Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 14:21, 17 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
darkowa napisał(a)
GalgAsiu, masz klimatycznie i świetnie Ci wyszła pergolka
Krysiu, jak miło czytać takie słowa, dziękuję
Pergolka rzeczywiście fajnie wyszła, choć przy niej jeszcze trzeba popracować. Ale to przy niższych temperaturach, bo upały nie pozwalają nawet bezkarnie poleżeć - za gorąco... Jakoś nigdy nie byłam wielbicielką gorąca i z wiekiem mi się to pogłębia. Mój komfort termiczny oscyluje aktualnie w okolicy +20C
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 14:27, 17 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
mrokasia napisał(a)
Zazdroszczę Ci urlopu .
Ta podłoga pod pergolą bardzo fajnie wygląda! To był dobry pomysł. Rzeczywiście taki śródziemnomorski zakątek. Pamiętasz, rozważałaś jak zaaranżować fragment pod bramą - kamyczki, rozmaryn, perowskia i trawy - bardzo by się to zgrało .
Tak, te kamyczki to był strzał w dziesiątkę i ślepej kurze ziarno Tylko złośliwie wrócili do ceny wyjściowej, podczas gdy ta z promocji była akurat - minus 30% to bardzo akuratna cena Na razie monitoruję cenę i stan magazynowy . Może jeszcze zejdą
Myślałam o tych kamyczkach do warzywnika i wzdłuż żywopłotu. Bardzo fajnie rozświetlają i porządkują przestrzeń. Pod bramą też by wyglądały dobrze. Pamiętam o tamtym pomyśle, mam go cały czas z tyłu głowy

Wakacje to najlepszy wynalazek człowieka
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 14:31, 17 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
inka74 napisał(a)
Bardzo przytulnie pod wiatą się zrobiło. Jest gdzie usiąść, poleżeć. Jestem ciekawa jak podłoga będzie się sprawowała. Nad podobną zastanawiam się u mnie.
Jak u ciebie zachowuje się hortensja Skyfall? Moja strajkuje i nie kwitnie
Miłego urlopowania!
Iwonka, moje Skyfall dotarły do mnie już kwitnące. Teraz, po posadzeniu, dosyć mocno się pokładają, ale po pierwsze młode rośliny i wiotkie łodygi, a po wtóre - pewnie dostały troszkę dopalaczy. Widzę, że idą nowe pędy z pąkami kwiatowymi, zobaczymy, czy też klapną...

Aktualnie wyglądają tak:
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 14:40, 17 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
sylwik69 napisał(a)
Miłego urlopu gdzieś na południu

sarenka napisał(a)
Pergola super, a stolik śliczny. Oby przyslali cały.
Wszystko ładnie rośnie u Ciebie, a że rozchodniki już zaczęły? U mnie linki dopiero co zaczęły kwitnąć, a Sundae fraise chyba w ogóle nie zakwitnie nawet
Na kilka nasionek i ja byłabym chętna jakby coś zostało

Udanego urlopu! My byliśmy nad morzem w małej miejscowości i było ok, ale w większych miejscowościach to już tłok- nie fajnie- byliśmy raz i nam się odechciało
Przez chwilę byłam na południu - w Szklarskiej Porębie. I tak jak uwielbiam to miejsce na ziemi, tak tym razem uciekałam, gdzie pieprz rośnie! Tak jak piszesz Megi - ścisk, tłumy, sznury samochodów... Oj nie, tegoroczne wakacje spędzę w ogrodzie
Stolik odsyłam kurierem w środę, mam nadzieję, że na następny nie będę długo czekała. Tak się nawet zastanawiam, czy nie kupić drugiego...
Nasionka odłożę, nie ma sprawy.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 14:58, 17 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
deszczowymaj napisał(a)
Asik ślicznie u Cię pomidory dają czadu Asiulku a z jakich odmian jesteś najbardziej zadowolona ?
Wiesz co, mam od kilku lat te same odmiany - Lubań, Green Zebra, Corazon, Hector. W tym roku dobrałam w ciemno jakieś malinowe sadzonki, bo moje - jak nigdy! - zaczęły padać jak muchy po muchozolu . A z koktajlowych mam w tym roku dwa - Black Cherry i Sungold. Tego ostatniego to mi przyjaciółka kupuje w Irlandii, bo u nas już od dwóch lat ich nie ma, a że to jest odmiana heterozyjna F1, to z własnych nasionków takie dobre nie urosną.

Strasznie mi miło, że Tobie też się u mnie podoba Bo mi się podoba coraz bardziej Najfajniej, że człowiek widzi pracę swoją i jej efekty, to daje powera na zaś
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 15:02, 17 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Mam nadzieję, że te upały trochę zelżeją i kwiaty magnolki utrzymają się trochę Sporo liści ma brązowych - podeschłą trochę w doniczce, mimo sumiennego podlewania , ale nowe są już śliczne, zieloniutkie
Oby kwitła jak najdłużej

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 15:12, 17 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Codziennie po trochu


Róże zaczynają drugie tłoczenie


Ostatnio moja ulubiona hortka Silver Dollar
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 15:13, 17 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zawilców czas
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 15:14, 17 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 15:15, 17 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies