Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 20:41, 04 lis 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Agnieszko, z ziemiórkami walczyła Mała Mi. Nie wiem tylko, czy skutecznie i czy ekologicznie

A ja znalazłam takie coś:
http://www.slonecznybalkon.pl/2013/06/ziemiorki-pozbadz-sie-ich-ekologiczni/
Pułapka na ziemiórki
"Do małego pojemnika wlewamy miksturę składającą się z następujących składników:
1 łyżka octu jabłkowego lub winnego
1/2 szklanki wody (może być trochę mniej / więcej – nie ma to większego znaczenia – chodzi po prostu o to aby rozcieńczyć ocet)
~ 1 łyżka płynu do mycia naczyń
żółty barwnik (np. kurkuma)

Tak przygotowaną pułapkę stawiamy obok zaatakowanych roślin. Kolor żółty i zapach octu przyciąga ziemiórki, które topią się w takiej pułapce ze względu na zawartość płynu do mycia naczyń, który zmniejsza napięcie powierzchniowe wody. Taka pułapka zadziała również na owocówki, ale będzie skuteczniejsza gdy do mikstury dodamy np. słodkiego syropu, soku jabłkowego, cukru, słodkiej herbaty itp. Sama pułapka nie wygląda bardzo atrakcyjnie – szczególnie kiedy zacznie działać… Jednak działa. W ten sposób pozbywamy się dorosłych osobników, które nie składają przez to jaj i musimy poczekać kilka tygodni aż cały cykl rozwoju ziemiórki przeminie aby wybić wszystkie szkodniki."
____________________
Ogródek Iwony II
Mala_Mi 22:00, 04 lis 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Iwona.. walczyłam.. pułapki takie się nie sprawdziły Poszła chemia.. skuteczna

Czy wiesz, że jesteśmy pokrewne dusze?? Tak mi Pinterest napisał.. mamy taki sam gust
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
kamila66 22:22, 04 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Witam się przyszłam tu za pewnym Jeżem przeczytałam przepisy gnojówek i wywarów i wiem, że muszę tu zostać.
Zaznaczam będę jutro miłej nocy
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
AgnieszkaW 07:06, 05 lis 2015

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Dzięki za "pułapkę", ale skoro Ania mówi, że nie pomogło, to pewnie spróbuję jakichś pałeczek nawozowych ze środkiem chemicznym, a może jednak pierw "pułapka" - sama nie wiem. Będę probować po kolei.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Dominika11 08:07, 05 lis 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Witaj Iwonko w końcu trafiłam do Twojego pięknego ogrodu Będę zaglądać
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
09:03, 05 lis 2015
Jakie interesujące tematy Iwonko

Miło mi,że moje dyńki znalazły się w Twoim jesiennym folderze na pinterest Dziś sobie popatrzę tam u Ciebie bo sporo ciekawych inspiracji zebrałaś
anka_ 10:20, 05 lis 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
AgnieszkaW napisał(a)
Jakie tu ciekawe tematy, a na domowe ziemiórki jest jakiś patent (poza środkami chemicznymi), bo mi po domu fruwają czarne muszki, które wyłażą z doniczek?

U mnie na ziemiórki sprawdza się od lat herbatka nikotynowa. Tytoń z 3-4 papierosów wrzucamy do litrowego słoika i zalewamy wrzątkiem. Po ostygnięciu podlewamy roślinki (razem z tymi fusami z tytoniu). Ważne żeby podlewać wszystkie rośliny w domu jednocześnie.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
ryska 10:41, 05 lis 2015


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11644
Mnie udało się wypędzić ziemiórki łupinami od czosnku wymieszanymi z ziemią w której mieszkają. Pułapki octowe tez mi nie działały
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
polinka 11:43, 05 lis 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
anka_ napisał(a)

U mnie na ziemiórki sprawdza się od lat herbatka nikotynowa. Tytoń z 3-4 papierosów wrzucamy do litrowego słoika i zalewamy wrzątkiem. Po ostygnięciu podlewamy roślinki (razem z tymi fusami z tytoniu). Ważne żeby podlewać wszystkie rośliny w domu jednocześnie.


Fuj! Ale to musi cuchnąć
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
AgnieszkaW 11:50, 05 lis 2015

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Oj tak, tytoń to jest to. Kiedyś stosowałam (chyba jakieś 25 lat temu he, he - jak paliłam), ale odkąd nie palę, zapomniałam całkiem o tym sposobie. Łupiny z czosnku? Też spróbuję. Dzięki dziewczyny
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies