Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

cyma2704 10:30, 25 paź 2014


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 140
Wspaniały ogród, kuchnia, budownictwo, czy te talenty się dziedziczy, czy wypracowuje. Twoje żurawki są zachwycające, ciągle wracam do różnych faz ogrodu i próbuję coś stworzyć u siebie. Przeczytałam wszystkie Twoje rady odnośnie żurawek, a i tak u mnie nie chcą rosnąć. Nie poddam się jednak.

Wywód dotyczący fachowców trafny, właśnie skończyłam budowę domu i pewnie miałam szczęście, bo fuszerki niewiele było, ale uczyłam się kolejnych etapów i pilnowałam fachowców. Łatwo nie było, bo baba rządząca na budowie to dyshonor dla budowlańców.
____________________
Sonia
Luki 12:35, 25 paź 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Iwonko znajomy leśniczy zawsze mnie w częśc zaopatrzy jak poprosze, po reszte śmigam na działke do ciotki, która jest zalesiona świerkiem
Pomysły na ten rok mam w głowie i trudno to przekazać słownie bo moja głowa to wielki bałagan myśli i pomysłów. Głównie wianki, do tego pomysł na mini choinki i wieńce/stroiki adwentowe, a w swoim pokoju muszę bardziej pokombinować z różnymi rozwiązaniami Przywołuje zeszłoroczne rękodzieła, ale tak dyskretnie bo dopiero mamy koniec października 1 2

Sonia w moim przypadku na pewno nie dziedziczy, ale czy to talenty... wczorajszy debiut z sernikiem nie nazwałbym talentem moja wina, że mi się szklanki z łyżkami pomyliły, ale na szczęście wyszedł tylko bardziej zbity
Z żurawkami dasz sobie rade, trzeba im dać troszke czasu i najlepiej troszke kompostu w nóżki
No ja miałem doczynienia z dwoma budowami, a ta najbliższa bo za płotem przysporzyła niestety wiele kłopotów, beznadziejni fachowcy od samego początku do końca się zjawiali, ale na szczęście się skończyło, chociaż niektórych rzeczy już poprawić się nie da.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
iwonadm 23:33, 25 paź 2014


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Jak tam prace jesienne, ja kupiłam 1 rh i 3 carexy mam nadzieję je jeszcze wsadzić pozdrawiam
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
gierczusia 21:08, 26 paź 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Cofnęłam się aż do zdjęć bifor / after.. Naprawdę super wyszło ..widze,że u wielu osób ostatnio taka akcja .. Cos nas ta jesień nostalgicznie i porównawczo nastraja

Dyplomu gratuluje .. Lepiej papier mieć niź nie mieć
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Bea 21:31, 26 paź 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
Dyskretnie wianki zeszłoroczne zobaczyłam.Fajowe

Już przygotowania i plany na ten rok masz.

Ja jeszcze o tym nie myłślę, ale może trzeba.

Po 15 na giełdzie sezon świąteczny ma się zacząć.



____________________
Beata W miniformacie
Luki 21:54, 26 paź 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Iwono prace jesienne ciągle czekają, jakoś nie potrafie się przestawić na takie niskie temperatury, ale od jutra mobilizacja bo ma być w miare ciepły tydzień o ile można to ciepłem nazwać COś bym z chęcią jeszcze posadził, ale stop na ten rok.

Elu mnie jakoś wyjątkowo w tym roku jesień aż tak nie dołuje, no być musi moje narzekanie tego nie zmieni, a czym bardziej się marudzi tym bardziej się ciągnie co nie zmienia faktu, że zimy nieznosze

Beato w zeszłym roku zabrałem się za późno, ale to był w sumie pierwszy raz i na próbe, a w tym mam tyle do zrobienia, że chcę się wyrobić z tym wcześniej no i też na giełde poluje
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Iwk4 22:19, 26 paź 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Łuki, dzięki za przywołanie 1 i 2. Zobaczyłam, zaraz sobie pomyślałam, że człowieku, po pierwsze masz talent, po drugie wszystko wymuskane, chciałabym, aby moi chłopcy choć troszkę porządku takiego mieli. Ozdoby piękne i nie takie czasochłonne. Potem , tak za miesiąc wkleję moje zeszłoroczne. Robione przy świecach z dzieciakami, jak prądu 3 dni nie było. Potem zbierałam cekiny po podłodze, ale efekt był. W tym roku muszę pomyśleć o wiankach
Może zacznę od jesiennych
____________________
Ogródek Iwony II
Mala_Mi 13:26, 27 paź 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484

w tej branży każdy szuka jak najbardziej ekonomicznego podejścia co niestety odbija się na jakości... idealnym przykładem jest polskie prawo przetargowe, jak coś ma być wykonane na wysokim poziomie, gdy tak na prawde wybierane są oferty najtańsze robione po najniższej lini oporu, różnice w cenach czasem są ogromne.
To samo tyczy się mentalności polaków co do współpracy z architektem, najleiej kupić projekt z katalogu bez szczegółów, bez żadnych konsultacji, bo po co przepłacać za projekt, a przecież od projektu zależy funkcjonalność domu i ilośc problemów, które wynikną podczas budowy. Mógłbym długo na ten temat rozmawiać, ale to nie miejsce przecież Oby jak najmniej Kazków i Zenków.


Zgadam się.... temat rzeka.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Luki 19:36, 27 paź 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Iwonkobardzo mi miło. Ja w tym roku troszke się napracuje w tej sprawie, ale nie ukrywam, że to lubie i odpoczywam przy takich robótkach. Z tym "nieczasochłonne" to bym się w ogóle nie zgodził samo przyklejenie tej drobinicy na tym czerwonym to ponad 3 godziny

Aniu coś mi się wydaje, że w tej tematyce mielibyśmy o czym porozmawiać, a temat to rzeczywiście taka Amazonka z wieloma dopływami
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Iwk4 20:58, 27 paź 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Luki napisał(a)
Iwonkobardzo mi miło. Ja w tym roku troszke się napracuje w tej sprawie, ale nie ukrywam, że to lubie i odpoczywam przy takich robótkach. Z tym "nieczasochłonne" to bym się w ogóle nie zgodził samo przyklejenie tej drobinicy na tym czerwonym to ponad 3 godziny


A co powiesz na przyklejanie cekinków na styropianową bombkę metodą :szpileczka, koralik, cekinek, klej, kulka Aż do zapełnienia całej powierzchni?
To nie licytacja, ale robiłam czerwono - zielone, a potem stwierdziłam, ze mi kolorem nie pasują, bo słabo były widoczne na choince. W tym roku chyba srebrne będę robić
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies