Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Anda 08:01, 20 maj 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Dorii, masakra ten korzeń. Sorry, ale musisz przyciąć koronę i to mocno, jeśli chcesz, aby się przyjęło. Ukorzeniacz też by się przydał. Dobrze, że jeszcze liści nie ma, ale z takim korzeniem to nie wiem, ile liści da się wykarmić.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agatorek 08:09, 20 maj 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13218
A daleko masz do tej szkółki?
Wiesz, jak pojedziesz osobiście, to więcej możesz zdziałać, jeśli chodzi o reklamację. A i szkółka nie będzie chciała afery przy innych kupujących.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Dorii 10:33, 20 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Szkółka niby nie daleko, pół godziny w jedną stronę.
Ale co to mam go wykopać i im zawieźć. Takiej sytuacji jeszcze nie miałam.

Hmm, na razie poczekam czy i co odpiszą, dam im kilka dni. Jeśli mnie oleją to chyba trzeba będzie wykopać i tyle.

Najgorsze jest to że kupiłam go w zamian za wiąza górskiego który niby się przyjął ale prawie nie przyrastał. Co roku wypuszcza liście ale małe. Kupiony za grosze, widać że szczepiony rok wcześniej zapewne.

Dlatego tym razem chciałam już dorodne drzewko. Miała być spektakularna przemiana a tu taka wtopa.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Ewa777 10:38, 20 maj 2023


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Dorii, współczuję. Też jestem za tym, żeby reklamować. Szkoda, że już posadziłaś.
Może zadzwoń do nich, opisz sytuację i zapytaj jakie mają rozwiązanie. Może wymienia Ci na roślinę ze zdrowym korzeniem. Szkoda odpuścić przy takiej cenie.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Dorii 11:03, 20 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Napisałam maila, zalączylam zdjęcie, czekam.

Jak już wyciągnęłam z donicy to posadziłam. Upchnąć na nowo w domicy zawsze zdążę.

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 13:36, 20 maj 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7324
Dori, oddalabym i reklamowala, albo daja inna sadzonke albo zwrot kasy. Za wysoka cena by posadzic i odpuścic. Watpie by na maila odpisali, ludzi zatrzesienie. U Justyny byly Kanzany. W Dammerze tez widzialam. Ja dzis bylam na renku, bylin w brod, udalo mi sie kupic hakonki po 10 zł na bocznym stoisku, gdzie normalnie maja po 16-30. Jest Bylinowy Raj i maja ladne sadzonki, na haslo ogrodowisko dostalam rabat 25%
Jest szkolka z Luzina Mahonia kukliki olbrzymy po 15-20 zł. sadzonki wielkosciowo takie jak Mrokasia swoja na rabacie pokazala, polakomilam sie na 3, byl facet z hostami gigant po 25 zl a w innym miejscu po 60 . Warto przejsc sie po stoiskach i mozna taniej wyhaczyc okazje. Mi sie trafil za 50 zł. Carnival, wzielam sobie i dla Wusi. Generalnie byly tez ladne buczki w przyzwoitych cenach od 30 zł. Cersise 2 metrowe o obwodzie 1,5 metra 260-300 zł. U siebie potem wstawie fotki. Poszperalam troche i wrocilam z pelnym bagaznikiem. W tym roku robie juz szlaban na zakupy.

Jesli w necie chcesz to ladne sadzonki przyszly z Sadzawki i od Pietrzykowskich, Kalisiak i Wrzos tez bardzo przyzwoite. No i z allegro. Horty limki po 17 zł. kupilam o wiele ladniejsze niz w ogrodnictwie po 45.

Targi sa do jutra, moze byc duzo roslin w obnizonych cenach. Ja ogolnie jestem zadowolona z zakupow dzisiejszych.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorii 15:06, 20 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Heh, tak pewnie będzie trzeba zrobić.
Tylko to nie takie proste, ja go ledwo do auta wcisnęłam. Czas na taką wyprawę też nie jest bez znaczenia.
Odpuścić nie odpuszczę bo to za duże pieniądze.

Na Renk to już nawet nie mam ochoty jechać. Z resztą już limit na rośliny w tym miesiącu wykorzystany z nawiazką.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 17:06, 20 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Magara napisał(a)
Dorii, to w szoku trochę jestem. Po przeglądzie zdjęć i kalendarza wychodzi mi, że kanzany na Kowalach oglądałam jakoś tuż po Wielkanocy i nie kosztowały dużo Swojego kupowałam u siebie, chyba szczepiony gdzieś na 120 cm, o ile dobrze pamiętam.
Ciekawa jestem czy i co Ci odpowiedzą...

Zmierzyłam mojego i jest szczepiony na 160cm a całość ma nieco ponad 270cm.
Mam nadzieję że znajdę równie ładnego ale z korzeniami.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Magara 22:41, 20 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
Trzymam kciuki za pomyślne dla Ciebie załatwienie sprawy Kanzana
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Dorii 11:38, 21 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
:⁠-⁠D przyda się
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies