Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

TAR 18:50, 19 maj 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
Ja mam focha na kowale. Powariowali z cenami. Modrzewie pendule po 270 zl. A w ub. Roku mniej jak 100 zl. Ostatecznie kupilam w innym miejscu po 45 i po 70. Poza tym porownujac tez inne rosliny to z cenami poszaleli. Rozumiem inflacja, drozyzna ale naprawde szczeka mi zleciala jak to zobaczylam. Pierwszy raz nic tam nie kupilam. Zmienilo sie tam mocno jak dla mnie na niekorzysc. Poczawszy od zbytnio wygorowanych cen, slaba obsluge, kolejki, brak obslugi jakiejkowiek na terenie i braku mozliwosci zaparkowania auta. Maja ogromny parking ale zamknety brama. A w poblizu przy ruchliwej ulicy nie ma gdzie zostawic auta i zatachac rosliny. Zdecydowanie wole inne miejsca na zakupy.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 18:57, 19 maj 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
Apropo zakupow bede tez reklamowac czesc sadzonek z albamaru. Sluchajcie to kpina niektore sadzonki. Nieukorzenione kukliki i bodziszki wielkosci dwuzlotowki. Za kilkanascie zlotych. Parodia malo smieszna. Ostatnio kupowalam w mniej firmowanych szkolkach na naszym forum, zakupy przez allegro. Sadzonki polowe taniej ale nie 1/10 sadzonki a pieknie ukorzeniona i nie podpedzana. Zdecydowanie poziom trzyma niewiele szkolek z wysylka. W albamar to byly moje ostatnie zakupy. Szkoda kasy na byle co, nie stac mnie na to.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Nowa12 20:09, 19 maj 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
TAR napisał(a)
Apropo zakupow bede tez reklamowac czesc sadzonek z albamaru. Sluchajcie to kpina niektore sadzonki. Nieukorzenione kukliki i bodziszki wielkosci dwuzlotowki. Za kilkanascie zlotych. Parodia malo smieszna. Ostatnio kupowalam w mniej firmowanych szkolkach na naszym forum, zakupy przez allegro. Sadzonki polowe taniej ale nie 1/10 sadzonki a pieknie ukorzeniona i nie podpedzana. Zdecydowanie poziom trzyma niewiele szkolek z wysylka. W albamar to byly moje ostatnie zakupy. Szkoda kasy na byle co, nie stac mnie na to.


Ja też zareklamowałam u nich bodziszki i czekam na odpowiedź. Na razie cisza. Sporo u nich kupowałam ale tym razem też jestem rozczarowana tym co przysłali.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Dorii 21:38, 19 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Upss, nie przedstawiłam tego pana tam bo to niby ona wiśnia piłkowana ale chyba jednak on bo Kazan :⁠-⁠D

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 21:41, 19 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Anda napisał(a)
Widać różnicę

Nie widzę nic dołującego.

Dołujące jest to


Taka byłam podjarana że udało mi się znaleźć moje upragnione drzewko wysoko szczepione (w necie to tylko 100-120) i z ładną koroną że nie sprawdziłam bryły. Masakra jakaś :⁠'⁠(

Jak myślicie, ma szansę się przyjąć?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 21:43, 19 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Makao napisał(a)
Co wsadziłaś? Śliwa wiśniowa czy wiśnia piłkowana? A może migdałek?


To drugie, jak wyżej pisałam, wiśnia piłkowana Kazan
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 21:44, 19 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
An_na napisał(a)
To my niby blisko, ale każda z innej strony Gdańska
Widać różnicę, ale nie widać jakie to drzewko
Po ile mają hakonki?

Nie ważne która strona gdańska, zawsze to jednak okolica i spotkać się można :⁠-⁠D
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 21:52, 19 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)
Ja mam focha na kowale. Powariowali z cenami. Modrzewie pendule po 270 zl. A w ub. Roku mniej jak 100 zl. Ostatecznie kupilam w innym miejscu po 45 i po 70. Poza tym porownujac tez inne rosliny to z cenami poszaleli. Rozumiem inflacja, drozyzna ale naprawde szczeka mi zleciala jak to zobaczylam. Pierwszy raz nic tam nie kupilam. Zmienilo sie tam mocno jak dla mnie na niekorzysc. Poczawszy od zbytnio wygorowanych cen, slaba obsluge, kolejki, brak obslugi jakiejkowiek na terenie i braku mozliwosci zaparkowania auta. Maja ogromny parking ale zamknety brama. A w poblizu przy ruchliwej ulicy nie ma gdzie zostawic auta i zatachac rosliny. Zdecydowanie wole inne miejsca na zakupy.

Nie bardzo się znam na cenach drzewek, ale dla mnie ponad stówkę to już dużo. No za duże dorodne to inna sprawa ale takich nie kupuję.
Kazan kosztował mnie 220zl więc bardzo dużo jak na mnie i takie coś mi się trafiło. Jestem bardzo rozczarowana i wściekła. Wysłałam do nich maila z załączonym zdjęciem braku bryły korzeniowej. Zobaczymy co odpowiedzą.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 21:56, 19 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)
Apropo zakupow bede tez reklamowac czesc sadzonek z albamaru. Sluchajcie to kpina niektore sadzonki. Nieukorzenione kukliki i bodziszki wielkosci dwuzlotowki. Za kilkanascie zlotych. Parodia malo smieszna. Ostatnio kupowalam w mniej firmowanych szkolkach na naszym forum, zakupy przez allegro. Sadzonki polowe taniej ale nie 1/10 sadzonki a pieknie ukorzeniona i nie podpedzana. Zdecydowanie poziom trzyma niewiele szkolek z wysylka. W albamar to byly moje ostatnie zakupy. Szkoda kasy na byle co, nie stac mnie na to.

Zamawiałam kiedyś u nich i było ok.
Mam wrażenie że ostatnio popyt wzrosł to producenci nie nadążają a żal klientów tracić więc sprzedają co mają. Trzeba uważać a przez neta się nie da się sprawdzić. Dzięki za info daruję sobie zakupy u nich. Daj znać gdzie kupiłaś dobre sadzonki. Będę kończyć rabatę przy tarasie i to co u mnie jeszcze nie dam rady podskubac to będę musiała kupić
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
An_na 21:58, 19 maj 2023


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1500
Dorii napisał(a)

Nie ważne która strona gdańska, zawsze to jednak okolica i spotkać się można :⁠-⁠D


Pewnie, że można zapraszam.

Na ogrodowaniu jeszcze mało się znam, ale zmartwił mnie widok tego korzenia. Może być mu trudno wykarmić dużą roślinę (to moje, subiektywne odczucie, oby błędne)
Może są jakieś magiczne sposoby, żeby go wspomóc?
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies