Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

TAR 14:54, 25 lut 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
sprzedalam te moje brzozy Long Trunk, ida w dobre ręce, mam nadzieje ze i kupujaca bedzie z nich zadowolona. w zamian bedzie buk, brzoza zwykla i po głowie mi Rotfuchs chodzi ale bez cisnienia. W ogole jakos nie mam weny, chce posprzatac porobic ale plany obsadzen jeszcze w lesie. Chociaz w A... juz zamowilam troche bylin to pomyslu nie mam, wiekszosc pojdzie na przytarasowa i wschodnia gdzie sucha gleba. uzupelnilam sobie kolekcje żóltych, oranżowych i czerwonych krwawnikow, chce je skomponowac z perovskimi. troche odwazne polaczenie ale co mi tam
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorii 16:56, 25 lut 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Oby choć część przeżyła. Nie mam więcej sadzonek a kupować nie chce. Jeszcze na siewki liczę bo nasionek srylion było szczególnie przy liliach. Jak nic z tego nie wyjdzie to najwyżej kupię senserię albo rozplenice inny efekt ale też by grało.

Walczę ze sobą by nic nie kupować do puki ziemia nie przygotowana. Heh, a tak by się chciało.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
sylwia_slomc... 19:14, 25 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Ale miałaś śniegu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
TAR 19:27, 25 lut 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
ze stip calkiem zszedl mi dzis snieg, jestem zaskoczona ich kondycja, jest doskonala, rano lezaly plackiem ale juz po poludniu miotelki sie podniosły. seslerie i turzyce tez niezle. snieg lezy jeszcze w lezakowni i na rabacie oczkowej. przy takich temperaturach w sobote bede mogla tam wejsc. ale trawnik jest jak gąbka, tylko mlaska pod butem
____________________
Ogrod nad bajorkiem
sylwik69 20:20, 25 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Mimo,że u mnie dużo cieplej niż w innych rejonach to także stwierdzam,że po zimie najlepiej wyglądają turzyce.Nie zaszkodził im nawet śnieg spadający z dachu.
Rozchodniki mają już kapustki, u szałwii pojawiają się zielone listki,nawet werbena przeżyła i też zaczyna wypuszczać.Wszystko szybko ruszyło
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwia_slomc... 20:25, 25 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
U mnie chyba najgorzej zniosły to wrzosy...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorii 11:02, 26 lut 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale miałaś śniegu


Na zdjęciach i tak wyglądało na mniej. Ciężko zrobić zdjęcie zaspie
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 11:10, 26 lut 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)
ze stip calkiem zszedl mi dzis snieg, jestem zaskoczona ich kondycja, jest doskonala, rano lezaly plackiem ale juz po poludniu miotelki sie podniosły. seslerie i turzyce tez niezle. snieg lezy jeszcze w lezakowni i na rabacie oczkowej. przy takich temperaturach w sobote bede mogla tam wejsc. ale trawnik jest jak gąbka, tylko mlaska pod butem


Moje starsze stipy też nieźle wyglądają. Martwię się o tę maleństwa sadzone we wrześniu. Rozgarnęłam korę wokół nich, może szybciej obeschnie i o ile już nie zgniły to dadzą radę.

U mnie też jeszcze śnieg tu i ówdzie. Wcale nie tam gdzie było najwięcej.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 11:20, 26 lut 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
sylwik69 napisał(a)
Mimo,że u mnie dużo cieplej niż w innych rejonach to także stwierdzam,że po zimie najlepiej wyglądają turzyce.Nie zaszkodził im nawet śnieg spadający z dachu.
Rozchodniki mają już kapustki, u szałwii pojawiają się zielone listki,nawet werbena przeżyła i też zaczyna wypuszczać.Wszystko szybko ruszyło


Większość rabat u mnie nadal w śniegu więc na razie ciężko ocenić straty.

Turzyce mam jako obwódkę na klonowej i też nie wyglądają dobrze ale tak jak i stipa sadzone we wrześniu i to jedna duża sadzonka podzielona na maleństwa. Mam nadzieję że dadzą radę.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 11:24, 26 lut 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
sylwia_slomczewska napisał(a)
U mnie chyba najgorzej zniosły to wrzosy...


Ale suche całe są? Może po przycięciu odbiją jeszcze.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies