Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 21:58, 19 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Nowa12 napisał(a)


Ja też zareklamowałam u nich bodziszki i czekam na odpowiedź. Na razie cisza. Sporo u nich kupowałam ale tym razem też jestem rozczarowana tym co przysłali.

Czyli w tym roku nie ma co u nich kupować a szkoda bo mają dużo ciekawych roślin i fajną stronę. Niestety ale to nie wystarczy.
Mam nadzieję że chociaż zwrócą kasę albo podeślą porządne sadzonki.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 22:04, 19 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
An_na napisał(a)


Pewnie, że można zapraszam.

Na ogrodowaniu jeszcze mało się znam, ale zmartwił mnie widok tego korzenia. Może być mu trudno wykarmić dużą roślinę (to moje, subiektywne odczucie, oby błędne)
Może są jakieś magiczne sposoby, żeby go wspomóc?


Kiedyś się zgadamy na pogaduchy i wymianę dobroci :⁠-⁠D

Napisałam do nich zobaczymy co oni na to.

Podlałam porządnie, także gnojówką z mniszka. Mogłabym jeszcze jakimś ukorzeniaczem podlać ale nic takiego nie miałam.

Kiedyś posadziłam świerka srebrnego z podobnym korzeniem i przeżył. Był choinką świąteczną nie przeznaczoną do sadzenia więc nic dziwnego że taki korzeń miał.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Roocika 22:18, 19 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dorii napisał(a)

Dołujące jest to


Taka byłam podjarana że udało mi się znaleźć moje upragnione drzewko wysoko szczepione (w necie to tylko 100-120) i z ładną koroną że nie sprawdziłam bryły. Masakra jakaś :⁠'⁠(

Jak myślicie, ma szansę się przyjąć?


Oj, bardzo źle Nie dziwię się, że się wkurzylaś. Może przytnij mocno gałązki, żeby zredukować koronę?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Makao 23:28, 19 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4099
Dorii napisał(a)


To drugie, jak wyżej pisałam, wiśnia piłkowana Kazan

Haha, no tak. Możliwe że to pan Kanzan
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Magara 23:31, 19 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6652
Dorii napisał(a)

Nie bardzo się znam na cenach drzewek, ale dla mnie ponad stówkę to już dużo. No za duże dorodne to inna sprawa ale takich nie kupuję.
Kazan kosztował mnie 220zl więc bardzo dużo jak na mnie i takie coś mi się trafiło. Jestem bardzo rozczarowana i wściekła. Wysłałam do nich maila z załączonym zdjęciem braku bryły korzeniowej. Zobaczymy co odpowiedzą.

Dorii ale to z netu zakup czy na Kowalach taki szaszor???
220 to strasznie dużo jak na Kanzana

Moje osobiste zdanie jest takie, że sprzedawcy/producenci roślin trochę powariowali, a pomógł w tym covid kiedy wszyscy się rzucili na rośliny. I to wariactwo cenowe trwa do dzisiaj Rozumiem, że wszystko drożeje, woda, energia, koszty pracowników, ale kilkanaście złotych za mikrosadzonkę niezbyt ukorzenioną to nie jest nic pozytywnego
Też byłam ostatnio dwa razy na Kowalach i tak jak TAR - wyszłam z niczym
Osobiście przerzuciłam się na zakupy na allegro, mam smarta, zamawiam mało, jak sadzonki są ok to domawiam kolejne - sprawdza mi się ta metoda Chociaż już prawie nic nie kupuję
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Dorii 23:56, 19 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Roocika napisał(a)


Oj, bardzo źle Nie dziwię się, że się wkurzylaś. Może przytnij mocno gałązki, żeby zredukować koronę?

Hmm, nie wiem czy nie zepsuła bym mu korony.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 23:59, 19 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Makao napisał(a)

Haha, no tak. Możliwe że to pan Kanzan

Muszę zapytać bo może jest fluid :⁠-⁠D
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 00:14, 20 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Magara napisał(a)

Dorii ale to z netu zakup czy na Kowalach taki szaszor???
220 to strasznie dużo jak na Kanzana

Moje osobiste zdanie jest takie, że sprzedawcy/producenci roślin trochę powariowali, a pomógł w tym covid kiedy wszyscy się rzucili na rośliny. I to wariactwo cenowe trwa do dzisiaj Rozumiem, że wszystko drożeje, woda, energia, koszty pracowników, ale kilkanaście złotych za mikrosadzonkę niezbyt ukorzenioną to nie jest nic pozytywnego
Też byłam ostatnio dwa razy na Kowalach i tak jak TAR - wyszłam z niczym
Osobiście przerzuciłam się na zakupy na allegro, mam smarta, zamawiam mało, jak sadzonki są ok to domawiam kolejne - sprawdza mi się ta metoda Chociaż już prawie nic nie kupuję

Na kowalach kupowałam.
Właśnie u ciebie napisałam pytanie o twojego kazana. Myślałam że ty też tam kupiłaś.
Cena była spora ale biorąc pod uwagę że ostatnio ceny szaleją to uznałam że jest ok. W necie drzewka dużo mniejsze a mi zależało na wysoko szczepionym. A do tego ładną koronę ma, już dość rozbudowaną. W necie dwie galęzie na krzyż.
Jak już pisałam bardzo mi się spodobał i do momentu wyciągnięcia z doniczki byłam przeszczęśliwa. Aż trudno mi opisać jak dużo radości sprawiał mi jego widok. A teraz to ech :⁠-⁠(

Do tej pory kupowałam w szkólce po sąsiedzku ale Kazanów nie mają. A byliny to właśnie przez internet i pierwszy raz mam coś takiego.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Magara 00:29, 20 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6652
Dorii, to w szoku trochę jestem. Po przeglądzie zdjęć i kalendarza wychodzi mi, że kanzany na Kowalach oglądałam jakoś tuż po Wielkanocy i nie kosztowały dużo Swojego kupowałam u siebie, chyba szczepiony gdzieś na 120 cm, o ile dobrze pamiętam.
Ciekawa jestem czy i co Ci odpowiedzą...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 07:53, 20 maj 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Dorii, kurczę, mam nadzieję, że szkółka zaproponuje Ci wymianę drzewka .
Bo nawet jak teraz się przyjmie, to te korzenie mogą na długo nie starczyć.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies