do dołu I gdzie ustawić taki wielki kompostownik bo zakładam, że drugie tyle powinno być innych materiałów w trawie, i kto będzie przerzucał ten kompost, to ciężka praca.. przez 4 lata walczyłam z kompostem z trawy.. i nawet faceci ze wsi, co to rozrzucają gnój, powiedzieli, że za żadne pieniądze tego mi nie przerzucą... przewaliłam sama kilka metrów sześciennych... Dziękuję, jestem już za słaba na takie manewry.. mam mały kompostownik.. i tyle mi wystarczy na drobne potrzeby. Za choinkami mam zdjętą darń z ziemią.. i sie rozkłada.. magazyn dobrej ziemi na długo Wada taka, że muszę tam sie czołga z wiaderkiem Zaleta.. nie szpeci ogrodu bo schowane..
Teraz jakbym zakładała ogród to z pewnością bym go inaczej rozplanowała, a teraz jest jak jest i trudno Z kompostowni kiedy odbiorę gotowy materiał
Wiem, że Ci się podobają, wiec wstawiam


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 11:53, 23 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
MarekW napisał(a)
ja natomiast trawę rozsypuję po rabatach w mniej widocznych miejscach jako ściółkę i się ładnie rozkłada i nawet mniej chwastów przełazi


Marek u mnie wszystkie miejsca widoczne Mam 2 metry kwadratowe malin, mogłabym tam sypnąć, ale boję sie, że ślimaki będą miały ucztę.. to teren niekontrolowany antyślimakowo .. dlatego w malinach nie mam nawet kory.... i na obrzeżach za choinkami, gdzie mogłabym dać trawę, czy korę też nie daję... ze względu na ślimaki... wolę już bawić sie w pielenie .. a poza tym kto by sie czołgał za te choinki z trawą ... tam sie trzeba wczołgać

Fragment trawnika

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Krys 12:27, 23 mar 2014


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Aniu niesamowity ogrom pracy zrobiłaś,efekty imponujące ,pozdrawiam
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Konstancja30 12:44, 23 mar 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Anek pamiętam jak mi o tych krokusikach wkładałaś łopatą do głowy ... a ja ... no cóż ja sobie kiwałam łbem niby rozumiejąc a myslałam swoje ... eeeeeeee tam krokusiki ... potem wąsy z nich wkurzają ... no to ja teraz niniejszym wchodzę pod stół i najpiekniej jak potrafię sobie te swoje gooopie mysli odszczekuję ... rany boskie Anek ta lamówka kilkudziesięciu metrów krokusików to epokowe odkrycie w kwestii ich zastosowania estetycznego ... !!! !!! !!! !!! !!! ... opatentuj bo powtykane w trawniki czy inne połacie krokusikowe plamki to oczywista oczywistość ale TAAAAAAAAAAA ramka to moje pierwsze takie wrażenie poznawcze ... Anek ta jesień to będą u mnie krokusikowe zakupy

Anek jak my tęsknimy za tym areałem ... wielkie buziaczki ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Mala_Mi 12:49, 23 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Nikita napisał(a)
Oj widzę, że Pani Wiosna rozszalała się u ciebie i ty też już szalejesz ogródkowo.....

Chyba wszyscy już szaleją

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 12:51, 23 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
rozajerycha napisał(a)
Aniu jaka to różnica dwie godziny drogi raj,a tu owszem wiosna ,ale jakaś nie taka sama
Cieszę się,że wpadłam od razu mi lepiej .Słońce i kwiaty to naprawdę wiosna .
Ściskam Aniu mocno.


Martek.. dla Ciebie .. kolorowe..rabaty...


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 12:53, 23 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
paniprzyroda napisał(a)
Aniu, poszalałaś ostro, podczytuję w przerwach na wyprostowanie pleców, więc jestem na bieżąco, a przy okazji wiadomo, co i u innych się dzieje i pośmiać się można
Rabata z różami będzie piękna. U mnie nadal tylko miejsce na rabatkę różaną, jak skończę porządki w starym zaczynam działać w nowym, a na razie pakuję wszystkie rośliny w doniczki.
Trawnikami też się nie zajmuję, od tego są panowie w ilości wystarczającej tylko na razie czasu na to nie mają.
Pozdrawiam już niedzielnie.


Mariola.. ty masz dwa ogrody do obrobienia... wiec współczuję .. ja mam zakwasy I brak czasu, a mam przymusowe wolne.. i tez brakuje .. wiec rozumiem .. i doceniam, że zaglądasz...
Dzisiejsza Magnolia dla Ciebie .... zapowiadają końcem miesiąca śnieg i -3.... oby się mylili....

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies