Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 09:16, 03 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Helen napisał(a)
Magra, jak Ty coś podsumujesz, to w punkt

Pozdrawiam Ciebie serdecznie oraz właścicielkę wątku
Dobrego dnia
Właścicielka uprzejmie dziękuje Dobrego
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 09:19, 03 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
inka74 napisał(a)
Niezła sztuka altanka pod gołym niebem drzewa rosną. Czasami obawiam się, że za 10-15 lat my naszych ogrodów nie poznamy. Ciekawe czy osiągniemy efekt taki o jaki nam chodziło. Bo ładny, zgrabny buczek teraz może stać się dosyć szybko 15-20 metrowym monstrum. Nawet umbra docelowo małym drzewem nie jest.
Taaa, zaplanowanie drzew z uwzględnieniem ich docelowego rozmiaru to duża sztuka. Nie bez powodu największe rozkminy na forum dotyczą sadzenia drzew . Trudno jest nam to sobie wyobrazić, mając przed nosem cienki patyczek
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kawa 09:23, 03 cze 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
aaaaa mamowe kfiaaatki bardzo ładne tulipanowiec powala

mszyce brrr i wrrr i przypomniałaś że musze oprysk zrobić pw

a co do ambrowca to czemu krzywdzące opinie ma?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
galgAsia 09:24, 03 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Johanka77 napisał(a)
Ktoś tu ma talent po Mamusi
Że po Mamusi, to rzecz pewna, choć i Tatuś ogrodnicze zapędy ma duże. Te wszystkie drzewa i krzaczory to On, własnymi ręcami posadził, a te potężne pnącza też spod Jego ręki wyszły No i skłonności do cięcia po Tatusiu na pewno, Mama zawsze krzyczy, że za mocno! że nie trzeba!
A tak w ogóle to dzięki bardzo za stwierdzenie, że ktoś ten talent ma
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kasya 09:31, 03 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42176
galgAsia napisał(a)
Kasia, o ile mnie pamięć nie myli, to po ostatniej wichurze w 2018, kiedy odłamał się spory konar, Tato bardzo porządnie przyciął całe drzewo, można wręcz powiedzieć, że je ogłowił. Było to w zasadzie koniecznością, bo w przeciwnym wypadku drzewo zaczęłoby się przechylać w stronę domu i mogło być niebezpiecznie.
W tej chwili będzie miał jakieś 9-10 m, jest troszkę niższy niż dom. Szybko rośnie, w ciągu tych dwóch lat odrobił straty.

No bo ja się cały czas zastanawiam na ile go wypuszczać do góry żeby potem nie było za późno bo w jakimś momencie nie dam rady...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Johanka77 09:39, 03 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
galgAsia napisał(a)
Że po Mamusi, to rzecz pewna, choć i Tatuś ogrodnicze zapędy ma duże. Te wszystkie drzewa i krzaczory to On, własnymi ręcami posadził, a te potężne pnącza też spod Jego ręki wyszły No i skłonności do cięcia po Tatusiu na pewno, Mama zawsze krzyczy, że za mocno! że nie trzeba!
A tak w ogóle to dzięki bardzo za stwierdzenie, że ktoś ten talent ma


I skromność wrodzona

Moja też krzyczy, że za mocno
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
galgAsia 09:43, 03 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
antracyt napisał(a)

Wygląda na to, że to była bardzo popularna piwonia w czasach naszych babć. Mam taką jedną w ogrodzie, w spadku dostałam
Hostowa przyjemna dla oka, szczególnie z konarami winobluszczu w tle
No bo te chińskie piwonie to były wtedy jedyne chyba. Ja pamiętam wiejski ogród mojej Babci, gdzie piwonie, mieczyki, floksy, goździki, liliowce - jako coś absolutnie normalnego i niezbędnego. Bez tych roślin żaden ogród nie był "zrobiony"
Winobluszcz jest wszędzie, niestety to pięciolistkowy, więc czujnym trzeba być bardzo. A obok glicynia, kokornak i dławisz - tercet egzotyczny
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 09:59, 03 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kawa napisał(a)
aaaaa mamowe kfiaaatki bardzo ładne tulipanowiec powala

mszyce brrr i wrrr i przypomniałaś że musze oprysk zrobić pw

a co do ambrowca to czemu krzywdzące opinie ma?
Ambrowiec - że niby tak wolno listkuje na wiosnę że prawie jak katalpa się ociąga Ja tam nie zauważyłam, żeby się lenił
Mszyce mnie specjalnie nie zdziwiły - w lutym bodajże pokazywałam, że są, mają się dobrze i jojczyłam, że będziemy się z nimi mieli w tym roku... no i wykrakałam, głupia jedna

Tulipanowiec tak wrósł w otoczenie, ze dziwi mnie zdziwienie Ja bym pewnie posadziła lipę, która też duża rośnie, pachnie i jest miododajna Ale każdy lubi to, co lubi
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 10:02, 03 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasya napisał(a)

No bo ja się cały czas zastanawiam na ile go wypuszczać do góry żeby potem nie było za późno bo w jakimś momencie nie dam rady...
Tato dwa lata temu sam go obcinał po całości - miał wtedy 72 lata Więc wiesz... jeszcze dużo przed Tobą...

Johanka77 napisał(a)


I skromność wrodzona

Moja też krzyczy, że za mocno
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kawa 10:38, 03 cze 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Ja wiem czy ten ambrowiec to taki powolny?
jak już pączki są to liście to jest momemnt i tyle ich a jesienią jakie piękne
tulipanowiec jakoś swoją urodą mnie nie powala
ale jak mówisz co kto lubi
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies