Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Roocika 20:19, 26 lut 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kurczę a u mnie irysy na razie przygniecione liśćmi, ciekawe czy ich nornice nie zjadły :-/, nie wiedziałam nic świeżego...
U nas też za mało miejsca przed domem, musimy jeszcze trochę poszerzyć podjazd wcinając się w skarpę, jakiś metr, więcej już nie wyciśniemy.
No właśnie, kto to widział taki śnieg w zimę
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
TAR 20:56, 26 lut 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
Dorka, generalnie dla traw lepiej i zdrowiej jak sa przycinane wiosna. w smialkach zimuje wiele pozytecznych owadow
____________________
Ogrod nad bajorkiem
pestka56 13:53, 27 lut 2021


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Nieprzycięta trawa chroni karpę korzeniową przed nadmiarem wody.
____________________
Kasia
sylwia_slomc... 18:35, 27 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Roocika napisał(a)
Kurczę a u mnie irysy na razie przygniecione liśćmi, ciekawe czy ich nornice nie zjadły :-/, nie wiedziałam nic świeżego...
U nas też za mało miejsca przed domem, musimy jeszcze trochę poszerzyć podjazd wcinając się w skarpę, jakiś metr, więcej już nie wyciśniemy.
No właśnie, kto to widział taki śnieg w zimę

U mnie irysy też jeszcze śpią
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:39, 27 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Dorii napisał(a)


Ale suche całe są? Może po przycięciu odbiją jeszcze.

Cześć wyglada na całkiem suche, a były w dobrej kondycji przed sniegiem i mrozem, nie wiem czemu tak normalnie mam np. trzy koło siebie, już trzeci sezon rosły i jeden zielony, a dwa suchutkie... do wymiany jesienią
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorii 10:22, 07 mar 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)
Dorka, generalnie dla traw lepiej i zdrowiej jak sa przycinane wiosna. w smialkach zimuje wiele pozytecznych owadow


pestka56 napisał(a)
Nieprzycięta trawa chroni karpę korzeniową przed nadmiarem wody.


Wiem że lepiej wiosną tylko one nie są całkiem suche po zimie jak miskanty i źle się tnie.

Jeszcze nic nie zrobiłam w ogrodzie. Jak ciepło było to jeszcze plumkało a gdzieniegdzie śnieg stał a teraz zimnica.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 10:26, 07 mar 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
sylwia_slomczewska napisał(a)

U mnie irysy też jeszcze śpią


Moje mają już pojedyncze zielone kiełki. Niestety nie oczyściłem ich a nie wiem kiedy dam radę to zrobić i znów będę musiała uważać by nie wyciąć zielonego.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 10:28, 07 mar 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
sylwia_slomczewska napisał(a)

Cześć wyglada na całkiem suche, a były w dobrej kondycji przed sniegiem i mrozem, nie wiem czemu tak normalnie mam np. trzy koło siebie, już trzeci sezon rosły i jeden zielony, a dwa suchutkie... do wymiany jesienią


Wrzosy jednak wymagające są choć u mnie przezimowały w donicy nieocieplonej.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
pestka56 16:19, 07 mar 2021


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Dorii napisał(a)




Wiem że lepiej wiosną tylko one nie są całkiem suche po zimie jak miskanty i źle się tnie.

Jeszcze nic nie zrobiłam w ogrodzie. Jak ciepło było to jeszcze plumkało a gdzieniegdzie śnieg stał a teraz zimnica.


Spróbuj nożem kuchennym, takim dużym, ząbkowanym do chleba.
____________________
Kasia
TAR 16:44, 07 mar 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
mnie noz nie pomogl taki zabkowany moze postrzepic, lepiej kupic nozyczki ogrodnicze albo takie do trawy z serwo, super tna. chociaz te miekkie dobrze dzwigniowymi ida, mam jedne bardzo lekkie proste i daja rade.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies