Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Mariusz 07:21, 30 lis 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
U mnie naparstnica pięknie się wysiała, wiosną przeniosę ją na odpowiednie stanowiska. W niektórych miejscach celowo sypnąłem nasiona i skiełkowała jak mak. Będę traktował ją jako dodatek w różnych miejscach w ogrodzie, na rabatach, w zasadzie jest tylko piękna jak kwitnie, ale bardzo ja lubię.
Miłej niedzieli
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
popcorn 08:31, 30 lis 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mala_Mi napisał(a)

Nie mam pojęcia.
W gruncie zmarzną i nie wiem czy zakwitną tzn zmarznie część zielona, ale cebula przetrwa.
Trzymać jako doniczkowe??? To za wielka lilia by ją trzymać w domu.
Dlaczego jej nie posadziłaś do gruntu tylko do doniczki???
Jak posadzisz do gruntu to cebula przeżyje... ale czy zakwitnie to nie wiem.


też mam takie lilie, dostałam od Rench, posadziłam do gruntu 1,5 tyg temu, okopczykowałam dość wysoko korą. Całe zielone, zmroziło je teraz... zobaczymy!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 08:32, 30 lis 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bogdzia napisał(a)

[b]Lilie św Antoniego
przed zima zawsze wypuszczaja listki ale dalej nie rosną , liście przy warstwie śniegu bez problemu przetrzymuja zimę ale jak śniegu nie ma moga zmarznac.


uff jest nadzieje buziaki!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Mala_Mi 10:22, 30 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Matylda, Iza - dzieci najbardziej i tak kochają latać z gołym tyłkiem.. i nie lubią się ubierać... coś tam mamy z człowieka pierwotnego

Małgosiu - ty tak szybko nie spadaj, bo się możesz poobijać Że czytałaś to wiem, bo Ty jak już gdzieś zajrzysz to dogłębienie zawsze studiujesz i pismo literowe i obrazkowe.. i jeszcze zostawiasz długie wpisy. Wiec czasami możesz na spokojnie tylko uśmieszka wrzucić
Ja się kulę z zimna jak rodki... oj jak ja lubię ciepełko... odliczam dni do wiosny...

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 10:26, 30 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Marzena2007 napisał(a)
. Dasz wiarę, że u nas w poludnie dzisiaj było -1???? Zmarzłam na Jarmarku BN straszliwie, dobrze ze wieszania lampek nie zaplanowalam , dzisiaj było napełnianie lampek


U nas też minusowo cały czas... wczoraj nic w ogrodzie nie robiłam.. mam w nosie... i tak wszystkiego nie przerobię i tak zawsze jest coś do zrobienia. Nie opróżniliśmy filtra przy kałuży... zamarzł..grr może nie rozsadzi... i jeszcze się ociepli. Róże do zakopczykowania.. ale bez paniki.. dopiero pierwsze dni z minusami jak trzeba.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 10:55, 30 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Viola napisał(a)
Kupiłam nasionka na wiosnę i żem głupia zapomniałam, że w szufladzie leżą teraz będę wieki czekać

Przypomnij się wczesną wiosną to zamiast wypielić i wyrzucić siewki to ci wyślę. Szkoda, że jesienią nie powiedziałaś że chcesz, to bym ci wykopała i wysłała. Jedna naparstnica jak się rozrośnie to i pół metra powierzchni zajmuje.. a mi się wysiewają w ilości do pokrycia całej działki.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Sebek 11:05, 30 lis 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Mala_Mi napisał(a)


U nas też minusowo cały czas... wczoraj nic w ogrodzie nie robiłam.. mam w nosie... i tak wszystkiego nie przerobię i tak zawsze jest coś do zrobienia. Nie opróżniliśmy filtra przy kałuży... zamarzł..grr może nie rozsadzi... i jeszcze się ociepli. Róże do zakopczykowania.. ale bez paniki.. dopiero pierwsze dni z minusami jak trzeba.


W piątek chyba w ostatniej chwili zdążyłem opróżnić zbiornik z ciurkadełka i wyjąć pompę - włożenie rąk do tej wody było....niemiłe Byle do świąt, a od 1 stycznia byle do wiosny
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Mala_Mi 11:06, 30 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Agnieszka - takie numery mi się robią tylko na laptopie. I nie ma opcji cofnij Wypróbuję zaraz jak działa skrót klawiszowy....
Wypróbowałam... działa.. dzięki wielkie Teraz nie zapomnieć kombinacji klawiszy. Kasuje mi jak przez przypadek odznaczy się tekst i nacisnę klawisz spacji. Długo klikałam aby naczaić dlaczego sobie kasuję.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 11:18, 30 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mariusz - pokazywałeś kiedyś jak się to ci ponasiewało Ja pielę jak podrośnie, łatwiej wyrywać

Bogdzia - Ty to jesteś prawdziwa ogrodniczka.. bo ja to sadzę , rośnie to dobrze, nie chce to .. miejsce na nowe Lilie Antosia u mnie rosną najgorzej.. ale one lubią inne warunki niż wszystkie pozostałe lilie. Przy różach tylko są ładne. Chyba nie lubią tak ciężkiej gleby, nawet dodanie piasku nie rozluźni dobrze, bo ziemia po zaschnięciu zachowuje się jak cement z piaskiem... i też jest gleba zbita.

Karola -zimna nie lubię, wiec jak sie robi zimno to niechętnie wychodzę do ogrodu, wolę patrzeć przez szybę... ale aż pójdę sprawdzić czy moje Antosie sa zielone nad ziemią.

Sebek - ja nie przepadam za świętami, nie lubię tej krzątaniny przedświątecznej, szału w sklepach, gotowania i stawania na głowie, że trzeba się nastawić na przyjmowanie gości w atmosferze wyjątkowej bo świątecznej.. najchętniej uciekłabym gdzieś np na narty lub do ciepłych krajów.. i to byłyby prawdziwe święta. Wiec ja odliczam do wiosny już od pierwszych zimnych dni. Ze świąt to najbardziej lubię lampki w ogrodzie ... takie grizwoldowo : Może być choinka w domu... nawet mogę ubierać, tylko szkoda, że potem muszę ją rozbierać.
No teraz podpadam tradycjonalistom Jedynie Karola mnie chyba rozumie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ana_art 11:30, 30 lis 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Aniu jestem z Tobą i tez odliczam dni do wiosny
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies