Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 09:18, 10 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Helen napisał(a)

Śliczna jest, ale pewnie nie za szybko rośnie Muszę o niej poczytać. A może ktoś na O. ma ją dłużej niż Ty?
To prawda, rośnie nie za szybko... Ja swoją kupiłam w ub. roku po wizycie u Ani Kwartet. Nie wiem, czy Ania swoją też miała nową czy też już chwilkę u niej mieszkała
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
inka74 09:42, 10 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ja parocją jestem odrobinę zawiedziona. Mam 2. Jedna mikra w ziemi a druga dorodna w donicy. Ta w donicy straciła przez upały połowę liści. Ta w ziemi stoi jak zaklęta. Ona jest ładna tylko na wiosnę z młodymi przyrostami i na jesieni jak i o ile się przebarwi. W lato to zielone coś, może być u mnie zasłonięta przez inne rośliny. I jest, ta w ziemi przez różę.

Kwartecik kupowała swoją na targach we wrześniu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
galgAsia 09:45, 10 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
antracyt napisał(a)

U mnie też są na podobnym etapie. Ten ostatni ma bardzo fajny kolor.
Ten ostatni to Marie Ballard. W ub. roku kupiłam jeszcze kilka astrów - Cardinal Tarcisio Bertone, Septemberrubin, Violetta i Alma Potschke. Szukam intensywnie Marina Wolkonsky, bo ma cudowny fioletowy granat. Mam nadzieję, że Violetta też mnie zachwyci. Na razie czekam...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 09:49, 10 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
inka74 napisał(a)
Ja parocją jestem odrobinę zawiedziona. Mam 2. Jedna mikra w ziemi a druga dorodna w donicy. Ta w donicy straciła przez upały połowę liści. Ta w ziemi stoi jak zaklęta. Ona jest ładna tylko na wiosnę z młodymi przyrostami i na jesieni jak i o ile się przebarwi. W lato to zielone coś, może być u mnie zasłonięta przez inne rośliny. I jest, ta w ziemi przez różę.

Kwartecik kupowała swoją na targach we wrześniu.
Ja z jednej strony też oczekiwałam trochę więcej , ale z drugiej... Może to i lepiej, że bardzo się nie rozrasta, bo inne szaleją Jak będę robiła nową rabatę, to gdzieś ją z brzega wcisnę, żeby widzieć te kolorowe listki.

Iwonka, mam sklerozę, przyznaję bez bicia - mogę teraz ciąć kielichowce? bo nagle ruszyły z kopyta i się panoszą...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 09:52, 10 wrz 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Też napalam się na jakieś cudo, jak szczerbaty na suchary a potem biadolę. W końcu jak się zadomowią to nas będą zachwycać
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 09:53, 10 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
greg66 napisał(a)
Asiu kupiłem takie astry: Marie Ballard (jasny niebieski), schneezicklein (bialy), Barr's Pink (jasny fiolet) i abendsonne (róż) jestem bardzo zadowolony z przesyłki sadzonki przyszły duże, pierwszy raz tak duze kupując przez neta a kup[owałem tu
https://sklep.kalisiak.pl/163-byliny-i-trawy?page=12
bardzo polecam tą szkółkę.
Bardzo fajne te astry kupiłeś . Zaglądałam do nich, ale tego, co mi skradł serce nie znalazłam. Szukam dalej
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 09:55, 10 wrz 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Marina Wolkonsky wygląda bardzo podobnie do mojego ciemnego z Pęchcina
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 09:55, 10 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiek33 napisał(a)
Też napalam się na jakieś cudo, jak szczerbaty na suchary a potem biadolę. W końcu jak się zadomowią to nas będą zachwycać
Też myślę, że może potrzebują trochę więcej czasu na rozpęd Póki co, niech się aklimatyzuje
Gosia, ja się chyba do Ciebie uśmiechnę o tę Marinę fioletowo - granatową, bo normalnie mnie już ssie Nigdzie jej nie mogę znaleźć...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 10:04, 10 wrz 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Mój aster nazywał się jakoś inaczej, ale z fotek bardzo podobnie wygląda

Jak się uda ukopać to masz zapewnione. Niektóre astry jakoś nie tworzą tłustej kępy tylko wszystko wyłazi z jednego miejsca. Może gdzieś doczytam jak to robić. Podobnie jest a astrem Ann Leys. Na początku jeden pęd, ale już zaczyna tyć
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 11:29, 10 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Barbula Grand Bleau zaczyna niebieszczyć Hint of Gold jeszcze w pąkach



Klon ściętolistny A. trunkatum - ciekawe, jak się wybarwi...

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies