Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "tawuły"

Lecę w kulki... 19:42, 18 kwi 2012


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Do góry
Wieloszka napisał(a)
Aniu, tawuły piękne, też je bardzo lubię i mam chyba tę samą odmianę - czy to "Goldmound" czy "golden Princess"?


...''little princess'' pisało, ale tego jest tyle.........i tak podobne..., że następną partię kupowałam w tym samym sklepie, żeby mieć pewność, że to samo...

Przycinam je bardzo mocno na wiosnę, potem latem idą do fryzjera jeszcze raz...zależy mi na zwartych półkuleczkach, niekoniecznie na kwiatach, ale i tak się pojawiają...

Potwierdzam, nie obcinane dziczeją i są brzydkie, dzięki cięciu odnawiają urodę...
Lecę w kulki... 15:10, 18 kwi 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Do góry
Dzięki Wieloszka! Masz rację! Mój błąd, mój błąd, mój błąd To ja miałam tawuły właśnie. I wszystko się zgadza: nie cięte - zdziczały.
Lecę w kulki... 14:27, 18 kwi 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Do góry
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
Witaj, tańcząca z kulkami Pięknie u Ciebie. Tak sie "czaiłaś" z tym ogrodem a tu proszę CUDO!!! Mogłabyś innym (tym mniej doświadczonym) doradzać. Zgadzam się z Danusią - konsekwencja w działaniu i dbałość. Chyba sobie to wytatuuję na czole i będę miała motto. Mam pytanie na temat tawułek: czy należy je przycinać? Osobiście bardzo lubię tawułki i miałam swego czasu takie w ogrodzie, ale urosły i zrobiły się nieciekawe. Ale te ich jasnozielone listki są takie piękne...lubię takie młode okazy - te większe już nie są tak ładne.

Aga, to co ma Ania, to są tawuły (spirea) a tawułki (astilbe) też są . Ja mam tawuły (spirea japonica) - trzeba je przycinać, żeby ładnie wyglądały - przynajmniej raz w roku, wczesną wiosną w kulkę. Jeśli rosną niecięte, wyrastają w większe, ale rzadkie krzaczki. A przycinane ładnie się zagęszczają. Poza tym rzeczywiście są bezobsługowe i bezproblemowe
Lecę w kulki... 12:01, 18 kwi 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Do góry
Aniu, tawuły piękne, też je bardzo lubię i mam chyba tę samą odmianę - czy to "Goldmound" czy "golden Princess"?
Lecę w kulki... 11:27, 18 kwi 2012


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Do góry
sylllwia napisał(a)
Też lubię tawuły za ich wiosenny i jesienny kolorek i za to że są bezobsługowe


Właśnie ! Tym skradły nam serce...bardziej mojemu M, ja bardziej wierna buxusowi też by mi tam pasował...
Lecę w kulki... 11:05, 18 kwi 2012


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Do góry
Też lubię tawuły za ich wiosenny i jesienny kolorek i za to że są bezobsługowe
Kubusiowo 22:04, 17 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Do góry
A tu samotnia dostała tawuły



a włochata derenie (które ledwo co widać na fotce)



I takie tam...

Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :) 16:19, 17 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Do góry
I - kule w trawie to mogą byc tawuły japońskie na przykład. Płotek można przysłonić pęcherznicą.
Ogródek Hanusi po zimie 23:25, 16 kwi 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Połowa tulipanów zmarznięta.Cesarskie korony ...wypadły.Świecznica wylazła tydzień temu,a teraz zbrązowiała od zimnego wiatru.Żonkile prawie bez kwiatów.Jedynie pierwiosnki dają ogrodowi trochę koloru.ale też nie jest to kwitnienie radosne,
Dziś przycinałam róże......prawie do korzenia.Ale wszystkie żyją....... no to jest nadzieja.
Tawuły pięknie przezimowały ,i mimo,że małe już znaczą kolorowymi listkami swoje miejsce.
Dziś paliłam różano- borówkowe gałęzie i odchwaszczałam maliny.W następnym pobycie ....nawożenie.

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1 22:22, 16 kwi 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Do góry
Za dużo tej wiosny u mnie nie widać, ale jeszcze uchwyciłam to:
klon czerwonolistny (chyba Crimson Sentry) ma piękne duże pąki

tawuły goldflame

i moje ulubione trzmieliny na pniu - wypuściły mnóstwo nowych świeżych listków




Miniaturowy ogródek 17:22, 16 kwi 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Do góry
Lenia mam. Biegam po innych wątkach, ale nie chce mi się zgrywać i wrzucać zdjęć. Robić w tym deszczu też nie bardzo. Marzenka ma rację - jestem aktywna w różnych miejscach, ale nie u siebie.

Skrzynię było gdzieś widać kawałkiem, zdjęcie w głównej roli muszę jej zrobić.

Jak roślinki? Już pisałam przed świętami. Jestem pozytywnie zaskoczona żurawkami - prawie wszystkie oberwałam do gołej karpy i prawie wszystkie wypuściły listki, niektóre całkiem sporo.
Hakuro, tawuły i berberysy wreszcie wypuszczają listki. Ale wszystko powoli, powoli, ten brak słońca usypia roślinki.
Za to trawa prawie piękna, soczyście zielona z paroma łysymi plamkami. Cudownie przezimowała.

Mokro na działce nie jest specjalnie. Dreny robią swoje. Za płotem na polu błoto, u nas mokro, ale dziury przy chodzeniu się nie robią.



Kubusiowo 21:43, 15 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Do góry
Bogda napisał(a)
No teraz to dopiero 'widzę' ten plan, serio, dopiero jak zobaczyłam sznurki to sobie bardziej pokojarzylam...ale faktycznie kosić będziecie mieli niewiele!

Już widzę, że super będzie!na kawkę już sie wpraszam...a co z samotnią?przenosisz?czy zostawisz jednak?


Bogda samotnia zostaje w starym miejscu Dostała nawet dwie tawuły w sobotę
Ogródkowy chaos u monitki 08:06, 15 kwi 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Do góry
monitka napisał(a)
Ok nika na razie aura taka że nigdzie nie mam ochoty się ruszać...

Zachęcona przez boćka pobawiłam się w gardenpuzzle z moim narożnikiem działki. Miałam problem z zapisaniem tego co stworzyłam i mimo pomocy nieocenionego Sebka nie dałam rady zapisać tego jakoś po ludzku...więc wybaczcie jakość bo zrobiłam to metodą chałupniczą

Opis od prawego dolnego rogu:
krzewuszka wariegata, obok ekraniku z cisa stożek (jak nie dostanę stożka z bukszpanu to może to będzie cyprysik o takim pokroju) pod nim dwie tawuły np. Goulmound cięte w kulkę, w narożniku śliwa Pissardi, obok wstawiłam rozplenice bo było pusto dosyć ale nie wiem czy to dobry pomysł, dalej ten duży krzew to w zamyśle jaśminowiec aureus, potem miskanty i hortensje Limelight a pod nimi cyprysik sungold. Dalej planowałam różaneczniki: 2 szt Cunningham's White a pod nimi inny który już mam u siebie.


Co o tym myślicie????


Monitka, czy robilas rysunek na zdjeciu swojego ogrodu? Sorki bo nie widze Sprobuj nie sadzic kilku pojedynczych roznych drzew, masz tu dwa rozne - daj albo jedno, albo trzy takie same moze....
Nasz mały, zielony świat. 18:55, 13 kwi 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Do góry
Basiu, a jak twoja historia z tą panią od tawuły - pięciornika? Zadzwoniła? Ja odesłałam i dostałam pieniądze na konto, więc niby OK, ale trochę zamieszania przy tym było.
Ogródkowy chaos u monitki 13:24, 13 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Do góry
Ok nika na razie aura taka że nigdzie nie mam ochoty się ruszać...

Zachęcona przez boćka pobawiłam się w gardenpuzzle z moim narożnikiem działki. Miałam problem z zapisaniem tego co stworzyłam i mimo pomocy nieocenionego Sebka nie dałam rady zapisać tego jakoś po ludzku...więc wybaczcie jakość bo zrobiłam to metodą chałupniczą

Opis od prawego dolnego rogu:
krzewuszka wariegata, obok ekraniku z cisa stożek (jak nie dostanę stożka z bukszpanu to może to będzie cyprysik o takim pokroju) pod nim dwie tawuły np. Goulmound cięte w kulkę, w narożniku śliwa Pissardi, obok wstawiłam rozplenice bo było pusto dosyć ale nie wiem czy to dobry pomysł, dalej ten duży krzew to w zamyśle jaśminowiec aureus, potem miskanty i hortensje Limelight a pod nimi cyprysik sungold. Dalej planowałam różaneczniki: 2 szt Cunningham's White a pod nimi inny który już mam u siebie.


Co o tym myślicie????
Pobojowisko czas zmian 08:52, 12 kwi 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Tu przy murku po prawej stronie masz samotnego iglaka,wywal go pod płot,a jeżeli chcesz ten murek zasłonić,to czymś w jednolitej formie,nie koniecznie iglak. Może tawuły cięte w przyszłości w kulki?
A ten samotny pieniek wysoki? To jakaś cenna figura? Nie pasuje mi pozostawienie go w tym miejscu.Jeżeli do wywalenia,to teraz.Bez sentymentów.Jako pieniek pod bluszcz zbyt długo będzie szpecił.
Ode mnie dzisiaj tyle.Zapowiada się niezły ogród!Pozdrawiam.
U Sebka - czyli ogrodowych rewolucji ciąg dalszy :) 00:05, 11 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Szałwia jest idealna do tawuły japońskiej "Goldflame"
U Sebka - czyli ogrodowych rewolucji ciąg dalszy :) 23:54, 10 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Do góry
Gosiu rabatka śliczna Sebek ten żywopłocik z tawuły japońskiej (jaką masz?) dałabym na przedłużeniu przywrotnika przed trawnikiem.

Ja tez już zmykam , dobranoc
Przedogródek Agniechy973 11:30, 10 kwi 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Do góry
No racja. Dzięki Ewo.
Nie wiem czy jeszcze zaglądniesz, ale chciałabym usłyszeć jeszcze Twoje zdanie co do wyboru tawuły japońskiej. Myślałam, ze już się zdecydowałam, ale jednak miotam się z wyborem. Chciałam uniknąć różowych kwiatków na tle żółtych liści i wybrałam tawułę Dart's Red. Teraz jednak zastanawiam się nad taką z żółtymi listkami, bo kwitnienie i tak jest stosunkowo krótkie, a coś mi mówi, że te żółte listki ładnie będą wyglądać z tą zielenią berberysu Green Carpet. No miotam się w sobie i mieszam, wiem, ale ja tak mam. Dopóki nie kupię nie zaznam spokoju, a wszystko rozważam po 10 razy. Czasem dobrze na tym wychodzę, a czasem przekombinuję.
Nasz mały, zielony świat. 09:31, 07 kwi 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Do góry
Ewciu, cisy jeszcze nie przycięe, ja sobie dalej myślę i czekam na ładniejszą pogodę, bo od kulku dni cięle silne przymrozki w nocy a i w dzień paskudnie.

Gabrysiu, ostatecznie dogadałam się z kobietą i zostawiam te pięciorniki, skoro są różowe, to kolorystycznie mi pasują a że posadzone w dosc trudne warunki, to może lepiej sobie poradzą niż tawuły.
Nie zmienia to jednak faktu, że takiej sprzedajacej nikomu nie polecę.

Muszę się pochwalić W czwartek wieczorem, w nocy prawie przyjechał do nas zajączek z prezentem wielkanocnym Wczoraj mąż skręcił stół i wypilismy pierwszą kawę siedząc na naszych pięknych krzesłach i przy pięknym stole Wiem, wiem, chwalipięta, ale tak się cieszę z tych mebli.
Po świętach jeszcze przyjadą 2 przęsła do wstawienia przy bokach pergoli, stworzy się taka jakby altanka, winorośl japońska kiedyś urośnie, będzie przytulne miejsce do siedzenia od wiosny do jesieni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies