Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "Kalina"

Mój zielony świat 20:26, 16 maj 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Do góry
Pamiątka ze spotkania u Szmitów, lepieżnik japoński variegata

kiścień makijaż

kalina ugina się pod pomponami


Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów... 13:32, 16 maj 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Kukliku, piękne rzeczy nabyłaś. Aż mi apetyt wzrósł. Ale skromnie. Nabyłam powojnik JP2. A ponieważ róży Rose de Rhest już sobie nie mogłam kupić - kupiłam rodzicom.

U Ciebie pięknie i te różne ciekawe rośliny ładnie rosnące. U mnie przechowywanie roślin nie kończy się dobrze. Staram się na bieżąco wkopywać - ale potem efekt taki, że przesadzam.
Kalina koło ławki będzie dobrym sąsiedztwem. Kolor nie ma znaczenia. Nie gryzie się.

EDIT: siła myślenia. Ty byłaś u mnie na wątku a ja teraz u Ciebie. Ale jak zobaczyłam Pęchcin i Ciebie z Gonią i Danusią to mi się Anglia przypomniała.
Działeczka koło Muzeum 12:18, 16 maj 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Do góry
Po raz kolejny obejrzałam "How to be a gardener" Alana Titmarsha. W odcinku 2 drugiego sezonu podaje on swoje 10 roślin - "must have":

1. glicynia chińska
2. clematis 'Etoile Violette'
3. bambus Fylostachys złotobruzdowy
4. ciemiernik ogrodowy
5. geranium w odmianach
6. liliowiec w odmianach
7. narecznice
8. kalina wawrzynowata
9. werbena bonariensis
10. przywrotnik

Te rośliny wymienione są jako piękne, bezproblemowe w uprawie, tzw. pewne typy.

Więcej o tych programach można znaleźć tutaj

Co Wy na to?
Mój kawałek raju II 10:49, 16 maj 2013


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Do góry
Kalina angielska Viburnum carlcephalum (x)
Wiesz moze co znaczy ten x w nazwach roslin? Czasem wystepuje, nie wiem co oznacza. Milego dnia
Pszczelarnia 00:45, 16 maj 2013


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Do góry
Super zdjęcie


Kalina podobna do mojej, więc obstawiam Burkwooda. Przebarwiają jej się liście jesienią kolorowo i czerwono?
Grządki kuchenne...ach ..wzdycham, bo nie mam Cudne.
Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów... 00:25, 16 maj 2013


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Do góry
monteverde napisał(a)
Iza kazanek śliczny,hosty i inne kwiatki i zdjęcia z Pęchcina a jak nazywa się ta nasza kalina? pozdrawiam

Pamiętam, że angielska ale ma jeszcze jakąś kartkę i po łacinie, jutro sprawdzę to Ci napiszę Cały czas się zastanawiam nad miejscem dla niej. Bo wymyśliłam przy ławeczce, żeby się nawąchać, Goniak mówi, że dobrze, ale teraz myślę, że białe kwiaty będą na tle białej ściany domu. Czy to dobrze? Może być jeszcze na tle tuj, ale tam ciężko będzie wąchać, a zapach boski... Nie miała baba kłopotu, kupiła se kalinę...
Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów... 00:19, 16 maj 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Iza kazanek śliczny,hosty i inne kwiatki i zdjęcia z Pęchcina a jak nazywa się ta nasza kalina? pozdrawiam
Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska 22:02, 15 maj 2013


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Do góry
Drogie Dziewczyny Dzisiaj nie dałam rady zrobić żadnych zdjęć, bo byłyśmy z Anią na fajnych warsztatach z decoupage na szkle, techniką spękań Odkryłyśmy chyba nową pasję, którą warto rozwijać Dzięki Ania, za kolejne miłe spotkanie
Natomiast mój M przywiózł mi dziś od mojego kolegi z pracy 3 ogromne bukszpany, oczywiście samodzielnie przez niego wykopane z ogrodu kumpla. Dzięki T i dzięki mój M Wiem, że nie było to łatwe
Wyglądają bardzo niesfornie, ale mają potencjał na stożki Jutro spróbuję je przyciąć i muszę dla nich znaleźć odpowiednie miejsce

Zobaczymy, jak mi to wyjdzie Nie mam jeszcze wprawy w przycinaniu i formowaniu, bo mój ogród raczej do niesfornych właśnie należy

Dzięki wielkie, że do mnie zaglądacie i pamiętacie o mnie i moim ogrodzie Jutro będą nowe fotki, azaliom pękają pąki, zaraz będzie kolorowo, rh odm. miniaturowa B. Novinka w zasadzie po tych deszczach już przekwita. Kwitnie już następna kalina, wychodzą hosty.
A wiecie, że dziś święto niezapominajki? Moje kwitną na niebiesko i różowo
Pozdrawiam Was serdecznie
Liliowo i kolorowo:) 20:38, 15 maj 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Piękna wiosna wszystko tak pięknie kwitnie i pachnie Kwitnie wiciokrzew i powojnik no i kwiatki co nie znam nazwy. Kwitnie kalina no i buk teraz jest najpiękniejszy
Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II 16:42, 15 maj 2013

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
Do góry
Irenko piękne, piękne te irysy, i kolorem i kształtem, takie romantyczne, starodawne... Zachwycające te rabaty z kulkami bukszpanów smukłymi tulipanami i kalina bardzo dekoracyjna, świetny ten Twój ogród : )
Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB 12:25, 15 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Do góry
Witak Kasiu.
Nadrobiłam zaległości, podziwiałam i z zachwytu wzdychałam. Kalina przepiękna.
Pozdrawiam
Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II 09:30, 15 maj 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Do góry
Tulipany zachwycające, a hosty, tamaryszek, kalina, rh, iryski - wszystko u Ciebie w zaciszu i żyznej ziemi tak pięknie i zdrowo rośnie! Wracam jeszcze raz się napatrzeć na te cudowności
Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II 05:04, 15 maj 2013


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Do góry
człowiek po nocy wstawac musi, żeby nadgonić ilości naprodukowanych stron.. listości nic
Pięknieje Twój ogród w oczach, a tulipanki liliokształtne - te, które miały być białe, a są fioletowe - sprawiły być może psikusa, ale pasują tam jak ulał Piękny kolor i kształt i wysokość. Cudo!
Firletka.. coś mi to powiedziało i pobiegłam zobaczyć czy moja, którą dla mnie przygotowałaś raczyła się przyjąć... ale nie raczyła, nie wytrzymała pewnie ciągłych zmian koncepcji i przesadzania
O psiaczku doczytałam... i cieszę się, że są jeszcze tacy ludzie jak Ty Psiuńka, która u was zawita będzie miała raj na ziemi, bo wiele w Tobie ciepła i życzliwości dla świata
A wracając do ogrodu - poczułam się jak w żywej encyklopedii roślin Tamaryszek, kalina, hosty potwory i spółka, byliny, tulipany, ambrowiec, bukszpany.... wszystko jest i wszystko pięknie ze sobą współgra
Aż boję się sobie uświadomić, ile pracy musiałaś włożyć w ten ogród Tym bardziej chylę czoła i zbieram - wirtualnie - plon Twojej zeszłorocznej pracy
OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE..... 02:12, 15 maj 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
Natomiast kalina pieknie zaczyna kwitnąć


a azalie japońskie tez już są prawie prawie gotowe do pokazania swoich kwiatów
Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II 16:08, 14 maj 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
teraz rządzi tamaryszek i kalina,

Ogród, a może coś więcej..... 09:46, 14 maj 2013


Dołączył: 24 sty 2013
Posty: 132
Do góry
Rajska jabłoń.


Kalina



Nasz ogród, my i psiarnia:) 09:39, 14 maj 2013

Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 77
Do góry
DZiękuję wszystkim za powitanie, za przybycie i zaproszenie
U nas na razie cisza, w czwartek ma coś ruszyć ( ścieżki, mała architktura .
A ja zastanawiam się nad roślinami i rabatami. Marzy mi się m.in zakątek brzozowy z wrzozami ( coś ala Danusi w ogrodzie z lustrem, jest piękny , dla niego miejsce w ogrodzie nawet mam. Mam też jedną brzózkę , stoi w donicy przy domu, namierzyłam już szkółkę z brzózkami i dokupię jeszcze 2 takie: ( foto wzięte z netu, mam nadzieję,że nikt się nie obrazi)

Coś ala to cudo przyspiesza bicie mego serca ( też znalezione w necie):
(plus Danusiowe białe hortensje bukietowe

rozmarzyłam się.....

Byłam wczoraj w szkółce. Zabrałam 2 koleżanki, dostałyśmy kociokwiku z zachwytu i efektem naszego wypadu stały się:
- 4 piękne rorodendrony + 1 mniejszy w gratisie
- 2 cudne pierisy
- kalina koralowa" roseum"- piękność w każdym calu
- magnolia zimozielona (
- buk purple fontain - o rany! nie mogłam bez niego wyjść
Jestem szczęśliwą posiadaczką tych cudeniek i mają one już w większości swoje miejsca w ogrodzie
Jak tylko zrobię fotki (jutro), napewno wam pokażę
Gabisiowy ogród...początki....:-) 09:04, 14 maj 2013


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Do góry
Kolejna porcja zdjęć...z budzącego się do życia ogrodu

Kalina już za moment będzie kwitła...ma tak nabrzmiałe pąki:





Powojnik też pięknie odrasta po zimie,niczym nie okrywany,miał jedynie kopczyk z kory przy korzeniach,oraz nowe przyrosty świerka:


Pszczelarnia 08:42, 14 maj 2013


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Do góry
[[Pszczelarnia napisał(a)
A za nimi kalina (jaka?): pachnie przecudnie, mgliście słodko. Uraczyła mnie w tym roku większą ilością kwiatów (mroźny przeciąg zimowy nie służy jej):





Pszczółko mnie się wydaje że to kalina szorstkolistna
To właśnie tu 06:27, 14 maj 2013


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Do góry
Dzidka napisał(a)

I co ja mam teraz zrobić?
Obiecałam sobie, że już nie będę katowała Was zdjęciami kalin.


Czy ja muszę być konsekwentna

Kalina hordowina, od której się zaczęło.




Od lewej Burkwooda AR i angielska.


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies