Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

anka_ 18:09, 30 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
rozark napisał(a)

jakbym powiedziała M że ma iść kupić papmpersy albo by zobaczył w domu to by mi chyba na zawał chłop zszedł
.... ale może się skusze na pryma aprilis? ale będzie ubaw! hi, hi
A ja tam wrzucę do koszyka przy okazji weekendowych zakupów z eMem.....
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
kasiek 18:10, 30 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Dałaś czadu z pampersami - słowo daję
Ja tez szaleje - dzis wykopałam wielgaśne firletki i podzieliłam je do doniczek no i na stych - bo wysadzać za wczesnie. Z 2 mam 20 A jaki ładny ogródek na strychu sie mi zrobił Pozdrawiam
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
yolka 18:38, 30 sty 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Ale patent z tym pampersem Wnuki sikajace wyjechały, ale... pampersy się ostały, mogę je wodą zmoczyć... w ostrateczności...: Resztę muszę doczytać o ile się dogrzebię, mozliwe, że będzie petycja o powtórzenie co dalej z powstałym hydrożelem. Ale wesoło u Ciebie - fajne to...D
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Urszulla 18:43, 30 sty 2015


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21853
Aniu, nowe trendy w ogrodnictwie, ha,ha
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
agata19762 19:40, 30 sty 2015


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Aniu po tych fotkach widzę, że za jakiś czas czeka mnie przesadzanie
jak za małe rośliny...to pusto na rabatach...jak duże to znowu za gęsto
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Mala_Mi 19:49, 30 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Instrukcja stosowania pampera innego niż zalecane na opakowaniu:
- nalałam w pampersa wody ile wlazło (próbowałam na sucho wytrzepać, ale to trudne)
- rozcięłam pieluchę
- wysypałam nasączone kuleczki żelowe do miski (z jednego pampersa wyszło około litra)
- wymieszałam kulki z ziemią do siewu i pikowania (tym razem wyparzyłam ziemię w piekarniku) ilość na czuja tak by ziemia była przyjemnie wilgotna
- posiałam nasionka i już... po 5 dniach podlałam ponownie, ale bardzo symbolicznie, bo jeszcze mokro jest, tylko na powierzchni ciut przeschło, a sieweczki jeszcze malutkie

Teraz czekam jak mnie Waldek obsztorcuje, że to nieekologiczne albo jakie inne...
Ale nawet jak obsztorcuje (czytałam ile się dało, ale ... chemikiem nie jestem) to i tak do doniczek balkonowych będę dawać ten wynalazek Może przestaną mi wysychać moje kwiatki

Ale mam zostawione takie ciut użyte... mocznik w rozcieńczeniu nie szkodzi roślinom.. czytałam książkę "Czas na działkę" w której ogrodnicy równo oddawali mocz na kompost

Jak ktoś powie fe..to ja się zapytam, a obornik to co??? Cacy taki??

proponuję przeczytać ten artykuł..warto

Dzisiejszy pampersik był nie do odzyskania


Następna próba z lekko użytego pampersa... ale to już wtedy gdy zacznę podlewać na zewnątrz Jakoś w domu wolę tradycyjne metody
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
paniprzyroda 20:06, 30 sty 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Uśmiałam się z dzisiejszego pampersika ale to rzeczywiście dobry patent na wysychające szybko podłoża np. np w ceramicznych donicach, zastosuję dla agapantów plus skórki z bananów Pozdrawiam, u nas ziimno
____________________
Dwa ogrody
olaw 20:11, 30 sty 2015


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
A ja dziś siałam pomidorki według Twojej instrukcji z pampersem i powiem że super sprawa!

Dzięki za takie nowinki jeszcze muszę sałatę posiać bo trochę gotowej ziemi zostało

Buziak
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
Rench 20:13, 30 sty 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Przy okazji skórek z banana poczytałam i o moczu
http://www.homegrownfun.com/natural-fertilizers-around-house/

Człowiek sie całe życie uczy.......
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Mala_Mi 20:37, 30 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Rench napisał(a)
Przy okazji skórek z banana poczytałam i o moczu
http://www.homegrownfun.com/natural-fertilizers-around-house/

Człowiek sie całe życie uczy.......


to luźne tłumaczenie z artykułu podanego przez Renię

"Mocz ludzki - Brzmi obrzydliwe, ale mocz jest uważany za sterylny, jeśli pochodzi od zdrowego i wolnego od wirusów i infekcji człowieka. Posiada dużo azotu, mocznik zawiera więcej fosforu i potasu niż wiele nawozów, które kupujemy w sklepie! Jeśli pomidory, które były nawożone siusiami działaja Ci na "nerwy", spróbuj go kompostować. Dobry stosunek moczu do wody wynosi 1: 8. Można kubek moczu wlać do 8 kubków wody w plastikowym wiaderku i używać na zewnątrz do nawożenia roślin. Wlać 2 kubki na obwodzie każdej małej roślin. Dla średnich dodać 4 kubki a duże rośliny zasługują na dobrych 6 kubków osobistego wywaru."
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies