Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

popcorn 13:35, 30 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ewo, pewnie, grunt to podejście. Ale jak wszyscy dookoła traktują te szopki jako coś normalnego, naturalnego, zawsze tak było i będzie, a tylko ja się "czepiam" i nie zgadzam się... czuję się wykluczona.
M.in. też dlatego chciałabym żyć w bardziej neutralnym światopogrądowo i religijnie kraju.
W Warszawie było łatwiej, nie było obowiązkowej religii w przedszkolu; tutaj niby obowiązku brak, ale była lista kto chodzić nie chce, a nie kto chodzić chce... I moje dziecko chodziło, bo byłoby jedynym które by nie chodziło... zostałoby wyproszone z klasy. A powinno być odwrotnie, dzieci które chciałyby chodzić, powinny gdzieś iść i tyle. A tym nie chodzącym kontynuowane zajęcia... ech

Mnie ten okołoświąteczny szał przytłacza i denerwuje. Mam nadzieję na tanie bilety do Meksyku lub na Sri Lankę i spadam

Ja usiłuję pracować, Młoda śpi, niedługo się obudzi, pewnie... na ogródkowanie za zimno ale w sobotę może pozbieram resztki rożlinne, zadołuję varelki i podoniczkowane cebulowe. I tyle
____________________
Mój nowy ogródek
Ewa_w_ogrodzie 13:44, 30 paź 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Przestań z tym wykluczeniem. Chociaż u Ciebie nie byłam i jaka tam presja nie wiem. Ja tak jakoś nie zastanawiałam się co "sąsiedzi" z grobów obok pomyślą, właściwie nie znam tych ludzi. Z religią to ja mam inne doświadczenia musiałam się dopominać i pisać jakieś specjalne oświadczenie że chcę żeby chodziła. Ale mieszkam w bardzo wielowyznaniowej miejscowości, ponoć najbardziej na mapie Polski, więc u nas pewnie to inaczej wygląda.
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
popcorn 13:48, 30 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wiesz, chodzi mi o to, ze boję się cokolwiek powiedzieć - spotykam wiele osób przy okazji porannego odprowadzania dzieciaków na przystanek. I ostatnio tylko przygryzam usta i staram się wywracać oczami tak żeby inni nie widzieli. Generalnie masakra.
A reszta przytakuje. ech
Ja mam to wszystko w d. Ale Młoda już nie. pani na religii odhacza dzieci kto był na mszy a kto nie. W pierwszej klasie?? Rozumiem gdyby to było przygotowanie do komunii, ale do tej imprezy jeszcze 1,5 roku?? WTF...
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 13:48, 30 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wisła? Ta w górach? Nie wiedziałam że tam wiele wyznań!
____________________
Mój nowy ogródek
malkul 14:20, 30 paź 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Wykluczona Karocio, uwielbiam cie własnie za poglądy! i pasje!
I "wariactwo".
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
popcorn 14:23, 30 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gosia, ale ja się cały czas zastanawiam, czy ze mną jest wszystko ok??? Chyba nie bardzo, skoro jako jedyna zauważam zaniechanie, spolegliwość, tumiwisizm wszystkich dookoła?? To jest normalne? Tak ma być? Dlaczego mamy się z tym godzić??

Mam dość. Ostatnio nawet wiadomości nie czytam (oglądanie zawiesiłam już bardzo dawno temu), bo mnie krew zalewa...
____________________
Mój nowy ogródek
Pszczelarnia 14:26, 30 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Olili napisał(a)
(...)
Weszła na cmentarz,stanęła i z jej pełnej zachwytu piersi się wydobyło :
ŁAŁ TO JEST ŻYCIE MAMO !!!!

(...)


Świetne .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
popcorn 14:27, 30 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
ano
____________________
Mój nowy ogródek
Olili 14:27, 30 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
nie spadaj jeszcze,napisałam na priv
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
popcorn 14:28, 30 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Odpisałam
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies