Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

KasiaWB 18:29, 11 wrz 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Bogda napisał(a)
Kasiuchna, ale mnie wkurzasz tymi gęstymi rabatami-u mnie takie przeciągi na moichmasz taki busz, że nie musisz pielić-jak ja zazdraszczam!!!!!!!!

Kwiatuchy takie dorodne...i kompościk cudnypokaż jak prace budowlane


Bogda, jesteś niemożliwa ) Do roboty Kochana trzeba się zabrać, samo się nie zrobi Rabatki powstawały od 2011 r. Wszystkie roślinki jak pamiętasz kupowaliśmy malutkie, a na działce nic nie było, albo tylko chwasty. To co posadziliśmy ładnie sobie rośnie. W tym roku nic nie sadziliśmy. Minimalna pielęgnacja, podlewanie i trochę nawożenia i tak jest. Pielenie nas nie omija ) Jeszcze dużo pracy nas czeka aby zagospodarować drugie tyle i rozsadzić to co jest.
Trzymam kciuki za Twój ogród i w przyszłym roku przyjedziemy na jego inspekcję
Serdecznie pozdrawiam!

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 18:29, 11 wrz 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
rozajerycha napisał(a)


Bogna,a widzisz jak niewiele czasu trzeba ,żeby tak bujało ...???


____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 18:32, 11 wrz 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
rozajerycha napisał(a)
Pieknie i jakie porządki wzorowe ! To się wyżyłaś ))
Pozdrawiam Katarzyno.


Dzięki Martuś
tak się wyżyłam, że teraz leżę chora... Bardzo się przeziębiłam niestety... Kuruję się aby stanąć szybko na nogi.
Pozdrawiam!!!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 18:46, 11 wrz 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Gabriela napisał(a)
Kasiu, cudny, gęsty ogród powstał. Imponujące te hortensje i w ogóle wszystkie kwiaty.
Nie pocieszę Cię z bukszpanami - miałam to samo w zeszłym roku i już po nich, nie pomógł Previcur. Załatwiła je zbyt duża wilgoć i mokra pogoda. Straciłam tak osiem dużych, pięknych kul.


Dziękuję Gabrysiu cieszy nas bardzo ten kawałek, bo mamy namiastkę ogródka Dalsze nasadzenia wstrzymywane są tylko przez prace, które muszą być wcześniej wykonane... Może wiosną coś się ruszy.
Z tymi bukszpanami to mnie zmartwiłaś. Miałaś poważne straty. Oby nam wszystkiego nie załatwiło. Planuję docelowe nasadzenia również z bukszpanu, a teraz zastanawiam się czy trochę nie ograniczyć bukszpanu w ogródku. Jak nie ograniczę, to muszę zaakceptować ryzyko ewentualnych strat jednak będzie to dość kosztowne zobaczymy mam jeszcze czas.

Serdecznie pozdrawiam!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 18:51, 11 wrz 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Aneczka napisał(a)

O matulu moje oczy, co one widzą? Coś pięknego! Jaka to hortensja ta po lewej stronie jak mniemam Vanilki i jeszcze ta druga z lewej strony zdjęcia?


Cześć Aneczka dziękuję. Nie wiem o którą dokładnie pytasz, ale ograniczyłam ilość hortensji do kilku rodzajów: jest po kilka krzaczków Anabell, Grandiflora, Limelight. Mam jeszcze pojedyncze egzemplarze: Great Star (kupiona na próbę), Vanille Fraise i Bobo.
Zamierzam uporządkować nasadzenia tzn. jeden rodzaj w jednym miejscu, bez mieszania odmian.

Pozdrawiam!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 18:53, 11 wrz 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Marzena2007 napisał(a)
Z bukszpanami kicha, aby się odbudowaly potrzeba kilka lat. Czy wytrzymasz?


Nie wszystkie zaatakowane, więc może nie będzie tak źle. Cały czas uczę się cierpliwości, a jak mi jej zabraknie, to odkupię braki )
Buziaki
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 18:53, 11 wrz 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Pozdrawiam i idę się kurować....
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
nieszka 18:57, 11 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
KasiaWB napisał(a)


Pięknie ten różowy hortensjowy misz masz wygląda! Ładnie się wybarwiły, u mnie niestety przypalone słońcem i brzydkie brązowe. Chociaż i liście jakieś żółte więc nie wiem czy to nie grzyb. I na bukszpanach u mnie też zaraza szaleje! A dopiero co zaczęły wyglądać
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Sebek 19:03, 11 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kasiu, jak to pięknie teraz wygląda - nie mogę się doczekać jak zaczniecie wszystko wykopywać - będzie niezły serial Łączę się w bólu z bukszpanami - choć u mnie mimo tego, że się posypały to jednak od razu się odbudowały i nie rażą mnie badylki bez liści... Z jednej strony liczę na łagodną zimę, bo będę dużo jeździć, ale z drugiej strony przydałby się ostry mróz, żeby wszystkie plagi nawiedzające nasze ogrody zostały unicestwione... Polakowi i tak nie dogodzi
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Joku 21:04, 11 wrz 2014


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12096
Kasiu, przepiękne są twoje hortensje. Wypatrzyłam też bardzo stylowy płotek w przechowalniku . Fajnie wygląda takie zszarzałe drewno.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies