Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 12:11, 26 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)
chyba juz znalazlam wczoraj drzewko dla Dorii a moze kupi drugie w tej samej lokalizacji

Dziękuję za namiar, pewnie pojadę jak mi kasę zwrócą.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:13, 26 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)


no i tyle dobrego

Nom, choć stresu i rozczarowania było ponad miarę. Więcej bym u nich nic nie kupiła
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:17, 26 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Trochę kwiotków
Tulipanowe ostatki
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:24, 26 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Kwiatkowy miszmasz
Tarciu, dwa pierwsze orliki to siewki które przyszły od ciebie z rozplenicami, jest ich więcej ale kwiatki jeszcze w pąkach albo sadzonki maleńkie
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:29, 26 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:42, 26 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:46, 26 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:48, 26 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Ścinając tulipany zauważyłam że van ejki mają ciekawe pręciki.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 13:41, 26 maj 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7258
Dorii napisał(a)

Dziękuję za namiar, pewnie pojadę jak mi kasę zwrócą.


Bylam znowu tam dzisiaj, bo nawet korcilo mnie by kupic Kiku Shidare ale w tej nizszej cenie byla jedna i taka sobie.
Za to wiecej bylo Kanzanow od 100-250 zł. w zaleznosci od wysokosci szczepienia i grubosci pnia. Te za 250 wysokie i pienki bardzo sensowne. Mysle, ze jeszcze dołoza przez weekend. Ale te za 120 tez ładne.

Sobie wzielam kilka krzewuszek w tym jedne z kremowymi kwiatami i ciemne liscie - ślicznosciowa, tamaryszka i derenie ivory halo plus kousa i sie polakomilam na palibina nisko szczepionego, chce zeby cos mi pachnialo przy tarasie a nie bylo konkurencja dla pozniejszych roslin.
Buka sobie ostatecznie odpuscilam.

Te orliki z rozplenic to siewki co od Wusi dostalam zaraz po przeprowadzce, ona rozsialy mi sie wszedzie, fajnie to potem wygladalo takie niespodziewane plamy kwiatow.

Rodki tobie tez ladnie kwitna i lilak, to ten ode mnie Lennei? Super.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorii 19:20, 26 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)


Bylam znowu tam dzisiaj, bo nawet korcilo mnie by kupic Kiku Shidare ale w tej nizszej cenie byla jedna i taka sobie.
Za to wiecej bylo Kanzanow od 100-250 zł. w zaleznosci od wysokosci szczepienia i grubosci pnia. Te za 250 wysokie i pienki bardzo sensowne. Mysle, ze jeszcze dołoza przez weekend. Ale te za 120 tez ładne.

Sobie wzielam kilka krzewuszek w tym jedne z kremowymi kwiatami i ciemne liscie - ślicznosciowa, tamaryszka i derenie ivory halo plus kousa i sie polakomilam na palibina nisko szczepionego, chce zeby cos mi pachnialo przy tarasie a nie bylo konkurencja dla pozniejszych roslin.
Buka sobie ostatecznie odpuscilam.

Te orliki z rozplenic to siewki co od Wusi dostalam zaraz po przeprowadzce, ona rozsialy mi sie wszedzie, fajnie to potem wygladalo takie niespodziewane plamy kwiatow.

Rodki tobie tez ladnie kwitna i lilak, to ten ode mnie Lennei? Super.

Mam nadzieję że w przyszłym tygodniu będzie zwrot to może bym podjechała zobaczyć :⁠-⁠\

Łoł, szalejesz jak zawsze :⁠-⁠D

Orliki właśnie tak mam w dziwnych miejscach, do przesadzenia bo inne rośliny za blisko ale puki co niech sobie rosną. Z tego co widzę to wszystkie będą w tych dwóch kolorach. Część mam w donicach bo wyrosły w rozplenicach więc je wydłubałam.

Rodki ładnie kwitły tyle że przegapiłam i zdjęć nie zrobiłam, dlatego takie pojedyncze kwiaty bo resztę musiałam oberwać bo się sypały. Z resztą one jakoś tak nie równo kwitły. Część kwiatów na krzaku jeszcze w pąkau a niektóre przekwitają. Jeden rodek w pąkach, może uda mi się go uwiecznić w całej okazałości.

Tak, to lilak od ciebie, pięknie kwitnie w tym roku :⁠-⁠D

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies